Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia nr 5 zaprasza na „Ferie z filmem w bibliotece”.

Prezentowane będą filmy pochodzące ze zbiorów edukacyjnych programu „Jeden Świat – kluby filmowe”, programu dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty oraz zasobów własnych programu "Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece".

Projekt  „Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece” prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt jest darmowy i przeznaczony dla bibliotekarzy i użytkowników bibliotek.

3.02 ((piątek) godz. 13:00 - "Krokodyle z przedmieścia"

Wstęp wolny.

"Czytając dziecku prowadzimy je za rękę we wspaniały świat, który otwierają przed nami karty książek."

Słowa Doroty Zawadzkiej przyświecały odwiedzinom w Przedszkolu nr 7. Nasza filia biblioteczna wzorem dawnych lat kontynuowała wizyty u najmłodszych czytelników. W listopadzie na zajęciach bibliotecznych starano się ukazać dzieciom jak łatwo mogą przenieść się do bajkowego świata magii i czarów. Wystarczy tylko, że otworzą książkę, która niczym zaczarowane drzwi wprowadzi je do świata pełnego cudów i niespodzianek. Przedszkolaki z grupy 2 uważnie wysłuchały przeczytanej im bajki o Franklinie, a potem bezbłędnie odpowiedziały na pytania dotyczące bajki. Dzieci miały również możliwość pooglądania ciekawych książeczek przyniesionych specjalnie dla nich z biblioteki. Zainteresowanie dzieci książeczkami jest najlepszym dowodem na to, że już najmłodsze dzieci mogą zostać czytelnikami biblioteki.

 

Grudniowa wizyta u Przedszkolaków była poświęcona zbliżającemu się Bożemu Narodzeniu. Przeczytane dzieciom opowiadanie o czarodziejskiej choince, wprowadziło je w świąteczny nastrój. Dzieci z wielkim przejęciem opowiadały o przygotowaniach do świąt, a także o znanych im bożonarodzeniowych tradycjach i zwyczajach. Po małym quizie o czarodziejskiej choince, dzieci wzięły udział zabawie „Świąteczne kalambury”. Dzieci wykazały się także bardzo dobrą znajomością bajkowych postaci. W nagrodę dostały do pokolorowania obrazki, które zostały wywieszone w bibliotece.

11-go kwietnia br. Filia Biblioteczna nr 5 miała przyjemność wziąć udział w lekcji bibliotecznej poświęconej Pszczynie i Starej Wsi.
80-cioro przedszkolaków z ciekawością wysłuchało historii " Perły Górnego Śląska", o ich małych ojczyznach położonych na terenie gminy.
Ilustracje i zdjęcia zabytków, monety okolicznościowe, wycinki z gazet i książki o Pszczynie zachwycały wszystkich uczestników. Spotkanie zakończyło się quizem, zwycięzcy (9 dzieci) otrzymali nagrody książkowe. W ramach podziękowań dzieci odwdzięczyły się piosenką i drobnymi upominkami własnoręcznie wykonanymi.

Filia biblioteczna nr 5 zaprasza chętne dzieci w wieku od 6 do 12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego "FunEnglish w bibliotece". FunEnglish w przystępny i łatwy sposób uczy i bawi.Wystarczy, aby dziecko uczyło się w bibliotece dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki. Foto lekcje, ćwiczenia, gry edukacyjne, setki filmików i piosenek opracowane przez ekspertów, to sprawdzony sposób, dzięki któremu dziecko bez stresu i skutecznie uczy się angielskiego.

Zapraszamy chętne dzieci w dniach i godzinach wypożyczeń Biblioteki.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 791 190 366 bądź drogą e-mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerem Biblioteki w realizacji programu "FunEnglish w bibliotece” jest FunEnglish.pl sp. z o. o.

W dniu 14.03.2011 odbyło się spotkanie z Czytelnikami Starej Wsi. Zaproszeni goście: Maria Słomak-Sojka – poetka, Otylia Trojanowska – Ślązaczka 2009 roku. Pani Słomak-Sojka, pełna wigoru, prezentowała swoje wiersze i odpowiadała na pytania czytelników. Młodzież Gimnazjum nr 3 deklamowała poezją zaproszonej poetki. Pani Trojanowska gwarą przedstawiała własną twórczość. Jak sama mówi: „to jest otwieranie się przed ludźmi i śląska szczerość”. Na zakończenie tego miłego spotkania chór, pod przewodnictwem dyrygentki Romany Baron zaśpiewał cztery utwory. Aktywni Czytelnicy zostali obdarowani kwiatkami.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.