Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Filia biblioteczna nr 5 zaprasza chętne dzieci w wieku od 6 do 12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego "FunEnglish w bibliotece". FunEnglish w przystępny i łatwy sposób uczy i bawi.Wystarczy, aby dziecko uczyło się w bibliotece dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki. Foto lekcje, ćwiczenia, gry edukacyjne, setki filmików i piosenek opracowane przez ekspertów, to sprawdzony sposób, dzięki któremu dziecko bez stresu i skutecznie uczy się angielskiego.

Zapraszamy chętne dzieci w dniach i godzinach wypożyczeń Biblioteki.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 791 190 366 bądź drogą e-mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerem Biblioteki w realizacji programu "FunEnglish w bibliotece” jest FunEnglish.pl sp. z o. o.

11-go kwietnia br. Filia Biblioteczna nr 5 miała przyjemność wziąć udział w lekcji bibliotecznej poświęconej Pszczynie i Starej Wsi.
80-cioro przedszkolaków z ciekawością wysłuchało historii " Perły Górnego Śląska", o ich małych ojczyznach położonych na terenie gminy.
Ilustracje i zdjęcia zabytków, monety okolicznościowe, wycinki z gazet i książki o Pszczynie zachwycały wszystkich uczestników. Spotkanie zakończyło się quizem, zwycięzcy (9 dzieci) otrzymali nagrody książkowe. W ramach podziękowań dzieci odwdzięczyły się piosenką i drobnymi upominkami własnoręcznie wykonanymi.

W dniu 14.03.2011 odbyło się spotkanie z Czytelnikami Starej Wsi. Zaproszeni goście: Maria Słomak-Sojka – poetka, Otylia Trojanowska – Ślązaczka 2009 roku. Pani Słomak-Sojka, pełna wigoru, prezentowała swoje wiersze i odpowiadała na pytania czytelników. Młodzież Gimnazjum nr 3 deklamowała poezją zaproszonej poetki. Pani Trojanowska gwarą przedstawiała własną twórczość. Jak sama mówi: „to jest otwieranie się przed ludźmi i śląska szczerość”. Na zakończenie tego miłego spotkania chór, pod przewodnictwem dyrygentki Romany Baron zaśpiewał cztery utwory. Aktywni Czytelnicy zostali obdarowani kwiatkami.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.