Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W czasie trwania wakacji letnich w dniach od 12.07 do 2.08 Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zorganizowały dla dzieci pozostających w domu zajęcia plastyczne połączone z zabawami ruchowymi (zabawy z chustą Klanza), różnymi quizami, zagadkami. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu w Filii nr 6, każdorazowo uczestniczyło ok.10 dzieci. Dzieci malowały farbami, robiły figurki z masy solnej, które później pięknie kolorowały. Z kolorowego papieru wyklejały obrazki, a z plasteliny tworzyły różne zwierzęta. Dzieci zobaczyły również film „Tybet z ukrycia”. Film ukazał im okupację i zniewolenie jednego narodu przez drugi. Dzieci zobaczyły, że nawet współczesny świat nie jest wolny od przemocy. Na koniec wspólnych spotkań dla dzieci przygotowano ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dzieci śpiewały piosenki i świetnie się bawiły. Zanim uczestnicy dotarli na ognisko zostali podzieleni na dwie grupy i zabawili się w podchody. Pierwsza grupa pozostawiała zadania w oznaczonych miejscach, które wykonywała druga grupa. Dzieci w terenie świetnie sobie poradziły. W bibliotece można zobaczyć prace wykonane w czasie zajęć.

 

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia nr 3 zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dorosłych angielski123.pl. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy.

Dzięki kursowi:

- Zdobywasz wszystkie umiejętności językowe: uczysz się słownictwa, rozumienia ze słuchu, pisania, gramatyki, a nawet wymowy

- Dobrze się bawisz! Zapewniają ci to multimedialne elementy kursu: gry, filmy HD, piosenki oraz fotolekcje

- Pracujesz z native speakerami, co oznacza, że będziesz mówić z doskonałym akcentem

- Pracujesz indywidualnie - sam narzucasz sobie tempo nauki i monitorujesz swoje postępy

- Uczysz się kiedy i gdzie chcesz. Wystarczy tylko dostęp do Internetu

Kurs angielski123.pl jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć po angielsku. Składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce.

Każdy, kto przyjdzie do biblioteki, może skorzystać z kursu samodzielnie. Jeżeli nigdy nie uczył się angielskiego, może rozpocząć naukę od początku, od pierwszego poziomu. Jeżeli zna podstawy, może wybrać poziom trzeci lub czwarty – dla średniozaawansowanych.

Dnia 10. 02. na zakończenie ferii zimowych zorganizowano bal przebierańców dla najmłodszych czytelników filii nr 3 i nr 6. Na korytarzu szkolnym Zespołu Szkół nr 1 zamienionym w salę balową odbywały się tańce oraz różnego rodzaju konkursy zręcznościowe. Dla dzieci przygotowano również słodki poczęstunek oraz soczki do picia. Dzieci były zachwycone zabawą oraz nagrodami. Umówiono się już na następny bal za rok.

 

 

 

Stało się już tradycją że w "Tygodniu Bibliotek" Filię Biblioteczną nr 3 odwiedzają zaprzyjaźnieni pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej oraz dzieci z ochronki. Dla dorosłych przygotowano projekcję filmu "Warsztat Św. Mikołaja". Film ukazał oglądającym problem taniej siły roboczej w Chinach, wykorzystywanie pracowników w chińskich fabrykach przy produkcji m.in. świątecznych zabawek. Pracę ponad siły, brak snu, ogromną liczbę nadgodzin. Oglądano go w skupieniu i zainteresowaniu. Dla dzieci przygotowano krótką pogadankę o bibliotece. Dzieci mogły przeglądać książki, później oglądały w komputerze bajki, a na koniec wizyty dostały zadanie, przyprowadzenia do biblioteki swoich rodziców i wypożyczenia dla nich książeczek.

 

Tegoroczne zimowe ferie przebiegały pod hasłem "Ferie z filmem w bibliotece". Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zaprosiły do biblioteki dzieci pozostające w domu na prezentację filmów pochodzących ze zbiorów edukacyjnych programu " Jeden Świat - kluby filmowe". Spotkania filmowe odbywały się trzy razy w tygodniu. Dzieci zobaczyły "Krokodyle z przedmieścia", "Opowieści o rzeczach", "Punam", "Szkoła z blachy", "Szermierze z Palestyny".

Prezentacje filmów połączone były z zajęciami plastycznymi. Powstały ciekawe prace plastyczne wykonane różnymi technikami, które ukazały odczucia dzieci po obejrzeniu filmów. Na prezentację filmu "Punam", oraz "Szermierze z Palestyny" zaproszono również grupę pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie. Los biednych dzieci z Nepalu i zniewolonych Palestyńczyków, zrobiły na nich ogromne wrażenie. Po zakończeniu prezentacji przy poczęstunku i herbatce wywiązała się dyskusja na temat obejrzanych filmów.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.