Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W maju obchodzimy XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Z tej okazji filia nr 3 gościła u siebie pensjonariuszy DPS w Pszczynie. Przygotowano dla nich wspomnienia o Janie Pawle II. Czytano fragmenty książki J. Krzyżanek "Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem", wybrane cytaty z książek "Nie lękajcie się", "O przebaczaniu". Goście oglądali fotografie i wystawione książki o papieżu, słuchali jego ulubionych pieśni z komputera. Udział wzięło 15 osób z opiekunami. Zostali poczęstowani ciastkami i sokiem.

 

Informujemy, że z powodu remontu Filia nr 3 (Pszczyna, ul. Bednorza 1)

będzie nieczynna od 23 marca do 10 kwietnia 2015r.

Za utrudnienia przepraszamy!

10 lutego w Filii bibliotecznej nr 6 w czasie trwania ferii zimowych zorganizowano dla dzieci bal przebierańców. Była świetna oprawa muzyczna dostosowana dla dzieci. W czasie trwania zabawy przygotowano również konkursy zręcznościowe, zagadki, oraz słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy balu - 25 dzieci oraz rodzice świetnie się bawili. Zabawa była bardzo udana. Zabawę współorganizowały bibliotekarki z Filii nr 3 oraz Filii nr 6.


 

W czasie ferii zimowych Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 przygotowały dla najmłodszych czytelników sporo atrakcji. Trzy razy w tygodniu (poniedziałek,wtorek i czwartek) odbywały się zajęcia plastyczne. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem koralików Pyssla,  gier planszowych i kartek walentynkowych. Rozwiązywały łamigłówki i tworzyły kwiaty z krepiny. Z zainteresowaniem wysłuchały również historyjki w teatrzyku Kamishibai. W zajęciach uczestniczyło ok.33 dzieci.

 

Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowały spotkanie, na którym dzieci zobaczyły  kilka kreskówek z cyklu "Owce w sieci". Celem tych kreskówek jest edukacja najmłodszych na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu, telefonów komórkowych oraz innych nowych technologii.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.