Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

24 stycznia w Filii bibliotecznej nr 6 w czasie trwania ferii zimowych zorganizowano dla dzieci bal przebierańców. Była świetna oprawa muzyczna dostosowana dla dzieci. W czasie trwania zabawy przygotowano również słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy balu - 30 dzieci oraz rodzice świetnie się bawili. Zabawa była bardzo udana. Zabawę współorganizowały bibliotekarki z Filii nr 3 oraz Filii nr 6.

W ramach akcji "Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom" filie biblioteczne nr 3 i nr 6 odwiedziły pszczyńskie żłobki Troskliwe Misie, oraz Little Giants Mali Giganci. Natomiast dzieci ze Żłobka Miejskiego przyszły na zajęcia do biblioteki. Dzieciom czytano bajki, wierszyki, zadawano zgadywanki. Dzieci zobaczyły również historyjki o groszku i zagubionym piesku w teatrzyku obrazkowym.Maluchy zwiedziły bibliotekę, śpiewały piosenki, oglądały przygotowane dla nich książeczki. Ogółem w zajęciach wzięło udział 64 dzieci.

 

W okresie wakacji letnich Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zorganizowały dla swoich najmłodszych czytelników zajęcia plastyczne oraz warsztaty manualne. W czasie zajęć uczestnicy tworzyli z koralików Pyssla różne figurki, zwierzątka, podstawki. Z kartonów powstały budowle, domy, samochody. Dzieci farbami plakatowymi ozdabiały słoiki z których powstały urocze lampiony. Z rolek po papierze toaletowym powstały kotki, pingwiny. Dzieci, które nie wyjechały na wakacje chętnie spędzały wolny czas w bibliotece i brały w zajęciach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.