Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Filia nr 3 w " Tygodniu głośnego czytania dzieciom" zaprosiła do biblioteki zaprzyjaźnione dzieci z ochronki wraz z paniami. Dzieci wysłuchały baśni o "Jasiu i Małgosi". Później kolorowały obrazki związane tematycznie z baśnią, przeglądały książeczki dla dzieci. Dzieci zobaczyły również opowieść o groszku w teatrzyku kamishibai. W komputerze zobaczyły bajki o "Bolku i Lolku". Dwugodzinny pobyt w bibliotece upłynął w wesołej i głośnej atmosferze.

 

 

Z okazji " Międzynarodowego Tygodnia z Internetem" filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zaprosiły w dniu 28 marca do biblioteki najmłodszych czytelników. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w internecie.Skorzystano z materiałów " Akademia Orange dla bibliotek". Dzieci zobaczyły film kreskówkę " Sieciaki" mówiący o zagrożeniach dzieci w internecie.Zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z internetu.Po zakończeniu prezentacji dzieci wykonywały ćwiczenia, wykorzystano w tym celu materiały z książki ćwiczeń " Poznaj bezpieczny Internet". Dzieci rozwiązywały również różne krzyżówki  i zadania z książki " Baw się i ucz w Sieci".

W okresie ferii zimowych Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 przygotowały dla najmłodszych czytelników sporo atrakcji. Dwa razy w tygodniu (wtorek i czwartek) odbywały się zajęcia plastyczne. Dzieci tworzyły figurki z masy solnej, malowały farbami, grały w gry planszowe, rozwiązywały łamigłówki, uczestniczyły w kursie FunEnglish. Z zainteresowaniem zobaczyły również historyjki w teatrzyku Kamishibai. W zajęciach uczestniczyło ok 30 dzieci.

 

 Na zakończenie  ferii Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zorganizowały dla swoich najmłodszych czytelników Bal Przebierańców. Przybyło ok 50-cioro dzieci w pięknych kolorowych strojach. Muzyka była " głośna i radosna". Dzieci świetnie się bawiły. Przygotowano dla nich również słodki poczęstunek oraz konkursy zręcznościowe. Dzieci były zadowolone i bardzo zmęczone.

 

 

FERIE W BIBLIOTECE

 

 Filie nr 3 i nr 6 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej  w Pszczynie zapraszają wszystkie dzieci do udziału w zajęciach.

Wtorek   1400 – 1600       Czwartek  900 - 1100

Dla najmłodszych przewidziano między innymi gry i zabawy edukacyjne,  gry planszowe, zajęcia plastyczne (barwny świat pasteli), tworzenie figurek z masy solnej, teatrzyk Kamishibai.                                        

 Na zakończenie 30 stycznia 2014 roku  bal przebierańców dla dzieci.   

      

 Zapraszamy  Biblioteka Filia nr 6 Pszczyna ul. K. Wielkiego 5

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.