Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Filia nr 6 w Pszczynie zorganizowała cykl spotkań Wielkie Biblioteczne Czytanie – Kolorowe Wiersze. W tym roku przypada 110 rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych autorów wierszy dla dzieci, Jana Brzechwy. W związku z tym zaproszono dzieci z klasy I  ze Szkoły Podstawowej nr 18 oraz czterolatki i pięciolatki z oddziału przedszkolnego, ”Smerfy” i „Serduszka” przy Szkole Podstawowej nr 1. Dzieci zostały przywitane przez bibliotekarkę. Następnie wspólnie z wróżką losowały z jej woreczka kolorowe karteczki, pod którymi ukryły się wiersze czytane przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2. Na zakończenie bibliotekarka podziękowała dzieciom za spotkanie i zaprosiła do odwiedzenia biblioteki z rodzicami. W spotkaniu wzięło udział 68 dzieci.

Z okazji 205 rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena dnia 6 maja 2010 r. odbyło się Spotkanie z baśniami pana Andersena. Na spotkanie zorganizowane przez Filię nr 6 zaproszono dzieci ze świetlicy opiekuńczo wychowawczej.
Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały czytanych im przez bibliotekarkę Joannę Kubiczek i uczennicę Publicznego Gimnazjum nr 2 Klaudię Pudełko baśni: "Księżniczka na ziarnku grochu", "Słowik", "Nowe szaty cesarza".
Po wysłuchaniu baśni dzieci wykonywały ilustracje do przeczytanych im utworów. Spotkanie miało na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci już od najmłodszych lat, zaznajomienie z twórczością literacką Hansa Christiana Andersena, rozwijanie wrażliwości dzieci na wartości artystyczne i moralne zawarte w baśniach. Dzieci zapoznały się także w ogólnym zarysie z pracą biblioteki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.