Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 6 w Pszczynie będzie nieczynna w dniach 24.12 (Wigilia) oraz 31.12 (Sylwester).

W listopadzie swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dziecka – pluszowy miś. W naszej bibliotece święto trwało aż do grudnia. Zaproszenie przyjęły klasy II i IV SP nr 5 oraz dzieci z Przedszkola nr 21 i Żłobka Miejskiego przy Zespole Szkół nr 1. Naszych małych gości wzięliśmy na wycieczkę do Londynu na spotkanie z Misiem Paddingtonem. Przygody niezwykłego przybysza  z odległych mrocznych zakątków Peru przedstawione zostały w formie teatrzyku, w którym głosów użyczyły uczennice III Liceum Ogólnokształcącego. Inscenizacji towarzyszyła prezentacja najważniejszych miejsc, jakie zwiedził nasz pluszowy przyjaciel wystawa książek o przygodach Paddingtona i innych misiów oraz wystawa prac wykonanych przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 21 im. Misia Puchatka.

 

28 listopada filie biblioteczne nr 3 i nr 6 przygotowały dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie zajęcia o tematyce patriotycznej, z okazji 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości. Pensjonariuszom przybliżono historię Polski od rozbiorów po odzyskanie przez Polskę niepodległości. Czytane teksty przeplatane były prezentacją i wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, rozwiązywaniem krzyżówki. W zajęciach wzięło udział 50 osób.

Zaproszenie na Mikołajki w bibliotece przyjęły klasy czwarte Szkoły Podstawowej nr 5 . Uczniom przedstawiono ciekawostki z życia autora serii „Mikołajka”, René Goscinnego. Nasi goście sprawdzili się też w znajomości treści lektury. Mieli za zadanie rozwiązać test oraz krzyżówkę. Swoją bystrość mogli sprawdzić w zadaniach na skojarzenia, poprawiając błędy w tekstach czy wyszukując w podanych fragmentach odpowiedzi na pytania. Trzeba przyznać, że praca w grupach była bardzo owocna.

Z okazji Dnia Postaci z Bajek zaproszono klasy pierwsze SP5 na spotkanie z baśniami. Dzieci wysłuchały kilku baśni Andersena, Perrault i innych przeczytanych przez starsze koleżanki. Nasi mali goście mieli też okazję sprawdzić swoją wiedzę o baśniach i ich bohaterach odpowiadając na zagadki, uczestnicząc w quizie „Jaka to baśń” i rozwiązując krzyżówkę. Z zaciekawieniem pierwszaki obejrzały prezentację multimedialną „W baśniowym świecie”. Swoją bystrość mogły sprawdzić w różnych konkurencjach: przebieranie się za postacie bajkowe, konkurencja „Kopciuszek” – rozdzielanie soczewicy, grochu i fasoli oraz opowiadanie Czerwonego Kapturka do ilustrowanej historii. Można powiedzieć, że nasze pierwszaki to bystre dzieciaki!

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.