A- A A+

Filia nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie serdecznie zaprasza w dniach od 31 października do 9 listopada na wystawę prac Barbary Hlubek.  Wszystkie prace są ręcznie robione. Rękodzieła można oglądać w godzinach pracy biblioteki. O Pani Barbarze i jej pracach możemy przeczytać książce pt. „Kreator. Magia Pasji”, która Kreatywnie Razem Eksponuje Ambitnie Tworzone Oryginalne Rękodzieła. Bibliotekę zawsze warto odwiedzić, ale w tych dniach zapraszam szczególnie. Zachęcam również innych twórców do pokazania i pochwalenia się swoimi pracami.

16 października Filię nr 5 M-PBP w Pszczynie odwiedziła grupa III z Przedszkola nr 7. Dzieci chętnie wysłuchały bajek, z których m.in. dowiedziały się jak rozpoznać prawdziwą księżniczkę („Księżniczka na ziarnku grochu”), co to jest morał, prawda i kłamstwo(„Kawka na króla”). Przedszkolaki ćwiczyły rozróżnianie prawdy od kłamstwa, co sprawiło mi najwięcej radości. Ponadto poznały znaczenie takich związków frazeologicznych jak być nie w sosie, być w siódmym niebie, czy biec jak na skrzydłach. Spotkanie, tradycyjnie już, zakończono zagadkami oraz pamiątkowym zdjęciem.

Filia nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki  nr 5 przypomina o możliwości nauki języka angielskiego zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Na dorosłych czeka interaktywny e-learingowy kurs Angielski 123 w Bibliotece, natomiast  dzieci do lat 12 korzystają z programu Fun English, który nie tylko uczy, ale i bawi.

Osoby niezdecydowane  mogą przyjść w godzinach wypożyczeń biblioteki i  zobaczyć, na czym polega kurs języka angielskiego.
Więcej wiadomości można uzyskać osobiście w bibliotece lub pod nr tel. 32 447 21 27.

 

23 września w nowym roku przedszkolnym, Filia nr 5 ponownie rozpoczęła spotkania z przedszkolakami, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Podczas pierwszej wizyty w grupie nr 2 wykorzystano wierszyki logopedyczne  Agnieszki Frączek z książki pt. „Strusie na cisie i  inne fisie”. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały wierszy o Panu Ambrożym, który podczas zorzy, w cieniu  brzozy, kozy uczył jak się po krowiemu muczy. Potem zostały przeczytane im dwie bajki. Wizytę zakończono zagadkami, które dzieci w mig rozwiązały.

Jeśli masz talent artystyczny i nie wszyscy o tym wiedzą, zgłoś  się do biblioteki. Filia nr 5 ogłasza akcję „Wystaw się”, w ramach której każdy kto robi coś ciekawego, maluje, fotografuje, rzeźbi, posiada interesujące zbiory rzeczy, zdjęć, czy też robi biżuterię lub inne rękodzieła możne wystawić swoje prace w bibliotece. Proszę się nie obawiać, prace po uzgodnionym terminie wrócą do właściciela. Akcja ta ma za zadanie wyłowić nieznanych lokalnych twórców.

Więcej informacji można uzyskać osobiście w bibliotece lub pod nr telefonu 32 447 21 27.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.