Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Filia nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki  nr 5 przypomina o możliwości nauki języka angielskiego zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Na dorosłych czeka interaktywny e-learingowy kurs Angielski 123 w Bibliotece, natomiast  dzieci do lat 12 korzystają z programu FunEnglish, który nie tylko uczy, ale i bawi.

Osoby niezdecydowane  mogą przyjść w godzinach wypożyczeń biblioteki i  zobaczyć, na czym polega kurs języka angielskiego.
Więcej wiadomości można uzyskać osobiście w bibliotece lub pod nr tel. 32 447 21 27.

Filia biblioteczna nr 5 zaprasza chętne dzieci w wieku od 6 do 12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego "FunEnglish w bibliotece". FunEnglish w przystępny i łatwy sposób uczy i bawi. Wystarczy, aby  dziecko uczyło się w bibliotece dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki. Foto lekcje, ćwiczenia, gry edukacyjne, setki filmików i piosenek opracowane przez ekspertów, to sprawdzony sposób, dzięki któremu dziecko bez stresu i skutecznie uczy się angielskiego.

Zapraszamy chętne dzieci w dniach i godzinach wypożyczeń Biblioteki.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 791 190 366 bądź drogą e-mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerem Biblioteki w realizacji programu "FunEnglish w bibliotece” jest FunEnglish.pl sp. z o. o.

 

Filia nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie 12 kwietnia miała zaszczyt gościć Panią Joannę Sorn-Garę – autorkę książek dla dzieci oraz malarkę. Na spotkaniu dzieci dowiedziały skąd się wziął pomysł na historię przygód Pana Totiego. Pisarka w ciekawy sposób opowiedziała przedszkolakom o procesie tworzenia książki. Najgrzeczniejsze dzieci miały możliwość zmierzyć się z labiryntami Pana Totiego oraz innymi zagadkami. Na koniec spotkania każdy z jego uczestników, miała możliwość stworzenia własnej historii Pana Totiego poprzez namalowanie ilustracji. W spotkaniu wzięły udział dzieci z Publicznego Przedszkola nr 7 w Pszczynie.

 

 

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, Filia nr 5 gościła dzieci z Przedszkola nr 7 Pszczynie. Dotychczas odbyły się  2 spotkania, a kolejne jest zaplanowane na początek czerwca.  Tym razem przedszkolaki  miały okazję poznać „od kuchni” bibliotekę oraz pracę bibliotekarza. Zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz zasadami jakie w niej obowiązują.  Dużo uwagi poświęcono również książkom. Przedszkolaki dowiedziały się jak zbudowana jest książka, co lubi , a czego nie lubi oraz jakie są jej rodzaje.  Tradycyjnie  nie mogło zabraknąć zagadek, które przedszkolaki w mig odgadły. Dzieci miały także czas na pooglądanie książek.  Na koniec spotkania każdy gość dostał rysunek do pokolorowania.  O tym jak bardzo się dzieciom podobało w bibliotece, najlepiej świadczą ich ponowne odwiedziny wraz z rodzicem, w celu zapisania się do biblioteki.

 

 

Filia nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki w Pszczynie w czasie ferii zorganizowała dla swoich młodych czytelników kilka atrakcji:

14 lutego (czwartek)  o godz. 14.00 został wyświetlony  film pt.  „Thembi”, opowiadającej o dziewczynie chorej na AIDS.  Po filmie i jego omówieniu dzieci wzięły udział w walentynkowych grach i zabawach.

19 lutego (wtorek) na godz.9.30 najmłodsi  czytelnicy mieli okazję, za sprawą bajki pt. „Sekret Eleonory”, przenieść się w magiczny świat baśni. Po seansie filmowym dzieci wzięły udział w zajęciach poświęconych tematyce bajek i baśni.

21 lutego (czwartek) o godz. 14.00 został wyemitowany film pt. „Kultura remiksu”.

W spotkaniach łącznie wzięło udział 18 uczestników.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.