Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
Z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Twardowskiego poety i duszpasterza filia biblioteczna nr 3 i nr 6 przygotowały zajęcia o życiu i twórczości poety dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie.Przygotowano dla nich wystawę ze zdjęciami i wierszami poety, prezentację multimedialną, było wspólne czytanie wierszy oraz wybranych myśli .Rozwiązano również krzyżówkę.W zajęciach wzięło udział 35 osób.
JAN TWARDOWSKI  (1915-2006) poeta, prozaik, kapłan... Pisał dla małych i dużych  jego dorobek jest ogromny. Za całokształt twórczości, otrzymał wiele nagród min. w 1996 roku odznaczony  Orderem Uśmiechu, w 2000 roku nagrodą IKAR, a rok później TOTUS, która zwana jest również "katolickim Noblem". W 1999 roku Katolicki Uniwersytet Lubelski przyznał mu tytuł doktora Honoris Causa.
 Poprzez swoją poezję,prostą i szczerą, uczył nas patrzeć na świat, rozumieć go i nawet  w najmniejszych rzeczach dostrzegać wielkość Boga.

 „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

12 listopada w filii bibliotecznej nr 6 odbyło się drugie spotkanie zorganizowane w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Czytam sobie w bibliotece". W zajęciach wzięła udział klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 18. W czasie zajęć dzieci poznały historię zdobycia bieguna południowego na podstawie książki Rafała Witka. Uczniowie w grupach odpowiadali na pytania związane z treścią książki, a następnie wzięły udział w zabawie ruchowej. Dzieci ustawiły się w pary: jedno dziecko miało zawiązane oczy, drugie musiało je przeprowadzić po krach lodowych utworzonych z kartonu. Dziecko z zawiązanymi oczami musiało zaufać koledze i dostosować się do jego rad. Było mnóstwo śmiechu i "podtopień". Mali goście zobaczyli również prezentację multimedialną piękne zdjęcia i wiadomości ukazujące biegun południowy jego położenie, roślinność i zamieszkujące zwierzęta. Została przybliżona również postać Amundsena podróżnika pierwszego zdobywcę bieguna. Na zakończenie uczestnicy spotkania  otrzymali pamiątkowe dyplomy drobne upominki oraz cukierki. Dzieci zwiedziły również całą bibliotekę, oglądały książki. Celem spotkania było zachęcenie uczniów do czytania książek.

W ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Czytam sobie w bibliotece" filia biblioteczna nr 3 i nr 6 zabrały ze sobą czarodziejską walizkę i odwiedziły klasę  III SP nr 11.Dzieci wysłuchały tekstu Rafała Witka " Walizka pana Hanumana" i przeniosły się w świat fantazji. Po przeczytaniu książki dzieci w grupach rozwiązywały zaszyfrowane zdania, zadawały szyfry do odczytania innej grupie oraz odpowiadały na pytania z przeczytanego tekstu.Później dzieci wykonywały kolaż i stworzyły piękne kolorowe walizki i parasole. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominek.
 
 
 
 
 

4.11.2015 dzieci klasy III SP ze Studzienic zwiedzając Pszczynę wstąpiły wraz z paniami do biblioteki.  Z zainteresowaniem oglądały książki, czasopisma wysłuchały wiadomości o bibliotece oraz z radością zobaczyły dwie historyjki w teatrzyku kamishibai . Klasa licząca 25-cioro dzieci spędziła w bibliotece około godziny.

W okresie wakacji letnich w dniach od 27.07 do 06.08. w filii bibliotecznej nr 3 zorganizowano dla dzieci zajęcia wakacyjne. Dzieci grały w gry planszowe,kolorowały kolorowanki o "bezpiecznych wakacjach". Tworzyły kompozycje kwiatowe z wytłoczek do jajek. Z koralików pyssla powstały zwierzątka, podstawki i inne cuda. Były również zabawy z chustą Klanza i tunelem w plenerze na "Iskrze".  W zajęciach wzięło udział 25-cioro dzieci.          

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.