Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W okresie ferii zimowych dla najmłodszych czytelników filie biblioteczne Nr 3 i Nr 6 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej zorganizowały bal przebierańców.W czasie trwania zabawy dzieci uczestniczyły w konkursach zręcznościowych, wesoło bawiły się przy muzyce.Przygotowano również dla nich nagrody i słodki poczęstunek.

 

 

Mija już czwarty rok odkąd biblioteka nawiązała współpracę z Domem Pomocy Społecznej sióstr Boromeuszek w Pszczynie. Zajęcia biblioterapii odbywają się dwa razy w miesiącu. Pensjonariusze to osoby o lekkim upośledzeniu umysłowym oraz o różnym stopniu niesprawności ruchowej. Ale osoby te spragnione są wiedzy i chętnie uczestniczą w zajęciach. W spotkaniach uczestniczy ok. 30 osób. Tematyka zajęć bywa bardzo różna ale często dostosowana do kalendarza  imprez kulturalno-literacko-historycznych. Nie sposób wszystkiego wymienić m in. czytano i omawiano baśnie i legendy polskie, legendy chrześcijańskie, czytane były teksty ks. Twardowskiego, Szelburg-Zarembiny, Kownackiej, Konopnickiej, Chotomskiej, teksty śląskie Szołtyska, czytana była historia Polski od czasów najdawniejszych po współczesność. Czytano również polskich poetów. Zajęcia nie ograniczają się tylko do czytania i słuchania, wspólnie rozwiązuje się krzyżówki, zagadki nawiązujące do przeczytanego tekstu. Pensjonariusze przy okazji przypominają sobie litery i ćwiczą pismo. Często spotkaniom towarzyszą chwile wspomnień, rozmów o sobie, o swoich rodzinach. Pensjonariusze bardzo lubią te zajęcia a dla prowadzących jest to duża satysfakcja.

W dniu 27 maja Filię nr 3 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie odwiedziła grupa pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Pszczynie. Lekcja biblioteczna poświęcona była życiu i twórczości Fryderyka Chopina z okazji przypadającego „Roku Chopinowskiego”. Podopieczni z wielką uwagą i ciekawością oglądali prezentację multimedialną wsłuchiwali się w wybrane utwory Chopina, oraz zapoznali się z interesującymi epizodami z życia mistrza.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.