Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Z okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek filia biblioteczna nr 3 i nr 6 zaprosiły do biblioteki dzieci z Niepublicznego Przedszkola Radocha.
Do biblioteki przybyły 2 grupy małych, ciekawych ludzi. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachować się w bibliotece, zobaczyły najmniejszą oraz największą książkę w bibliotece , oglądały kolorowe książeczki z
obrazkami.Wysłuchały bajek oraz wierszyków o kociej tematyce oraz zwiedziły pracownię komputerową. Podczas zajęć bibliotecznych mogły poszerzyć swoją wiedzę o książkach i czytelnictwie. Później odbyły się warsztaty plastyczne. Dzieci z rolek po papierze toaletowym, gazet i kolorowego papieru wyczarowały kotki, które zabrały na pamiątkę ze sobą.

W czasie ferii zimowych Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 przygotowały dla najmłodszych czytelników sporo atrakcji. Trzy razy w tygodniu ( poniedziałek,wtorek i czwartek) odbywały się zajęcia plastyczne. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem koralików Pyssla, tworzyły kompozycje kwiatowe metodą Quillingu. Z masy solnej dzieci formowały różne zwierzęta, figurki i postacie. Wykorzystano rolki po papierze, które zamieniły się w kotki i pingwinki. Dzieci zapoznały się również z metodą decoupage powstały  podstawki pod kubki - zdobienie metodą serwetkową. Oprócz zajęć manualnych dzieci grały w różne gry planszowe, układały puzzle, bawiły się pacynkami w teatrzyk do którego same wymyślały historyjki. Oglądały również bajki w teatrzyku Kamishibai. W zajęciach wzięło udział 51 dzieci.

 

Czytaj więcej: Ferie w Bibliotece

 

FERIE W BIBLIOTECE

 

Filie nr 3 i nr 6 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie

                                     zapraszają wszystkie dzieci do udziału w zajęciach.

                      Poniedziałek, Wtorek   1400 – 1600  

                    Czwartek  900 - 1100

Dla najmłodszych przewidziano między innymi gry i zabawy edukacyjne, gry planszowe,

głośne czytanie bajek,zajęcia plastyczne (barwny świat pasteli),Quilling oraz teatrzyk Kamishibai.

 

Zapraszamy:  MPBP w Pszczynie Filia nr 6, Pszczyna ul. K. Wielkiego 5

 

 

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!"

Z tej okazji Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zorganizowały spotkanie, na którym dzieci zobaczyły  kilka kreskówek z cyklu "Owce w sieci". Celem tych kreskówek jest podniesienie wiedzy dzieci na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. Opowieści odzwierciedlają współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń. Dzieci rozwiązywały również krzyżówki związane z komputerem i internetem.

W ramach współpracy partnerskiej pomiędzy Ośrodkiem Pomocy Społecznej a Biblioteką w dniach 25.01 oraz 27.01.2016 w filii  bibliotecznej nr 3 odbyły się zajęcia dla seniorów z "Klubu seniora". Tematem zajęć była poezja polska. Spośród wielu wierszy najwybitniejszych poetów dokonano wyboru tych poetów, którzy na trwale wrośli w naszą wspólną tradycję. Do zajęć wykorzystano antologię B. Krydy "Krajobraz poezji polskiej". Czytano również wiersze księdza Twardowskiego oraz wyświetlono prezentację o życiu i twórczości Jana Twardowskiego. Słuchano i wspólnie śpiewano piosenki wg życzeń seniorów. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 22 osoby.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.