Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W czerwcu tego roku już po raz dziesiąty jest obchodzony Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Prawie tak samo długo w akcję tę włącza się Filia Nr 1. Bibliotekarka naszej filii, pani Agnieszka Klimek już prawie od dziesięciu lat regularnie, dwa razy w tygodniu odwiedza Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań ” czyli tak zwany Dom Dziecka. Pani Agnieszka czyta wychowankom tego domu książki ale również pomaga młodszym dzieciom w nauce czytania i w odrabianiu zadań. Dba również o to żeby dzieci przeczytały lektury, które przerabiają w szkole i jeśli mają z tym problem to wspólnie z nimi je czyta. Dzięki tym częstym spotkaniom pani Agnieszka stała się dla dzieci kimś więcej niż tylko bibliotekarką, nazywają Ją Babcią Agnieszką i jest z nimi na co dzień i od święta. Uczestniczy  w chwilach radosnych ich życia ale i w smutnych i w chorobie. Dzieci zapraszają Ją na wszystkie uroczystości, które odbywają się w Domu Dziecka. Również często odwiedzają naszą bibliotekę. Przychodzą czasem grupą ale najczęściej indywidualnie. Tak jak w haśle tegorocznego Tygodnia Bibliotek: „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę” tak właśnie wychowankowie Domu Dziecka nie mijają naszej biblioteki tylko prawie co dziennie po drodze ze szkoły wchodzą, by odwiedzić Babcie Agnieszkę i wypożyczyć książki lub skorzystać z komputera. Jest to najlepszy dowód na to, że głośne czytanie jest dzieciom bardzo potrzebne.

W ramach Tygodnia Bibliotek obchodzonego w maju 2011 r. pod hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę”, w Filii Nr 1 odbyły się dwa spotkania z przedszkolakami z Przedszkola nr 8 .  6-go maja bibliotekę odwiedziła  grupa pięciolatków a 18-go maja – grupa trzylatków.

Dzieci zapoznały się z biblioteką i sposobem wypożyczania książek, dowiedziały się też jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Starszaki wysłuchały również przeczytanego przez bibliotekarkę opowiadania pt.”Czarodziejskie słowo” a maluchy bajki pt. „O koguciku Złotym Grzebyku”.   Na  podstawie wysłuchanych tekstów dzieci odpowiadały na pytanie : Co to znaczy- „ książka uczy i bawi”?

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.