Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Która dziewczynka nie marzy o tym, by być królewną? Ale czy życie królewskiej córki  jest naprawdę bajkowe? O tym mogli się przekonać się uczniowie klas pierwszych i kl. 2 b SP nr 5 zaproszeni  do biblioteki na przedstawienie kukiełkowe pt. „Królewna się nudzi”. Główna bohaterka przedstawienia  - królewna Aldona – bardzo się nudziła. Głowił się  tata-król, głowiła się mama-królowa co z tym fantem zrobić. Król chciał nawet skarbem wynagrodzić tego, kto znajdzie rozwiązanie tego arcypoważnego problemu. Nikt nie potrafił im pomóc. Znalazła się jednak jedna osoba – wiedźma Baba Jaga. Miała ona tajemny plan: księżniczka odkryje coś, co sprawi, że dzień szybko jej upłynie i zapomni o nudzie: nauczy się pracować, zyska przyjaciółkę Matyldę, odkryje tajemnicę zamkową: okazało się, że na zamku istniała kiedyś biblioteka. A Matylda zapewniała, że dzięki książkom nigdy już nie będzie się nudzić! Trzeba było ją znaleźć! Przyjaciółki ruszyły w drogę! I znalazły! Król i królowa byli zachwyceni.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2019 Filia nr 6 będzie nieczynna. 

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

Z okazji Dnia Zwierząt biblioteka zaprosiła klasę II b SP nr 5. Dzieci brały udział w dyskusji,  odpowiadając na pytania: Gdzie mieszkają zwierzęta? Co to znaczy opiekować się zwierzęciem?  Dlaczego tworzy się ogrody zoologiczne? Nasi mali goście wykazali się też wielką bystrością odpowiadając na zagadki o zwierzętach i rozwiązując krzyżówkę, którego hasło mieli odczytać i wytłumaczyć oraz biorąc udział w zabawie „Tropami zwierząt”. Polegała ona na zgadnięciu czyje ślady są na rysunku  i dopasowanie karteczki do „portretu” zwierzęcia na tablicy obok. Wspólnie przeczytaliśmy też kilka wierszy o zwierzętach oraz opowiadania „Urodziny Marcela” , „Smuteczki myszki Marysi”oraz "Gawron Sadzuś" . Na koniec spotkania dzieci obejrzały prezentację o leśnych zwierzętach. 
 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 5 listopada 2019 r. Filia nr 6 w Pszczynie będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Z okazji Narodowego Czytania uczniowie kl. VI b SP 5 dla swoich młodszych kolegów przedstawili fragmenty noweli Elizy Orzeszkowej „Dobra Pani” w formie inscenizacji  teatralno-recytatorskiej.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.