Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom był obchodzony pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia". Zgodnie z tym hasłem wspólne czytanie bardzo zbliża dzieci z CWDiR "Przystań" z bibliotekarką z Filii Nr 1 M-PBP w Pszczynie. Pani Agnieszka od lat kontynuuje wizyty w Pszczyńskim Domu Dziecka i zaprzyjaźnia się z kolejnymi wychowankami tej placówki." Babcia Agnieszka" (tak nazywają ja dzieci) wspiera ich w trudnych sytuacjach życiowych a także dzieli z nimi chwile radosne.

Filia Nr 1 stara się również zaszczepić pasję czytania wśród najmłodszych mieszkańców osiedla Powstańców Śląskich, dlatego w czasie XI OTCD po raz kolejny odbyło się spotkanie z grupą 4-latków z Przedszkola nr 8 w Pszczynie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały pouczającego opowiadania pt.  'Krecik i telewizja" a następnie odpowiadały na pytania. Na zakończenie przedszkolaki umówiły się z panią bibliotekarką na kolejne spotkanie w bibliotece.

Z okazji obchodzonego w maju Tygodnia Bibliotek w Filii Nr 1 odbyły się dwa spotkania z grupą 4-latków oraz lekcja biblioteczna dla grupy starszaków z Przedszkola Nr 8 w Pszczynie. Pierwsze spotkanie z 4-latkami odbyło się w bibliotece, gdzie dzieci uczyły się w jaki sposób wypożycza się książki i co trzeba zrobić, żeby książkę oddać.

Drugie spotkanie odbyło się w Przedszkolu Nr 8 pod hasłem „zwierzęta domowe”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki o tym „Jak króliczek wysiadywał jajko”, która uczy  nie tylko wiedzy o zwierzętach, ale również zaufania, tolerancji i akceptowania innych w grupie. Odpowiadając na pytania przedszkolaki wykazały się dużą znajomością tematu.

11 maja w Filii Nr 1 odbyła się lekcja biblioteczna dla grupy starszaków pod hasłem „Książka uczy i bawi”. Dzieci wypowiadały się na temat jaka jest rola książki w życiu człowieka oraz dowiedziały się jak powstaje książka i co się z nią dzieje zanim trafi do biblioteki. Przedszkolaki odpowiadały również na pytania w jaki sposób należy szanować książki oraz wysłuchały opowiadania pod tytułem „Franklin i książka z biblioteki”.

 

Filia biblioteczna Nr 1 zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat do udziału w komputerowym kursie języka angielskiego FunEnglish.
FunEnglish to atrakcyjna metoda nauki języka angielskiego, która uczy bawiąc i jednocześnie bawi ucząc.
W naszej bibliotece dzieci mogą skorzystać z tej metody bezpłatnie.
Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece lub pod numerem telefonu 32 210 46 19.

Partnerem Biblioteki w realizacji programu "FunEnglish w bibliotece” jest FunEnglish.pl sp. z o. o.

We wtorek 22 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia w Filii Nr 1 odbyło się spotkanie z dziećmi z grupy 4-latków z Przedszkola Nr 8 w Pszczynie. Dzieci wysłuchały historii powstania pluszowego misia i dowiedziały się kiedy i w jakich okolicznościach powstała książka pt. „Kubuś Puchatek”. Odpowiadały również na pytania związane z literaturą dziecięcą, w której głównym bohaterem jest pluszowy miś. Przedszkolaki wykazały się dobrą znajomością książek o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, Misiu Paddingtonie a inne, których jeszcze nie znały wypożyczyły i zabrały ze sobą do przedszkola.

W czerwcu tego roku już po raz dziesiąty jest obchodzony Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Prawie tak samo długo w akcję tę włącza się Filia Nr 1. Bibliotekarka naszej filii, pani Agnieszka Klimek już prawie od dziesięciu lat regularnie, dwa razy w tygodniu odwiedza Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań ” czyli tak zwany Dom Dziecka. Pani Agnieszka czyta wychowankom tego domu książki ale również pomaga młodszym dzieciom w nauce czytania i w odrabianiu zadań. Dba również o to żeby dzieci przeczytały lektury, które przerabiają w szkole i jeśli mają z tym problem to wspólnie z nimi je czyta. Dzięki tym częstym spotkaniom pani Agnieszka stała się dla dzieci kimś więcej niż tylko bibliotekarką, nazywają Ją Babcią Agnieszką i jest z nimi na co dzień i od święta. Uczestniczy  w chwilach radosnych ich życia ale i w smutnych i w chorobie. Dzieci zapraszają Ją na wszystkie uroczystości, które odbywają się w Domu Dziecka. Również często odwiedzają naszą bibliotekę. Przychodzą czasem grupą ale najczęściej indywidualnie. Tak jak w haśle tegorocznego Tygodnia Bibliotek: „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę” tak właśnie wychowankowie Domu Dziecka nie mijają naszej biblioteki tylko prawie co dziennie po drodze ze szkoły wchodzą, by odwiedzić Babcie Agnieszkę i wypożyczyć książki lub skorzystać z komputera. Jest to najlepszy dowód na to, że głośne czytanie jest dzieciom bardzo potrzebne.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.