Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniu dzisiejszym dzieci z Przedszkola Publicznego nr 7 poznały zimowe przygody bohaterów książki pt.: "Zima" Małgorzaty Strzałkowskiej. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki, następnie malowały na  arkuszach szarego papieru swoje przygody i doświadczenia związane z zimą. Malowanie tak wielkich prac zapewniło wspaniałą zabawę przedszkolakom. Wykonane prace będą zdobiły przedszkolną salę.

 

 

W dniu dzisiejszym Filie nr 5 odwiedziły dzieci z grupy III Przedszkola Publicznego nr 7 w Pszczynie. Dzieci poznały przygody świąteczne jednego z ulubionych bohaterów Tupcia Chrupcia, które były wyświetlone na dużym ekranie. Były świąteczne opowieści, świąteczne kolorowanki. Bardzo miło spędziliśmy czas, mali czytelnicy czuli się w Bibliotece wyjątkowo swobodnie.

Od 19 września 2016 r. Filia nr 5 (Pszczyna, ul. Staromiejska 43) będzie ponownie czynna.

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek 9:00 - 14:00
Wtorek 12:00 - 17:00
Środa 12:00 - 17:00
Czwartek 12:00 - 17:00
Piątek -

 

 

 

 

 

 

 

Temat dzisiejszego spotkania, które odbyło się w Przedszkolu Publicznym nr 7 w Pszczynie to „Bibliotekę mam po drodze, nie omijam tylko wchodzę”.
W czasie spotkania dzieci zapoznały się z zasadami, jakie panują w Bibliotece. Usłyszały bajkę o swoim dobrym znajomym Franklinie i jego przygodzie z książką. Następnie projektowały okładkę swojej ulubionej bajki. Na zakończenie wszyscy zostali serdecznie zaproszeni do odwiedzenia Biblioteki.

 

Czytam sobie w bibliotece 

Pod takim tytułem, odbyły się zajęcia z Przedszkolakami z grupy V, zorganizowane w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Czytam sobie w bibliotece" . Dzieci zostały zapoznane z ideą książek z serii "Czytam sobie". Książką przewodnią poniedziałkowych zajęć była "Marta i ufoludek". Podczas spotkania przedszkolaki omawiały tematy związane z kosmosem oraz ekologią. Ich wiedza na temat naszej planety, kosmosu i ekologii zasługuje na wielkie uznanie. W drugiej części zajęć dzieci wykonały recyklingowego ufoludka, któremu nadały imię. A na koniec wszystkie ufoludki zatańczyły ufoludkowy taniec do znanej piosenki fasolek.

Za niedługo kolejne spotkanie na podstawie innej książki z serii "Czytam sobie".

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.