Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniach od 1.03 do 22.03 2011  w Filii nr 6 Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej można było zobaczyć wystawę poświęconą Wojciechowi Korfantemu. Wystawę oprócz czytelników filii obejrzały trzecie klasy Publicznego Gimnazjum nr 2. Wstępem była prezentacja multimedialna , która przybliżyła młodzieży postać i działalność wybitnego Ślązaka, publicysty oraz polityka. Wystawa odbyła się w ramach PRB Konkursu Grantowego "Aktywna Biblioteka" pt.: "Ślubujemy Ci Ojczyzno - powstania śląskie w świadomości mieszkańców ziemi pszczyńskiej".

 

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

  

Organizatorzy:

 

 


Filia nr 6 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie zaprasza w godzinach pracy biblioteki na wystawę "Wojciech Korfanty [nie?] spełnione marzenia". Chętnych do obejrzenia zapraszamy do lokalu filii przy Zespole Szkół nr 1 ul. K. Wielkiego 5. Wystawa ta ma na celu przybliżenie postaci wielkiego Ślązaka, patrioty i jego działalności.

Wystawa odbyła się w ramach PRB Konkursu Grantowego "Aktywna Biblioteka" pt: Ślubujemy Ci Ojczyzno - powstania śląskie w świadomości mieszkańców ziemi pszczyńskiej".

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Pierwsze miesiące roku szkolnego wrzesień – listopad to okres, w którym w Filii nr 6 przeprowadza się lekcje przysposobienia bibliotecznego. Podczas spotkań uczniowie klas pierwszych PG nr 2 i III LO Zespołu Szkół nr 1 zapoznali się z regulaminem wypożyczalni i czytelni oraz zasadami korzystania z komputerów. Ponadto dowiadywali się jak prawidłowo korzystać z katalogów bibliotecznych. Lekcje połączone były z ćwiczeniami, mającymi na celu utrwalenie wiadomości.

W okresie ferii zimowych dla najmłodszych czytelników filie biblioteczne Nr 3 i Nr 6 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej zorganizowały bal przebierańców.W czasie trwania zabawy dzieci uczestniczyły w konkursach zręcznościowych, wesoło bawiły się przy muzyce.Przygotowano również dla nich nagrody i słodki poczęstunek.

    

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Filia nr 6 w Pszczynie zorganizowała cykl spotkań Wielkie Biblioteczne Czytanie – Kolorowe Wiersze. W tym roku przypada 110 rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych autorów wierszy dla dzieci, Jana Brzechwy. W związku z tym zaproszono dzieci z klasy I  ze Szkoły Podstawowej nr 18 oraz czterolatki i pięciolatki z oddziału przedszkolnego, ”Smerfy” i „Serduszka” przy Szkole Podstawowej nr 1. Dzieci zostały przywitane przez bibliotekarkę. Następnie wspólnie z wróżką losowały z jej woreczka kolorowe karteczki, pod którymi ukryły się wiersze czytane przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2. Na zakończenie bibliotekarka podziękowała dzieciom za spotkanie i zaprosiła do odwiedzenia biblioteki z rodzicami. W spotkaniu wzięło udział 68 dzieci.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.