Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Od listopada 2012 r. w każdy piątek w Filii Nr 1 odbywają się spotkania "Kółka czytelniczego". Z inicjatywy naszych czytelników, uczniów klasy IV Jasia i Wiktorii powstało kółko, na którym starsze dzieci czytają książki dzieciom młodszym (przedszkolakom i dzieciom z klas I i II). Na spotkania te często zapraszani są również goście, m.in. nauczycielki ze Szkoły Podstawowej Nr 2, które również czytają dzieciom oraz wspierają fachową pomocą organizatorów kółka.


W czasie spotkań dzieci nie tylko czytają i słuchają czytanych książek ale również rozwiązują zagadki literackie, odpowiadają na pytania związane z treścią przeczytanych książek, porównują książki z oglądanymi adaptacjami filmowymi tych książek oraz wykonują prace plastyczne. Za dobre odpowiedzi są oceniane a następnie otrzymują drobne nagrody rzeczowe.
Przy słodkim poczęstunku, czasami w plenerze czas mija szybko i przyjemnie a dzieci chętnie przychodzą na te spotkania.

W miniony piątek, 7 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie przed wakacjami, na którym uczestnicy oraz organizatorzy otrzymali dyplomy, podziękowania i nagrody.
Mamy nadzieję, że po wakacjach "Kółko czytelnicze" wznowi swoją działalność.

W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek był obchodzony pod hasłem: "Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych". Z tej okazji 10-go maja  w Filii Nr 1 odbyła się lekcja biblioteczna dla grupy 5-latków z Przedszkola Nr 8 w Pszczynie pod hasłem "Książka moim przyjacielem". Dzieci, które po raz pierwszy nas odwiedziły zapoznały się z biblioteką i dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Pozostałe przedszkolaki przypomniały co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki i wypożyczać książki. Odpowiadały również na pytania w jaki sposób należy obchodzić się z książką i co to znaczy "szanować książki".
Dzieci wysłuchały również bajki pt. "Franklin mówi kocham Cię", z której zaczerpnęły pomysły na ciekawe prezenty z okazji zbliżającego się Dnia Matki.
Na zakończenie wypożyczyły książki i umówiły się z panią bibliotekarką na kolejne spotkanie przedszkolu.

 

XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom już za nami. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom 4 czerwca odbyło się kolejne spotkanie z grupą 5-latków w Przedszkolu Nr 8 w Pszczynie.
Z okazji obchodzonego aktualnie Roku Tuwima dzieci z uwagą wysłuchały wierszy pt. "Lokomotywa" oraz "Okulary". Odpowiadając na pytania przedszkolaki wykazały się bardzo dobrą znajomością poezji Juliana Tuwima. Niektóre dzieci znały duże fragmenty wierszy na pamięć.
Przedszkolaki wysłuchały również baśni o sprytnej dziewczynce, która przechytrzyła niedźwiedzia pt. "Masza i niedźwiedź".

  

Na zakończenie dzieci otrzymały plakat i znaczki promujące akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.

 

Filia Nr 1 bierze udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom nie tylko w pierwszym tygodniu czerwca ale przez cały rok. Oprócz spotkań z przedszkolakami odbywają się też spotkania w CWDiR "Przystań".

Nasza bibliotekarka pani Agnieszka Klimek już ponad 10 lat, dwa razy w tygodniu odwiedza wychowanków tego domu i razem z nimi czyta książki. W naszej Filii odbywają się również spotkania Kółka czytelniczego.

Filia Nr 1 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie zaprasza młodzież i dorosłych na bezpłatny, interaktywny i multimedialny kurs języka angielskiego.
"Angielski 123 w bibliotece" to kurs przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się języka angielskiego lub znają jego podstawy. Kurs jest skonstruowany tak by jego uczestnik uczył się myśleć po angielsku. Składa się z 4 poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń takich jak dialogi, gry czy fotolekcje.
Każdy, kto przyjdzie do biblioteki może samodzielnie skorzystać z kursu.
Więcej informacji w bibliotece lub pod numerem telefonu 32 210 46 19.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.