Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Filia nr 6 i Filia nr 3 zaprasza dzieci i młodzież na „Ferie z filmem w bibliotece”.

Prezentowane będą filmy pochodzące ze zbiorów edukacyjnych programu „Jeden Świat – kluby filmowe”, programu dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty oraz zasobów własnych programu “Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece”.

14 luty (czwartek) ) godz. 9:00 „ Żywnościokilometry"- To niezwykle ciekawy film dokumentalny, którego twórcy szukają odpowiedzi na pytania dotyczące rozwoju globalizacji, jej wpływu na rynek spożywczy i kondycję środowiska naturalnego.


18 luty (poniedziałek) godz. 15:00“Sekret Eleonory”- Animowana podróż do magicznego i bajkowego świata książek, gdzie znakomite postaci, znane każdemu małemu czytelnikowi ożywają, a czytanie staje się umiejętnością na wagę złota. Film wyszukany na 28. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu. Bajka przeznaczona dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej.

 

19 luty (wtorek) godz. 15.00 – „Thembi” – Thembi, młoda dziewczyna z RPA, zarażona wirusem HIV, nie tylko podejmuje  walkę z chorobą, ale postanawia zmienić nastawienie ludzi na całym świecie do nosicieli wirusa, często piętnowanych i niezrozumianych. Kategoria gimnazjum, liceum

 

 

21 luty (czwartek) godz. 9:00„Przeznaczone do burdelu” – Jeden z najmocniejszych i najbardziej poruszających dokumentów ostatnich lat. Film zdobył Oscara i nagrody na ponad trzydziestu festiwalach. Film przeznaczony dla gimnazjum i liceum. 

 

 

 

Filmy wyświetlane będą w Filii nr 6 ul. K.Wielkiego 5.

W dniu 12.02.2013 w pierwszym tygodniu ferii dla najmłodszych czytelników filii nr 3 i nr 6 zorganizowano bal przebierańców. Dzieci
przebrane w bajkowe postacie bawiły się świetnie w rytm skocznej muzyki. Przygotowano dla nich w przerwie słodki poczęstunek oraz konkursy zręcznościowe. Dzieciom w miłej i wesołej atmosferze czas szybko upłynął

 

 

 

       

W czasie trwania wakacji letnich w dniach od 12.07 do 2.08 Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zorganizowały dla dzieci pozostających w domu zajęcia plastyczne połączone z zabawami ruchowymi (zabawy z chustą Klanza), różnymi quizami, zagadkami. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu w Filii nr 6, każdorazowo uczestniczyło ok.10 dzieci. Dzieci malowały farbami, robiły figurki z masy solnej, które później pięknie kolorowały. Z kolorowego papieru wyklejały obrazki, a z plasteliny tworzyły różne zwierzęta. Dzieci zobaczyły również film „Tybet z ukrycia”. Film ukazał im okupację i zniewolenie jednego narodu przez drugi. Dzieci zobaczyły, że nawet współczesny świat nie jest wolny od przemocy. Na koniec wspólnych spotkań dla dzieci przygotowano ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dzieci śpiewały piosenki i świetnie się bawiły. Zanim uczestnicy dotarli na ognisko zostali podzieleni na dwie grupy i zabawili się w podchody. Pierwsza grupa pozostawiała zadania w oznaczonych miejscach, które wykonywała druga grupa. Dzieci w terenie świetnie sobie poradziły. W bibliotece można zobaczyć prace wykonane w czasie zajęć.

 

W niedzielę 2 grudnia w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się koncert dedykowany wolontariuszom gminy Pszczyna. Koncert był okazją do podziękowania osobom, które pomagają innym ofiarowując swój czas i umiejętności. W imieniu całej społeczności gminy Pszczyna wolontariuszom za ich ofiarną pracę podziękował burmistrz Dariusz Skrobol. Wyróżnienia wręczały zastępczynie burmistrza Barbara Sopot-Zembok i Grażyna Goszcz. Wyróżnione osoby otrzymały statuetki autorstwa Dobromiły Krzemień. Koncert uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Ogniska Muzycznego oraz wokaliści studia piosenki VoicePless. Impreza odbyła się z inicjatywy Marceliny Leki - radnej Rady Miejskiej i przewodniczącej komisji spraw społecznych. W tym roku uhonorowano dziesięć osób. Wśród uhonorowanych osób znalazły się dwie bibliotekarki: Małgorzata Górniak związana z Domem Pomocy Społecznej oraz Agnieszka Klimek związana z Domem Dziecka.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia nr 3 zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dorosłych angielski123.pl. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy.

Dzięki kursowi:

- Zdobywasz wszystkie umiejętności językowe: uczysz się słownictwa, rozumienia ze słuchu, pisania, gramatyki, a nawet wymowy

- Dobrze się bawisz! Zapewniają ci to multimedialne elementy kursu: gry, filmy HD, piosenki oraz fotolekcje

- Pracujesz z native speakerami, co oznacza, że będziesz mówić z doskonałym akcentem

- Pracujesz indywidualnie - sam narzucasz sobie tempo nauki i monitorujesz swoje postępy

- Uczysz się kiedy i gdzie chcesz. Wystarczy tylko dostęp do Internetu

Kurs angielski123.pl jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć po angielsku. Składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce.

Każdy, kto przyjdzie do biblioteki, może skorzystać z kursu samodzielnie. Jeżeli nigdy nie uczył się angielskiego, może rozpocząć naukę od początku, od pierwszego poziomu. Jeżeli zna podstawy, może wybrać poziom trzeci lub czwarty – dla średniozaawansowanych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.