Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Jeśli masz talent artystyczny i nie wszyscy o tym wiedzą, zgłoś  się do biblioteki. Filia nr 5 ogłasza akcję „Wystaw się”, w ramach której każdy kto robi coś ciekawego, maluje, fotografuje, rzeźbi, posiada interesujące zbiory rzeczy, zdjęć, czy też robi biżuterię lub inne rękodzieła możne wystawić swoje prace w bibliotece. Proszę się nie obawiać, prace po uzgodnionym terminie wrócą do właściciela. Akcja ta ma za zadanie wyłowić nieznanych lokalnych twórców.

Więcej informacji można uzyskać osobiście w bibliotece lub pod nr telefonu 32 447 21 27.

24 sierpnia po raz kolejny w Filii nr 5 M-PBP w Pszczynie odbyła się projekcja filmu w ramach programu  „Jeden Świat – kluby filmowe”. Tym razem wyświetlony został film pt. „Przełamując ciszę – muzyka Afganistanu”, w którym można było zobaczyć jak wielką rolę w życiu Afgani stańczyków  odgrywa muzyka. Po przejęciu władzy przez Talibów, wszystko co miało jakikolwiek związek z muzyką zostało zakazane, a instrumenty zniszczone. Symbolem odrodzenia muzyki stał się pierwszy koncert , który odbył się wśród ruin i gruzów zniszczonego  miasta. Po  emisji  filmu odbyła się dyskusja, w której poruszono temat bycia patriotą w dzisiejszym świecie oraz zastanawiano się nad rolą muzyki w życiu Afgańczyka i naszym. Po „poważniejszej” części spotkania, w ramach wakacyjnych „ostatków”  dzieci i młodzież wzięły udział w bajkowych zgadywankach.

19 czerwca po raz trzeci w Filii nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie odbyła się projekcja filmu w ramach programu Jeden świat – kluby filmowe. Tym razem wyświetlono film pt. „Mała Katerina”. Do jego obejrzenia zaproszono młodzież z klasy
V Szkoły Podstawowej w Pszczynie. Zaproponowany im film został uznany za jeden z najpiękniejszych na Brave Festival we Wrocławiu w 2007r. „Mała Katerina” opowiada o dwuletniej dziewczynce, która silna jak młody pies z niezwykłą naturalnością przyjmuje wszystko, co przynosi jej lato, a potem sroga zima na Syberii. Na samym początku naśladuje odgłosy zwierząt, dopiero w kolejnych odsłonach widzimy jak zaczyna mówić. Włącza się do pracy nad zbieraniem drzewa, karmieniem psów i czyszczeniem sań.  Mała dziewczynka z dalekiej Syberii potrafi zmierzyć się ze wszystkim, co przynosi bezpośredni kontakt z naturą. Brak cywilizacji  przyjmuje jako coś naturalnego. Przegrywa w momencie pojawienia się cywilizacji. Ostatni kadr filmu poraża bezpośrednią konfrontacją rodziny Kateriny z wielkimi zabudowaniami i szybem naftowym. Dziewczynka jest wychudzona i blada, wygląda jakby osobiście przegrała w walce z potężnymi maszynami stawiającymi szyb.

Po filmie odbyła się  dyskusja na temat  zobaczonego film. Na wielkie uznanie zasługują uczniowie z klasy V, którzy  zarówno podczas projekcji filmu, jak i dyskusji wykazali się dojrzałością  i  aktywnością.

Filia nr 5 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie serdecznie zaprasza młodzież i dorosłych na kurs języka angielskiego. “Angielski123 w Bibliotece” to interaktywny i multimedialny kurs języka angielskiego dla początkujących 
i średniozaawansowanych przygotowany przez firmę Funmedia.

Dzięki temu  kursowi możesz:

- Zdobyć  wszystkie umiejętności językowe: uczysz się słownictwa, rozumienia ze słuchu, pisania, gramatyki, a nawet wymowy!

- Dobrze się bawić ! Zapewniają ci to multimedialne elementy kursu: gry, filmy HD, piosenki oraz fotolekcje.

- Pracować  z native speakerami, co oznacza, że będziesz mówić z doskonałym akcentem.

- Pracujesz indywidualnie - sam narzucasz sobie tempo nauki i monitorujesz swoje postępy.

Całość kursu została przygotowana w oparciu o metodę “123” opracowaną przez międzynarodowy zespół specjalistów: doświadczonych metodyków oraz native speakerów. Polega ona na kreowaniu sytuacji komunikacyjnych, w których użytkownik uczy się w najbardziej naturalny sposób mówić i myśleć po angielsku.

Więcej informacji  można uzyskać  osobiście  w bibliotece  bądź telefonicznie pod nr  32 447 21 27.

„Kiedy skończy  siedemnaście lat ukłuje się wrzecionem i wraz z całym dworem zapadnie w sen, z którego  nigdy już się nie obudzi…”

Ten fragment  bajki rozpoczął wtorkowe spotkanie z czterolatkami z Przedszkola nr 7 w Pszczynie. Tym razem zamiast tradycyjnego czytania bajek w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom", przygotowano dla dzieci mały sprawdzian znajomości bajek i wierszyków. Jednak przedszkolaki były nie do pobicia. W mig rozpoznawały czytane im wierszyki i bajki. Często nie tylko wiedziały jaki czytany utwór ma tytuł, ale same potrafiły go opowiedzieć. Każdy „znawca” bajek dostał zakładkę do książki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.