Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+


Filia nr 6 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie zaprasza w godzinach pracy biblioteki na wystawę "Wojciech Korfanty [nie?] spełnione marzenia". Chętnych do obejrzenia zapraszamy do lokalu filii przy Zespole Szkół nr 1 ul. K. Wielkiego 5. Wystawa ta ma na celu przybliżenie postaci wielkiego Ślązaka, patrioty i jego działalności.

Wystawa odbyła się w ramach PRB Konkursu Grantowego "Aktywna Biblioteka" pt: Ślubujemy Ci Ojczyzno - powstania śląskie w świadomości mieszkańców ziemi pszczyńskiej".

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W okresie ferii zimowych dla najmłodszych czytelników filie biblioteczne Nr 3 i Nr 6 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej zorganizowały bal przebierańców.W czasie trwania zabawy dzieci uczestniczyły w konkursach zręcznościowych, wesoło bawiły się przy muzyce.Przygotowano również dla nich nagrody i słodki poczęstunek.

    

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Filia nr 6 w Pszczynie zorganizowała cykl spotkań Wielkie Biblioteczne Czytanie – Kolorowe Wiersze. W tym roku przypada 110 rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych autorów wierszy dla dzieci, Jana Brzechwy. W związku z tym zaproszono dzieci z klasy I  ze Szkoły Podstawowej nr 18 oraz czterolatki i pięciolatki z oddziału przedszkolnego, ”Smerfy” i „Serduszka” przy Szkole Podstawowej nr 1. Dzieci zostały przywitane przez bibliotekarkę. Następnie wspólnie z wróżką losowały z jej woreczka kolorowe karteczki, pod którymi ukryły się wiersze czytane przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2. Na zakończenie bibliotekarka podziękowała dzieciom za spotkanie i zaprosiła do odwiedzenia biblioteki z rodzicami. W spotkaniu wzięło udział 68 dzieci.

Pierwsze miesiące roku szkolnego wrzesień – listopad to okres, w którym w Filii nr 6 przeprowadza się lekcje przysposobienia bibliotecznego. Podczas spotkań uczniowie klas pierwszych PG nr 2 i III LO Zespołu Szkół nr 1 zapoznali się z regulaminem wypożyczalni i czytelni oraz zasadami korzystania z komputerów. Ponadto dowiadywali się jak prawidłowo korzystać z katalogów bibliotecznych. Lekcje połączone były z ćwiczeniami, mającymi na celu utrwalenie wiadomości.

 

 

 

 

 

 

Z okazji 205 rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena dnia 6 maja 2010 r. odbyło się Spotkanie z baśniami pana Andersena. Na spotkanie zorganizowane przez Filię nr 6 zaproszono dzieci ze świetlicy opiekuńczo wychowawczej.
Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały czytanych im przez bibliotekarkę Joannę Kubiczek i uczennicę Publicznego Gimnazjum nr 2 Klaudię Pudełko baśni: "Księżniczka na ziarnku grochu", "Słowik", "Nowe szaty cesarza".
Po wysłuchaniu baśni dzieci wykonywały ilustracje do przeczytanych im utworów. Spotkanie miało na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci już od najmłodszych lat, zaznajomienie z twórczością literacką Hansa Christiana Andersena, rozwijanie wrażliwości dzieci na wartości artystyczne i moralne zawarte w baśniach. Dzieci zapoznały się także w ogólnym zarysie z pracą biblioteki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.