Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Filia biblioteczna nr 3 w ramach "Tygodnia Bibliotek"  zaprosiła do siebie czytelników nietuzinkowych - najmłodszych oraz niepełnosprawnych. Najmłodsi to maluchy z pszczyńskiej ochronki, które w bibliotece znalazły się po raz pierwszy. Z zaciekawieniem oglądały książki, wysłuchały krakowskich baśni oraz w Internecie mogły zobaczyć stare zapomniane bajki. Niepełnosprawni to pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie. Z wielką przyjemnością wysłuchali starych przebojów muzycznych. Biblioteka udowadnia że dla każdego znajdzie się coś interesującego.

 

 

W okresie ferii zimowych dla najmłodszych czytelników filie biblioteczne Nr 3 i Nr 6 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej zorganizowały bal przebierańców.W czasie trwania zabawy dzieci uczestniczyły w konkursach zręcznościowych, wesoło bawiły się przy muzyce.Przygotowano również dla nich nagrody i słodki poczęstunek.

 

 

W Miejsko- Powiatowej Bibliotece Publicznej Filia nr3 w ramach Międzynarodowego Tygodnia Bezpiecznego Internetu w dniu 3. 03.2011r. odbyło się spotkanie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie, z którymi Filia nr 3 współpracuje od 5-ciu lat. Zorganizowano dla nich "koncert życzeń" , wykorzystując portal internetowy You Tube. Wspólnie wyszukiwano i słuchano ulubionych przez gości piosenek. Uczestnicy dzielili się wspomnieniami i anegdotami związanymi z daną piosenką .Atmosfera spotkania była nostalgiczna i romantyczna. Trudno było się rozstać i umówiono się już na następne spotkanie.

   

Mija już czwarty rok odkąd biblioteka nawiązała współpracę z Domem Pomocy Społecznej sióstr Boromeuszek w Pszczynie. Zajęcia biblioterapii odbywają się dwa razy w miesiącu. Pensjonariusze to osoby o lekkim upośledzeniu umysłowym oraz o różnym stopniu niesprawności ruchowej. Ale osoby te spragnione są wiedzy i chętnie uczestniczą w zajęciach. W spotkaniach uczestniczy ok. 30 osób. Tematyka zajęć bywa bardzo różna ale często dostosowana do kalendarza  imprez kulturalno-literacko-historycznych. Nie sposób wszystkiego wymienić m in. czytano i omawiano baśnie i legendy polskie, legendy chrześcijańskie, czytane były teksty ks. Twardowskiego, Szelburg-Zarembiny, Kownackiej, Konopnickiej, Chotomskiej, teksty śląskie Szołtyska, czytana była historia Polski od czasów najdawniejszych po współczesność. Czytano również polskich poetów. Zajęcia nie ograniczają się tylko do czytania i słuchania, wspólnie rozwiązuje się krzyżówki, zagadki nawiązujące do przeczytanego tekstu. Pensjonariusze przy okazji przypominają sobie litery i ćwiczą pismo. Często spotkaniom towarzyszą chwile wspomnień, rozmów o sobie, o swoich rodzinach. Pensjonariusze bardzo lubią te zajęcia a dla prowadzących jest to duża satysfakcja.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.