Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Za nami ostatnie „Spotkanie z pasjami” zorganizowane w ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Fundacja Orange. Oto krótkie podsumowanie drugiej części cyklu „Spotkań z pasjami”.

 "Spotkanie z pasjami" - 7.11.2013r. 
          Z powodu braku prądu  "Spotkanie z pasjami" odbyło się bez wideokonferencji z Panem Robertem Jurkiem. Jednak uczestniczki spotkania aktywnie wzięły udział w dyskusji o swoich codziennych i niecodziennych pasjach.

"Spotkanie z pasjami" - 14.11.2013r. 

          W dziesiątym „Spotkaniu z Pasjami”  można było poznać historię Pani Elżbiety Skotnickiej-Illasiewicz. Bohaterka dzisiejszej wideokonferencji opowiadała o prowadzonych przez nią działaniach społecznych, ukierunkowanych na poszerzanie świadomości idei Unii Europejskiej w Polsce.

 "Spotkanie z pasjami" - 21.11.2013r. 
          Za nami już przedostatnie "Spotkanie z pasjami". Dzisiejszą bohaterką wideokonferencji była Pani Hanna Bakuła. Tematem przewodnim były "Wielo-pasje, czyli jak łączyć nasze zainteresowania". Pani Hanna niezwykle ciekawie opowiadała o swoich dwóch pasjach - malarstwie i pisaniu. Poruszyła również temat gotowania, jedzenia, który również jest jej bliski. Pani Hanna znana jako osoba nieco kontrowersyjna, ogromnie zaciekawiła swoimi wypowiedziami uczestniczki dzisiejszego spotkania. 

 "Spotkanie z pasjami" - 28.11.2013

Za nami już ostatnie spotkanie z pasjami. Bohaterem dzisiejszej wideokonferencji był Pan Jacek Pałkiewicz. Człowiek, który ze swojej 
pasji do świata i podróżowania stworzył swój sposób na życie i do dziś ta właśnie pasja pozwala mu być aktywnym i realizować kolejne marzenia. 

Fundacja Orange przygotowała 12 „Spotkań z pasjami”. W Filii nr 5 MPBP w Pszczynie odbyło się ich  10. We wszystkich spotkań uczestniczyły 53 osoby.

Wszystkim Paniom dziękuję za obecność i dobry humor podczas tych czwartkowych spotkań.

 

 

Spotkania odbyły się dzięki uczestnictwu Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie w programie Fundacji Orange „Orange dla bibliotek”.

 


Za nami już półmetek  „Spotkań z pasjami” organizowanych w ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Fundacja Orange. Głównym celem tego projektu jest aktywizacja ludzi starszych oraz rozbudzenie w niech chęci do dzielenia się swoimi pasjami . Oto krótki opis dotychczasowych spotkań.

Spotkanie pierwsze - 12.09.2013 r.

Bohaterami pierwszego spotkania byli Agnieszka i Marcin Kręgliccy – rodzeństwo kucharzy i restauratorów. Podczas wystapienia mówili jak ważne jest delektowanie się posiłkiem oraz celebrowanie czasu poświęconego na jedzenie. Propagują idei slow food, czyli jedzenia bez pośpiechu oraz przygotowywaniu potraw z produktów sezonowych i regionalnych.

Spotkanie drugie – 26.09.2013 r.

Podczas drugiego spotkania  uczestniczki spotkania miały przyjemność posłuchać barwnych i ciepłych opowieści Pani Teresy Lipowskiej, która opowiadała skąd czerpie energię i jaki ma sposób na dobrą formę. Ponadto namawiała do poszukiwania i celebrowania małych radości każdego dnia np. uśmiech sąsiada, słoneczna pogoda, dorastające wnuki, czy choćby spotkanie w bibliotece. 

Spotkanie trzecie – 3.10.2013 r.

Bohaterami spotkania byli "Latające babcie oraz dziadek, którzy opowiadali o swoich pasjach - literackich, teatralnych i psychologicznych. Prezentują swoją twórczość przed najbardziej wymagającą publicznością - dziećmi. 

Spotkanie czwarte – 10.10.2013 r.

Goście wideo konferencji była słynna DJ Wika czyli Wirginia Szmyt, najstarsza DJ w Polsce. DJ Wika  potrafi porwać do tańca największego smutasa. Sama o sobie mówi, że nie ma czasu na starość. Promieniuje od niej niezwykle pozytywna energia, którą zaraża wokół. Pani Wirginia dwa razy w tygodniu  grywa w nocnych klubach. Na jej „granie” przychodzą nie tylko starsze osoby, lecz również młodzież.

Spotkanie piąte – 17.10.2013r.

Bohaterem dzisiejszego odcinka była Pani Mariola Ziemnicka - koordynatorka jedynego w Polsce Tanecznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Taniec jest jej wielką pasją, sposobem na kłopoty i smutki. Opowiedziała nie tylko swoją "taneczną historię, ale również pokazała kroki rock'n'rolla. Na koniec zatańczyła sambę i rock'n'rolla. Uczestnikom spotkania bardzo spodobała się jej myśl, że "taniec to modlitwa nóg.

Spotkanie szóste – 24.10.2013 r.

Gościem wideo konferencji był Pan Roman Zamyślewski - żeglarz, instruktor żeglarstwa, organizator wyjazdów żeglarskich oraz założyciel Stowarzyszenia Szkoła Przygody. Uczestniczkom spotkania, pomimo nieco "męskiego" tematu, bardzo się podobało.

Przed nami kolejne „Spotkania z pasjami”, na które serdecznie zapraszamy 7 listopada o godz. 11.00.

Spotkania odbyły się dzięki uczestnictwu Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie w programie Fundacji Orange „Orange dla bibliotek”.

12 września w Filii nr 5 MPBP w Pszczynie rozpoczął się cykl „Spotkań z pasjami” w ramach grantu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Fundacja Orange. Projekt ten zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 12 spotkań online, w formie wideo konferencji.  
Jego głównym celem jest aktywizacja ludzi starszych oraz rozbudzenie w niech chęci do dzielenia się swoimi pasjami.

Bohaterami pierwszego spotkania byli Agnieszka i Marcin Kręgliccy – rodzeństwo kucharzy i restauratorów. Podczas wystąpienia  mówili  jak ważne jest delektowanie się posiłkiem oraz celebrowanie czasu poświęconego na jedzenie. Propagują idei slow food, czyli jedzenia bez pośpiechu oraz przygotowywaniu potraw z produktów sezonowych i regionalnych.

Następne spotkanie 26 września (czwartek) godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie odbyło się dzięki uczestnictwu Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie w programie Fundacji Orange „Orange dla bibliotek”.

W miniony poniedziałek biblioteka gościła małych czytelników z Przedszkola nr 7 w Pszczynie. Tym razem dzieci poznały bibliotekę od nieco innej strony tj. bajek, ale nie tych książkowych, tylko filmów animowanych. Najpierw obejrzały krótką prezentację o bajkach z dawnych lat tj. Dziwne przygody kota Filemona, Miś Uszatek, Krecik, Bolek i Lolek itp. Następnie miały możliwość sprawdzenie swojej wiedzy o bajkach w krótkim quizie. Na zakończenie spotkania obejrzały "na dużym ekranie" "Różową Panterę" oraz "Franklina w bibliotece. Bardzo cieszy fakt, że dzieci doskonale znają bajki, nie tylko te najnowsze, ale również te starsze. Jest to z pewności duża zasługa rodziców, którzy wychowali się na nich i mile je wspominają.

We wtorek i  w czwartek  w Filii  nr 5 odbyły się wakacyjne zajęcia dla dzieci.

Pierwszego dnia dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, podczas których robiły zakładki do książek. Motywem przewodnim zakładek były serduszka orgiami. Mali artyści mieli wiele pomysłów na stworzenie własnej zakładki. Następnie wszystkie dzieci, bez względu na wiek, wzięły udział w zabawach. Na koniec spotkania uczestnicy, za sprawą bajek Disneya , przenieśli się w świat magii. W pierwszym spotkaniu brało udział 18 osób.

            W drugim dniu spotkania nie zabrakło tego, co dzieci lubią najbardziej, czyli  gier i zabaw. Uczestnicy  mieli okazję poćwiczyć swoją pamięć, potańczyć i pośpiewać . Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa w krokodyla.  W drugiej części spotkania odbyły się zabawy z chustą animacyjną Klanza. Wszyscy, pomimo upału, świetnie się bawili. Warto podkreślić, że dzieci doskonale się ze sobą zintegrowały. W spotkaniu uczestniczyli milusińscy w wieku od 2.5 do 12 lat.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.