Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W listopadzie swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dziecka – pluszowy miś. W naszej bibliotece święto trwało aż do grudnia. Zaproszenie przyjęły klasy II i IV SP nr 5 oraz dzieci z Przedszkola nr 21 i Żłobka Miejskiego przy Zespole Szkół nr 1. Naszych małych gości wzięliśmy na wycieczkę do Londynu na spotkanie z Misiem Paddingtonem. Przygody niezwykłego przybysza  z odległych mrocznych zakątków Peru przedstawione zostały w formie teatrzyku, w którym głosów użyczyły uczennice III Liceum Ogólnokształcącego. Inscenizacji towarzyszyła prezentacja najważniejszych miejsc, jakie zwiedził nasz pluszowy przyjaciel wystawa książek o przygodach Paddingtona i innych misiów oraz wystawa prac wykonanych przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 21 im. Misia Puchatka.

 

Zaproszenie na Mikołajki w bibliotece przyjęły klasy czwarte Szkoły Podstawowej nr 5 . Uczniom przedstawiono ciekawostki z życia autora serii „Mikołajka”, René Goscinnego. Nasi goście sprawdzili się też w znajomości treści lektury. Mieli za zadanie rozwiązać test oraz krzyżówkę. Swoją bystrość mogli sprawdzić w zadaniach na skojarzenia, poprawiając błędy w tekstach czy wyszukując w podanych fragmentach odpowiedzi na pytania. Trzeba przyznać, że praca w grupach była bardzo owocna.

Z okazji Dnia Postaci z Bajek zaproszono klasy pierwsze SP5 na spotkanie z baśniami. Dzieci wysłuchały kilku baśni Andersena, Perrault i innych przeczytanych przez starsze koleżanki. Nasi mali goście mieli też okazję sprawdzić swoją wiedzę o baśniach i ich bohaterach odpowiadając na zagadki, uczestnicząc w quizie „Jaka to baśń” i rozwiązując krzyżówkę. Z zaciekawieniem pierwszaki obejrzały prezentację multimedialną „W baśniowym świecie”. Swoją bystrość mogły sprawdzić w różnych konkurencjach: przebieranie się za postacie bajkowe, konkurencja „Kopciuszek” – rozdzielanie soczewicy, grochu i fasoli oraz opowiadanie Czerwonego Kapturka do ilustrowanej historii. Można powiedzieć, że nasze pierwszaki to bystre dzieciaki!

 

28 listopada filie biblioteczne nr 3 i nr 6 przygotowały dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie zajęcia o tematyce patriotycznej, z okazji 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości. Pensjonariuszom przybliżono historię Polski od rozbiorów po odzyskanie przez Polskę niepodległości. Czytane teksty przeplatane były prezentacją i wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, rozwiązywaniem krzyżówki. W zajęciach wzięło udział 50 osób.

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 6 w Pszczynie w dniu 2 listopada 2018r. będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.