Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

6 listopada  br. gościem Filii nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki w Pszczynie  była Pani Iwona Cała, która m.in. zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci. Jej ilustracje można znaleźć w książkach    Wandy Chotomskiej, Marcina Brykczyńskiego, Grzegorza Kasdepke, Barbary Gawryluk, Pawła Beręsewicza i innych, m.in.: Bajki z 1001 dobranocy, Dżok, Kulfon, co z ciebie wyrośnie?!, Piosennik Ciotki Klotki, Niesforny alfabet, Baltic. Pies, który wypłynął na morze, Opowiadania wigilijne pod choinę od polskich pisarzy, Kołysanki dla Zuzanki.

Pani Iwona w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz o etapach powstawania książki. Po części teoretycznej nasz gość zlecił dzieciom wykonanie ilustracji. Pani Iwona była zachwycona pomysłami małych ilustratorów. Zażartowała, że  chyba musi zacząć się obawiać rosnącej konkurencji. Na sam koniec dzieci zasypały gościa pytaniami. Ciekawiło ich m.in.: skąd bierze natchnienie, ile czasu zajmuje jej wykonanie ilustracji a także czy sprawia jej to radość. 
W warsztatach artystycznych wzięły udział uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszczynie.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

 

 

Filia nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie miała zaszczyt współuczestniczyć w konkursie zorganizowanym przez Przedszkole nr 7 w Pszczynie  (grupa III).  Przedszkolaki wraz ze swymi  rodzicami miały za zadanie namalować swoją ulubioną bajkę. Poziom konkursu  był bardzo wysoki. Dzieci  bardzo się postarały. Stosowały różne ciekawe  techniki np. wyklejanki, postacie z włóczki, bibułki, kolorowych chrupek, czy masy na ciasto.  Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie dostały nagrody, ufundowane przez Przedszkole nr 7.

Biblioteka ze swojej strony przyznała wyróżniła prace czwórki  dzieci:

Patrycji P.,

Kacpra M.,

Kacpra S.,

Bartosza P.

 

Filia  nr 5 bardzo dziękuje za zaproszenie do wzięcia udziału w tym konkursie.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

 

16 października Filię nr 5 M-PBP w Pszczynie odwiedziła grupa III z Przedszkola nr 7. Dzieci chętnie wysłuchały bajek, z których m.in. dowiedziały się jak rozpoznać prawdziwą księżniczkę („Księżniczka na ziarnku grochu”), co to jest morał, prawda i kłamstwo(„Kawka na króla”). Przedszkolaki ćwiczyły rozróżnianie prawdy od kłamstwa, co sprawiło mi najwięcej radości. Ponadto poznały znaczenie takich związków frazeologicznych jak być nie w sosie, być w siódmym niebie, czy biec jak na skrzydłach. Spotkanie, tradycyjnie już, zakończono zagadkami oraz pamiątkowym zdjęciem.

Filia nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie serdecznie zaprasza w dniach od 31 października do 9 listopada na wystawę prac Barbary Hlubek.  Wszystkie prace są ręcznie robione. Rękodzieła można oglądać w godzinach pracy biblioteki. O Pani Barbarze i jej pracach możemy przeczytać książce pt. „Kreator. Magia Pasji”, która Kreatywnie Razem Eksponuje Ambitnie Tworzone Oryginalne Rękodzieła. Bibliotekę zawsze warto odwiedzić, ale w tych dniach zapraszam szczególnie. Zachęcam również innych twórców do pokazania i pochwalenia się swoimi pracami.

23 września w nowym roku przedszkolnym, Filia nr 5 ponownie rozpoczęła spotkania z przedszkolakami, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Podczas pierwszej wizyty w grupie nr 2 wykorzystano wierszyki logopedyczne  Agnieszki Frączek z książki pt. „Strusie na cisie i  inne fisie”. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały wierszy o Panu Ambrożym, który podczas zorzy, w cieniu  brzozy, kozy uczył jak się po krowiemu muczy. Potem zostały przeczytane im dwie bajki. Wizytę zakończono zagadkami, które dzieci w mig rozwiązały.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.