Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zorganizowały spotkanie, na którym dzieci zobaczyły kilka kreskówek z cyklu "Owce w sieci". Celem tych kreskówek jest podniesienie wiedzy dzieci na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. Opowieści odzwierciedlają współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń w sieci.

 

W czasie trwania ferii zimowych filie biblioteczne nr 3 i nr 6 przygotowały dla najmłodszych czytelników warsztaty manualne. Dzieci wykonały dla babci i dziadka piękne ozdobne laurki.

Tworzyły z kolorowej masy solnej różne figurki, a z koralików pyssla powstały podstawki i zwierzątka.

Dzieci zobaczyły również historyjki w teatrzyku kamishibai oraz układały puzzle. W zajęciach wzięło udział 26-cioro dzieci.

 

 

24 stycznia w Filii bibliotecznej nr 6 w czasie trwania ferii zimowych zorganizowano dla dzieci bal przebierańców. Była świetna oprawa muzyczna dostosowana dla dzieci. W czasie trwania zabawy przygotowano również słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy balu - 30 dzieci oraz rodzice świetnie się bawili. Zabawa była bardzo udana. Zabawę współorganizowały bibliotekarki z Filii nr 3 oraz Filii nr 6.

W okresie wakacji letnich Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zorganizowały dla swoich najmłodszych czytelników zajęcia plastyczne oraz warsztaty manualne. W czasie zajęć uczestnicy tworzyli z koralików Pyssla różne figurki, zwierzątka, podstawki. Z kartonów powstały budowle, domy, samochody. Dzieci farbami plakatowymi ozdabiały słoiki z których powstały urocze lampiony. Z rolek po papierze toaletowym powstały kotki, pingwiny. Dzieci, które nie wyjechały na wakacje chętnie spędzały wolny czas w bibliotece i brały w zajęciach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.