Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Filia nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki  nr 5 przypomina o możliwości nauki języka angielskiego zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Na dorosłych czeka interaktywny e-learingowy kurs Angielski 123 w Bibliotece, natomiast  dzieci do lat 12 korzystają z programu Fun English, który nie tylko uczy, ale i bawi.

Osoby niezdecydowane  mogą przyjść w godzinach wypożyczeń biblioteki i  zobaczyć, na czym polega kurs języka angielskiego.
Więcej wiadomości można uzyskać osobiście w bibliotece lub pod nr tel. 32 447 21 27.

 

Jeśli masz talent artystyczny i nie wszyscy o tym wiedzą, zgłoś  się do biblioteki. Filia nr 5 ogłasza akcję „Wystaw się”, w ramach której każdy kto robi coś ciekawego, maluje, fotografuje, rzeźbi, posiada interesujące zbiory rzeczy, zdjęć, czy też robi biżuterię lub inne rękodzieła możne wystawić swoje prace w bibliotece. Proszę się nie obawiać, prace po uzgodnionym terminie wrócą do właściciela. Akcja ta ma za zadanie wyłowić nieznanych lokalnych twórców.

Więcej informacji można uzyskać osobiście w bibliotece lub pod nr telefonu 32 447 21 27.

Filia nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie serdecznie zaprasza młodzież i dorosłych na kurs języka angielskiego. “Angielski123 w Bibliotece” to interaktywny i multimedialny kurs języka angielskiego dla początkujących 
i średniozaawansowanych przygotowany przez firmę Funmedia.

Dzięki temu  kursowi możesz:

- Zdobyć  wszystkie umiejętności językowe: uczysz się słownictwa, rozumienia ze słuchu, pisania, gramatyki, a nawet wymowy!

- Dobrze się bawić ! Zapewniają ci to multimedialne elementy kursu: gry, filmy HD, piosenki oraz fotolekcje.

- Pracować  z native speakerami, co oznacza, że będziesz mówić z doskonałym akcentem.

- Pracujesz indywidualnie - sam narzucasz sobie tempo nauki i monitorujesz swoje postępy.

Całość kursu została przygotowana w oparciu o metodę “123” opracowaną przez międzynarodowy zespół specjalistów: doświadczonych metodyków oraz native speakerów. Polega ona na kreowaniu sytuacji komunikacyjnych, w których użytkownik uczy się w najbardziej naturalny sposób mówić i myśleć po angielsku.

Więcej informacji  można uzyskać  osobiście  w bibliotece  bądź telefonicznie pod nr  32 447 21 27.

24 sierpnia po raz kolejny w Filii nr 5 M-PBP w Pszczynie odbyła się projekcja filmu w ramach programu  „Jeden Świat – kluby filmowe”. Tym razem wyświetlony został film pt. „Przełamując ciszę – muzyka Afganistanu”, w którym można było zobaczyć jak wielką rolę w życiu Afgani stańczyków  odgrywa muzyka. Po przejęciu władzy przez Talibów, wszystko co miało jakikolwiek związek z muzyką zostało zakazane, a instrumenty zniszczone. Symbolem odrodzenia muzyki stał się pierwszy koncert , który odbył się wśród ruin i gruzów zniszczonego  miasta. Po  emisji  filmu odbyła się dyskusja, w której poruszono temat bycia patriotą w dzisiejszym świecie oraz zastanawiano się nad rolą muzyki w życiu Afgańczyka i naszym. Po „poważniejszej” części spotkania, w ramach wakacyjnych „ostatków”  dzieci i młodzież wzięły udział w bajkowych zgadywankach.

19 czerwca po raz trzeci w Filii nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie odbyła się projekcja filmu w ramach programu Jeden świat – kluby filmowe. Tym razem wyświetlono film pt. „Mała Katerina”. Do jego obejrzenia zaproszono młodzież z klasy
V Szkoły Podstawowej w Pszczynie. Zaproponowany im film został uznany za jeden z najpiękniejszych na Brave Festival we Wrocławiu w 2007r. „Mała Katerina” opowiada o dwuletniej dziewczynce, która silna jak młody pies z niezwykłą naturalnością przyjmuje wszystko, co przynosi jej lato, a potem sroga zima na Syberii. Na samym początku naśladuje odgłosy zwierząt, dopiero w kolejnych odsłonach widzimy jak zaczyna mówić. Włącza się do pracy nad zbieraniem drzewa, karmieniem psów i czyszczeniem sań.  Mała dziewczynka z dalekiej Syberii potrafi zmierzyć się ze wszystkim, co przynosi bezpośredni kontakt z naturą. Brak cywilizacji  przyjmuje jako coś naturalnego. Przegrywa w momencie pojawienia się cywilizacji. Ostatni kadr filmu poraża bezpośrednią konfrontacją rodziny Kateriny z wielkimi zabudowaniami i szybem naftowym. Dziewczynka jest wychudzona i blada, wygląda jakby osobiście przegrała w walce z potężnymi maszynami stawiającymi szyb.

Po filmie odbyła się  dyskusja na temat  zobaczonego film. Na wielkie uznanie zasługują uczniowie z klasy V, którzy  zarówno podczas projekcji filmu, jak i dyskusji wykazali się dojrzałością  i  aktywnością.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.