Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

31 marca grupa I Przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 7 w Pszczynie odwiedziła bibliotekę. Podczas spotkania dzieci poznały historię  i  różne ciekawostki związane z bajką o  przygodach Kubusiach Puchatka. Dla dzieci ogromnym zaskoczeniem był fakt, że ten słodki miś o małym rozumku ma już aż 88 lat. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania "Prosiaczek - biedaczek" oraz obejrzały ilustracje wyświetlone na rzutniku. Wszystkie zagadki zostały przez niech w mig rozwiązane. Na koniec spotkania, dzieci zatańczyły kaczuszki.

W minionym tygodniu  biblioteka miała zaszczyt gościć najmłodszych czytelników. 
W poniedziałek, podczas, prawie już wiosennego spaceru,  Filię nr 5 niezapowiedziane odwiedziły czterolatki z Przedszkola  nr 7 w Pszczynie.

We wtorkowy poranek, po raz pierwszy progi  biblioteki, przekroczyła najmłodsza grupa  (V) z Przedszkola  nr 7 w Pszczynie. Spotkanie rozpoczęto  od bajki o wizycie małej świnki i jej rodziców, w bibliotece.  Po tak miłym wprowadzeniu, dzieci  opowiadały: co to jest biblioteka, kto pracuje w bibliotece. Poznały zasady zachowywania się w bibliotece oraz jak należy obchodzić się  z książeczkami. Przedszkolaki z duma opowiadały o swoich ulubionych bajkach, a także o swoich domowych biblioteczkach. Warto zauważyć, że maluszki dopiero co rozpoczęły swoją edukację przedszkolną, a poziom ich wiedzy o bajkach  jest bardzo wysoki.  W mig odgadły wszystkie zagadki.  Podczas wizyty w bibliotece, nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Aby dodatkowo zadowolić małych słuchaczy, przygotowano krótką prezentację  ilustracji  do czytanego im „Kopciuszka”.  Patrzenie, jak  z wielką chęcią dzieci przeglądają książeczki, napawa optymizmem  i daje nadzieję, że w przyszłości  będą stałymi czytelnikami naszej biblioteki.

 

Za nami ostatnie „Spotkanie z pasjami” zorganizowane w ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Fundacja Orange. Oto krótkie podsumowanie drugiej części cyklu „Spotkań z pasjami”.

 "Spotkanie z pasjami" - 7.11.2013r. 
          Z powodu braku prądu  "Spotkanie z pasjami" odbyło się bez wideokonferencji z Panem Robertem Jurkiem. Jednak uczestniczki spotkania aktywnie wzięły udział w dyskusji o swoich codziennych i niecodziennych pasjach.

"Spotkanie z pasjami" - 14.11.2013r. 

          W dziesiątym „Spotkaniu z Pasjami”  można było poznać historię Pani Elżbiety Skotnickiej-Illasiewicz. Bohaterka dzisiejszej wideokonferencji opowiadała o prowadzonych przez nią działaniach społecznych, ukierunkowanych na poszerzanie świadomości idei Unii Europejskiej w Polsce.

 "Spotkanie z pasjami" - 21.11.2013r. 
          Za nami już przedostatnie "Spotkanie z pasjami". Dzisiejszą bohaterką wideokonferencji była Pani Hanna Bakuła. Tematem przewodnim były "Wielo-pasje, czyli jak łączyć nasze zainteresowania". Pani Hanna niezwykle ciekawie opowiadała o swoich dwóch pasjach - malarstwie i pisaniu. Poruszyła również temat gotowania, jedzenia, który również jest jej bliski. Pani Hanna znana jako osoba nieco kontrowersyjna, ogromnie zaciekawiła swoimi wypowiedziami uczestniczki dzisiejszego spotkania. 

 "Spotkanie z pasjami" - 28.11.2013

Za nami już ostatnie spotkanie z pasjami. Bohaterem dzisiejszej wideokonferencji był Pan Jacek Pałkiewicz. Człowiek, który ze swojej 
pasji do świata i podróżowania stworzył swój sposób na życie i do dziś ta właśnie pasja pozwala mu być aktywnym i realizować kolejne marzenia. 

Fundacja Orange przygotowała 12 „Spotkań z pasjami”. W Filii nr 5 MPBP w Pszczynie odbyło się ich  10. We wszystkich spotkań uczestniczyły 53 osoby.

Wszystkim Paniom dziękuję za obecność i dobry humor podczas tych czwartkowych spotkań.

 

 

Spotkania odbyły się dzięki uczestnictwu Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie w programie Fundacji Orange „Orange dla bibliotek”.

 


28 stycznia br. w godzinach od 11.00 do 13.30 w Filii nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki w Pszczynie, odbyły się zajęcia dla dzieci. W pierwszej części spotkania dzieci brały udział w zabawach ruchowych i muzycznych. Odwiedziło nas stado słoni, tuzin mrówek, kilka olbrzymich dinozaurów oraz dziesięć figlarnych małpek. Nie mogło zabraknąć, przez wszystkich lubianych, kaczuszek.
Po krótkiej przerwie na gorącą herbatkę i coś słodkiego, przyszła pora na zajęcia z chustą Klanzy.
W spotkaniu wzięło udział dziesięcioro dzieci, w wiek od 3 do 11 lat. Wszyscy uczestnicy brali aktywnie i z wielkim zaangażowaniem udział w zabawach. Mam nadzieję, że dzieci będą radośnie wspominać czas spędzony w bibliotece.

Za nami już półmetek  „Spotkań z pasjami” organizowanych w ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Fundacja Orange. Głównym celem tego projektu jest aktywizacja ludzi starszych oraz rozbudzenie w niech chęci do dzielenia się swoimi pasjami . Oto krótki opis dotychczasowych spotkań.

Spotkanie pierwsze - 12.09.2013 r.

Bohaterami pierwszego spotkania byli Agnieszka i Marcin Kręgliccy – rodzeństwo kucharzy i restauratorów. Podczas wystapienia mówili jak ważne jest delektowanie się posiłkiem oraz celebrowanie czasu poświęconego na jedzenie. Propagują idei slow food, czyli jedzenia bez pośpiechu oraz przygotowywaniu potraw z produktów sezonowych i regionalnych.

Spotkanie drugie – 26.09.2013 r.

Podczas drugiego spotkania  uczestniczki spotkania miały przyjemność posłuchać barwnych i ciepłych opowieści Pani Teresy Lipowskiej, która opowiadała skąd czerpie energię i jaki ma sposób na dobrą formę. Ponadto namawiała do poszukiwania i celebrowania małych radości każdego dnia np. uśmiech sąsiada, słoneczna pogoda, dorastające wnuki, czy choćby spotkanie w bibliotece. 

Spotkanie trzecie – 3.10.2013 r.

Bohaterami spotkania byli "Latające babcie oraz dziadek, którzy opowiadali o swoich pasjach - literackich, teatralnych i psychologicznych. Prezentują swoją twórczość przed najbardziej wymagającą publicznością - dziećmi. 

Spotkanie czwarte – 10.10.2013 r.

Goście wideo konferencji była słynna DJ Wika czyli Wirginia Szmyt, najstarsza DJ w Polsce. DJ Wika  potrafi porwać do tańca największego smutasa. Sama o sobie mówi, że nie ma czasu na starość. Promieniuje od niej niezwykle pozytywna energia, którą zaraża wokół. Pani Wirginia dwa razy w tygodniu  grywa w nocnych klubach. Na jej „granie” przychodzą nie tylko starsze osoby, lecz również młodzież.

Spotkanie piąte – 17.10.2013r.

Bohaterem dzisiejszego odcinka była Pani Mariola Ziemnicka - koordynatorka jedynego w Polsce Tanecznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Taniec jest jej wielką pasją, sposobem na kłopoty i smutki. Opowiedziała nie tylko swoją "taneczną historię, ale również pokazała kroki rock'n'rolla. Na koniec zatańczyła sambę i rock'n'rolla. Uczestnikom spotkania bardzo spodobała się jej myśl, że "taniec to modlitwa nóg.

Spotkanie szóste – 24.10.2013 r.

Gościem wideo konferencji był Pan Roman Zamyślewski - żeglarz, instruktor żeglarstwa, organizator wyjazdów żeglarskich oraz założyciel Stowarzyszenia Szkoła Przygody. Uczestniczkom spotkania, pomimo nieco "męskiego" tematu, bardzo się podobało.

Przed nami kolejne „Spotkania z pasjami”, na które serdecznie zapraszamy 7 listopada o godz. 11.00.

Spotkania odbyły się dzięki uczestnictwu Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie w programie Fundacji Orange „Orange dla bibliotek”.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.