A- A A+

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, Filia nr 5 gościła dzieci z Przedszkola nr 7 Pszczynie. Dotychczas odbyły się  2 spotkania, a kolejne jest zaplanowane na początek czerwca.  Tym razem przedszkolaki  miały okazję poznać „od kuchni” bibliotekę oraz pracę bibliotekarza. Zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz zasadami jakie w niej obowiązują.  Dużo uwagi poświęcono również książkom. Przedszkolaki dowiedziały się jak zbudowana jest książka, co lubi , a czego nie lubi oraz jakie są jej rodzaje.  Tradycyjnie  nie mogło zabraknąć zagadek, które przedszkolaki w mig odgadły. Dzieci miały także czas na pooglądanie książek.  Na koniec spotkania każdy gość dostał rysunek do pokolorowania.  O tym jak bardzo się dzieciom podobało w bibliotece, najlepiej świadczą ich ponowne odwiedziny wraz z rodzicem, w celu zapisania się do biblioteki.

 

 

Filia nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie 12 kwietnia miała zaszczyt gościć Panią Joannę Sorn-Garę – autorkę książek dla dzieci oraz malarkę. Na spotkaniu dzieci dowiedziały skąd się wziął pomysł na historię przygód Pana Totiego. Pisarka w ciekawy sposób opowiedziała przedszkolakom o procesie tworzenia książki. Najgrzeczniejsze dzieci miały możliwość zmierzyć się z labiryntami Pana Totiego oraz innymi zagadkami. Na koniec spotkania każdy z jego uczestników, miała możliwość stworzenia własnej historii Pana Totiego poprzez namalowanie ilustracji. W spotkaniu wzięły udział dzieci z Publicznego Przedszkola nr 7 w Pszczynie.

 

 

6 listopada  br. gościem Filii nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki w Pszczynie  była Pani Iwona Cała, która m.in. zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci. Jej ilustracje można znaleźć w książkach    Wandy Chotomskiej, Marcina Brykczyńskiego, Grzegorza Kasdepke, Barbary Gawryluk, Pawła Beręsewicza i innych, m.in.: Bajki z 1001 dobranocy, Dżok, Kulfon, co z ciebie wyrośnie?!, Piosennik Ciotki Klotki, Niesforny alfabet, Baltic. Pies, który wypłynął na morze, Opowiadania wigilijne pod choinę od polskich pisarzy, Kołysanki dla Zuzanki.

Pani Iwona w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz o etapach powstawania książki. Po części teoretycznej nasz gość zlecił dzieciom wykonanie ilustracji. Pani Iwona była zachwycona pomysłami małych ilustratorów. Zażartowała, że  chyba musi zacząć się obawiać rosnącej konkurencji. Na sam koniec dzieci zasypały gościa pytaniami. Ciekawiło ich m.in.: skąd bierze natchnienie, ile czasu zajmuje jej wykonanie ilustracji a także czy sprawia jej to radość. 
W warsztatach artystycznych wzięły udział uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszczynie.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

 

 

Filia nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki w Pszczynie w czasie ferii zorganizowała dla swoich młodych czytelników kilka atrakcji:

14 lutego (czwartek)  o godz. 14.00 został wyświetlony  film pt.  „Thembi”, opowiadającej o dziewczynie chorej na AIDS.  Po filmie i jego omówieniu dzieci wzięły udział w walentynkowych grach i zabawach.

19 lutego (wtorek) na godz.9.30 najmłodsi  czytelnicy mieli okazję, za sprawą bajki pt. „Sekret Eleonory”, przenieść się w magiczny świat baśni. Po seansie filmowym dzieci wzięły udział w zajęciach poświęconych tematyce bajek i baśni.

21 lutego (czwartek) o godz. 14.00 został wyemitowany film pt. „Kultura remiksu”.

W spotkaniach łącznie wzięło udział 18 uczestników.

 

Filia nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie miała zaszczyt współuczestniczyć w konkursie zorganizowanym przez Przedszkole nr 7 w Pszczynie  (grupa III).  Przedszkolaki wraz ze swymi  rodzicami miały za zadanie namalować swoją ulubioną bajkę. Poziom konkursu  był bardzo wysoki. Dzieci  bardzo się postarały. Stosowały różne ciekawe  techniki np. wyklejanki, postacie z włóczki, bibułki, kolorowych chrupek, czy masy na ciasto.  Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie dostały nagrody, ufundowane przez Przedszkole nr 7.

Biblioteka ze swojej strony przyznała wyróżniła prace czwórki  dzieci:

Patrycji P.,

Kacpra M.,

Kacpra S.,

Bartosza P.

 

Filia  nr 5 bardzo dziękuje za zaproszenie do wzięcia udziału w tym konkursie.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.