Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Tuwima.Filia nr 3 postanowiła również uświetnić i przybliżyć postać wybitnego poety pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie.Licznie zgromadzeni zobaczyli prezentację multimedialną ukazującą życiorys Juliana Tuwima.Wysłuchali wierszy pełnych magii i humoru.Wesołe i niezapomniane rymy powodowały dobry humor i wesoły nastrój.Czytano również fragmenty książki A. Frączek "O Rany Julek",niezapomniane pomysły i psikusy małego Julka.Pensjonariusze włączali się bardzo aktywnie czytali wiersze, rozwiązywali krzyżówkę, odgadywali piosenki do których słowa napisał poeta m in. "Tomaszów" Ewy Demarczyk, "Wspomnienie" Czesława Niemena. Wszystkim udzielił się miły nostalgiczny nastrój.

W okresie wakacji letnich filie biblioteczne nr 3 i nr 6 dla swoich najmłodszych czytelników zorganizowały w bibliotece na osiedlu Piastów zajęcia plastyczne połączone z warsztatami manualnymi (tworzenie biżuterii, filcowanie na mokro). W miesiącu lipcu dwa razy w tygodniu (wtorek i czwartek) dzieci malowały, kolorowały, lepiły,wykonywały figurki z masy solnej, zrobiły sobie piękne korale, bransoletki oraz broszki z wełny czesankowej. Dzieci wysłuchały również baśni, rozwiązały krzyżówkę oraz uczyły się angielskiego w trwającym kursie " FunEnglish". W zajęciach wakacyjnych wzięło udział ok 60-cioro dzieci.

Biblioteka uczestniczyła w akcji "Dzień Dziecka w bibliotece".
Z tej okazji filie biblioteczne nr 3 i nr 6 w dniu 29.05.2013 zaprosiły do biblioteki dzieci na pokaz filmu "Nocturna" ze zbiorów Centrum Edukacji Obywatelskiej. Bohater filmu mały chłopiec z sierocińca przeżywa niezwykłą podróż po nocnym świecie próbując rozwiązać zagadkę znikających gwiazd.

 

W czasie wyświetlania filmu dzieci częstowały się słodyczami. Po zakończeniu projekcji filmu zaproszono dzieci do wspólnej zabawy z chustą "Klanza". Wspólnie bawiło się i oglądało 17-cioro dzieci.
Dzień dziecka był świetną okazją, aby zaprosić najmłodszych czytelników do biblioteki i pokazać im, że jest to miejsce , w którym można fajnie spędzić czas.

 

       Filie nr 3 i nr 6 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej  w Pszczynie zapraszają wszystkie dzieci do udziału w zajęciach wakacyjnych od 02 do 26.07.2013r.

Wtorek   1500 – 1700

Czwartek  900 - 1100

 Dla najmłodszych przewidziano między innymi gry i zabawy edukacyjne,  gry planszowe, głośne czytanie bajek, zajęcia plastyczne ,warsztaty tworzenia biżuterii, zabawy ruchowe.

 

Zapraszamy  Biblioteka Filia nr 6 Pszczyna ul. K. Wielkiego 5

 

W "Tygodniu Bibliotek" filia biblioteczna nr 3 wraz z grupą pensjonariuszy DPS w Pszczynie wybrała się na wycieczkę w celu zwiedzenia biblioteki centralnej w Pszczynie.Podopieczni z zaciekawieniem i  zainteresowaniem zwiedzali pomieszczenia zaczynając od biblioteki dziecięcej a kończąc zwiedzanie w czytelni, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.W czytelni kierownik biblioteki zapoznała słuchaczy z działalnością i rolą biblioteki w środowisku, z regulaminem wypożyczalni oraz komputeryzacją biblioteki.W czytelni słuchacze przeglądali kolorowe czasopisma oraz księgozbiór podręczny.Grupa liczyła 17 osób i umówiono się że znów odwiedzą bibliotekę.Wśród zwiedzających znalazły się osoby , które zadeklarowały chęć wypożyczania książek,co bardzo cieszy.

   

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.