Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
Każdy z nas zdaje sobie sprawę z faktu, jak ważne jest zdrowie, ale nie zawsze pamiętamy, że zależy ono w dużym stopniu od tego, w jakim środowisku przebywamy i jakiego pożywienia dostarczamy organizmowi. Niewłaściwe odżywianie, nieodpowiedni dobór odpowiednich składników może prowadzić do zachwiania równowagi zdrowotnej.
W dniu 11 czerwca w bibliotece filii nr 6 odbyło się spotkanie z dietetykiem. Uczestnicy spotkania poznali podstawowe zasady tworzenia całodobowego jadłospisu oraz dowiedzieli się jakich potraw unikać, a jakie warto wprowadzić na co dzień.

W dniu 13.06 w Filii nr 6 odbyło się pasowania uczniów klas I SP nr 5 na czytelników. Z tej okazji przygotowano wraz z uczennicami kl. III PG nr 2 krótką uroczystość. Z przygotowanej inscenizacji mali goście mogli się dowiedzieć jakie korzyści daje czytanie książek i jak o nie dbać. Każdy musiał też zdać egzamin na znajomość bajek. Wszyscy wykazali się znakomitą wiedzą i udowodnili, że są godni miana czytelników. Każdy pasowany czytelnik dostał na pamiątkę zakładkę, a każda klasa dyplom pamiątkowy. Wszyscy nowo pasowani czytelnicy dostali zakładkę do książki. Musimy przyznać, że nasi pierwszoklasiści są wzorowymi czytelnikami: dużo czytają i dbają o książki.

Czytaj więcej: Pasowanie klas I na czytelników

W dniu 16 maja naszą bibliotekę odwiedził niezwykły gość, pani Ewa Chotomska – córka poetki, która też jest autorką książek dla dzieci. Na spotkanie z panią Ewą zaproszeni zostali uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 przy Zespole Szkół nr 1. Pisarka opowiadała dzieciom o swoim dzieciństwie: o tym jak mama uczyła ją rymowania, o swoim psie Feliksie, bohaterze jednej z książek. Opowieść przeplatała piosenkami swojego autorstwa, śpiewanymi m.in. przez zespół „Fasolki”. Dzieci mogły popisać się swoją wiedzą, odgadując zagadki zadawane przez naszego gościa. O zadowoleniu pierwszoklasistów ze spotkania świadczyły ich czynny udział i szerokie uśmiechy na buziach.

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 6 w Pszczynie będzie nieczynna w dniu 20.05.2019 r.
Za utrudniani przepraszamy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.