Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
Z okazji Dnia Zwierząt biblioteka zaprosiła klasę II b SP nr 5. Dzieci brały udział w dyskusji,  odpowiadając na pytania: Gdzie mieszkają zwierzęta? Co to znaczy opiekować się zwierzęciem?  Dlaczego tworzy się ogrody zoologiczne? Nasi mali goście wykazali się też wielką bystrością odpowiadając na zagadki o zwierzętach i rozwiązując krzyżówkę, którego hasło mieli odczytać i wytłumaczyć oraz biorąc udział w zabawie „Tropami zwierząt”. Polegała ona na zgadnięciu czyje ślady są na rysunku  i dopasowanie karteczki do „portretu” zwierzęcia na tablicy obok. Wspólnie przeczytaliśmy też kilka wierszy o zwierzętach oraz opowiadania „Urodziny Marcela” , „Smuteczki myszki Marysi”oraz "Gawron Sadzuś" . Na koniec spotkania dzieci obejrzały prezentację o leśnych zwierzętach. 
 

Z okazji Narodowego Czytania uczniowie kl. VI b SP 5 dla swoich młodszych kolegów przedstawili fragmenty noweli Elizy Orzeszkowej „Dobra Pani” w formie inscenizacji  teatralno-recytatorskiej.

 

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 6 w Pszczynie będzie nieczynna w dniach 30.07 do 12.08. 2019 r.
 
Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 6 w Pszczynie w dniach 12-16 września 2019 r. będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

W czasie trwania wakacji filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zorganizowały dla dzieci warsztaty plastyczne. Dzieci z gazet i kolorowych dodatków tworzyły dla papierowych modeli piękne pomysłowe stroje. Na dywanowym wybiegu prezentowane były pomysłowe kreacje. Nie zabrakło również koralików pyssla, masy solnej z której wyrabiano różne figurki. Wykorzystano również rolki papieru, który zamieniał się w kotki i stworki. Powstało również safari a z płyt cd wiszące ozdoby. Grano w gry edukacyjne oraz ćwiczenia na macie twister. W zajęciach wzięło udział 31 dzieci.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.