Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Grupa 2 z Przedszkola nr 7 miała okazję poznać bibliotekę. Na początku zajęć, dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się m.in : czym różni się biblioteka od księgarni, kto może korzystać z biblioteki, czym zajmuje się bibliotekarz, kto to jest czytelnik, co można robić w bibliotece. Po części teoretycznej, Przedszkolaki zostały oprowadzone po bibliotece, gdzie szczegółowo opowiedziano im o zasadach korzystania z biblioteki, pokazano katalog, księgę inwentarzową. Na przykładzie swojej Pani, zobaczyły proces wypożyczenia i oddawania książek. Później dzieci mogły sama pooglądać sobie książki. Spotkanie zakończono fragmentem bajki o wizycie rezolutnej świnki i jej rodzinki w bibliotece. Mam nadzieję, że to spotkanie zaowocuje nowymi czytelnikami.

 

Dlaczego Zima pod koniec bywa bardzo sroga? A przez śnieg mogą przedzierać się pierwsze kwiatki? Dlaczego Jesień potrafi być ciepła niczym lato, a później bywa nieobliczalna i zostawia gołe drzewa, wygania ptaki? Na te wszystkie pytania poznały odpowiedź przedszkolaki z grupy III. Bajka Heleny Bobińskiej pt. "O Królu Słońcu i jego czterech córkach", choć liczy już ponad czterdzieści lat, w doskonały sposób tłumaczy zawiłości następujących po sobie pór roku.

 

Wrzesień już powoli się kończy. Szkolny dzwonek już na dobre rozbrzmiewa w szkolnych korytarzach. A w przedszkolu już słychać roześmiane głosy dzieci. Wraz z nadejściem jesień, biblioteka kontynuuje swój udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Dzieci z trzech grup Publicznego Przedszkola nr 7 po raz pierwszy zetknęły się z Teatrzykiem Kamishibai. 
Za pomocą  teatrzyku obrazkowego poznały historię dziewczynki o imieniu Walentynka, która jadąc na swoim rowerku, zabierała w drogę różne zwierzątka. Teatrzyk Kamishibai wzbudził w dzieciach spore zainteresowanie. Wszystkie przedszkolaki, które poznały małą podróżniczkę i jej przyjaciół, mają za zadanie pokolorować nowy pojazd dziewczynki - autko. Po wykonaniu prace zostaną wywieszone w bibliotece.

 

Filia nr 5 miała przyjemność wziąć udział w ""Podróżach małych i dużych" wraz z grupą nr 5 z Przedszkola nr 7 w Pszczynie. Mali podróżnicy, na zajęciach w zerówce, poznali wzdłuż i wszerz kraj naszych sąsiadów - Czechy. Wysłuchali wielu czeskich bajek, tych znanych bardziej i tych mniej znanych. A w bibliotece mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie fragmenty przygód  swoich ulubionych czeskich bohaterów m.in. Krecika, Pata i Mata, Rumcajsa, Cypiska i Hanki. Ciekawym doświadczeniem okazała się dla nich Prasátko Peppa, czyli Świnka Peppa w języku czeskim. Od lutego w bibliotece można obejrzeć wystawę prac „Bohaterowie czeskich bajek”. Prace pochodzą z Przedszkola nr 7.

27 sierpnia w Filii nr 5 odbyło się pożegnanie wakacji.  W zajęciach wzięło udziału dziesięcioro dzieci. Były zabawy taneczne, głuchy telefon, zabawa w misia i krokodyla. Wiele emocji wzbudziły zabawy z Chustą Klanzy, zwłaszcza gdy wielobarwna płachta zamieniła się w wielki ocean, a w środku na niewinne ofiary polował rekin. Uczestnicy sami również wychodzili z inicjatywą, proponując różne zabawy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.