Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Filia biblioteczna nr 3 zaprasza chętne dzieci w wieku od 6 do 12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego "FunEnglish w bibliotece". FunEnglish w przystępny i łatwy sposób uczy i bawi. Dziecko poprzez filmy, gry edukacyjne, foto lekcje oraz piosenki przyswaja sobie mnóstwo nowych wiadomości. Jest to nauka bardzo przyjemna nie stresująca dziecko.

Chętne dzieci biblioteka zaprasza w godzinach wypożyczeń biblioteki.

Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece pod numerem telefonu 32 210 11 67

Partnerem Biblioteki w realizacji programu "FunEnglish w bibliotece” jest FunEnglish.pl sp. z o. o.

Podczas tegorocznych wakacji Filie Bibliotek nr 3 i nr 6 zorganizowały  dla najmłodszych czytelników letnie spotkania w bibliotece. Na zajęcia przygotowano  takie atrakcje  jak: malowanie pastelami, wyklejanie obrazków kolorowym papierem czytanie wybranych baśni. Dzieci robiły również figurki z modeliny i plasteliny oraz masy solnej, które później malowały farbami. Zorganizowano także zabawy ruchowe oraz oglądanie bajek. W zajęciach przez kolejne cztery spotkania uczestniczyło ok. 80 osób.
Dzieci były zachwycone i umówiły się  na następne spotkania w okresie ferii zimowych.

     

 Filia biblioteczna nr 3 w ramach "Tygodnia Bibliotek"  zaprosiła do siebie czytelników nietuzinkowych - najmłodszych oraz niepełnosprawnych. Najmłodsi to maluchy z pszczyńskiej ochronki, które w bibliotece znalazły się po raz pierwszy. Z zaciekawieniem oglądały książki, wysłuchały krakowskich baśni oraz w Internecie mogły zobaczyć stare zapomniane bajki. Niepełnosprawni to pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie. Z wielką przyjemnością wysłuchali starych przebojów muzycznych. Biblioteka udowadnia że dla każdego znajdzie się coś interesującego.

 

 

W Miejsko- Powiatowej Bibliotece Publicznej Filia nr3 w ramach Międzynarodowego Tygodnia Bezpiecznego Internetu w dniu 3. 03.2011r. odbyło się spotkanie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie, z którymi Filia nr 3 współpracuje od 5-ciu lat. Zorganizowano dla nich "koncert życzeń" , wykorzystując portal internetowy You Tube. Wspólnie wyszukiwano i słuchano ulubionych przez gości piosenek. Uczestnicy dzielili się wspomnieniami i anegdotami związanymi z daną piosenką .Atmosfera spotkania była nostalgiczna i romantyczna. Trudno było się rozstać i umówiono się już na następne spotkanie.

   

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.