Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Uczniowie klas czwartych i piątych SP 5 wzięli udział w konkursie plastycznym „Kopiujemy dzieła znanych malarzy”. Ich zadaniem było wykonanie pracy plastycznej reprodukcji dzieła wybranego znanego malarza. Jury nagrodziło trzy prace i wyróżniło jedną.

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 6 w Pszczynie będzie nieczynna w dniu 24.01.2019r.

Z utrudnienia przepraszamy.

 

W listopadzie swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dziecka – pluszowy miś. W naszej bibliotece święto trwało aż do grudnia. Zaproszenie przyjęły klasy II i IV SP nr 5 oraz dzieci z Przedszkola nr 21 i Żłobka Miejskiego przy Zespole Szkół nr 1. Naszych małych gości wzięliśmy na wycieczkę do Londynu na spotkanie z Misiem Paddingtonem. Przygody niezwykłego przybysza  z odległych mrocznych zakątków Peru przedstawione zostały w formie teatrzyku, w którym głosów użyczyły uczennice III Liceum Ogólnokształcącego. Inscenizacji towarzyszyła prezentacja najważniejszych miejsc, jakie zwiedził nasz pluszowy przyjaciel wystawa książek o przygodach Paddingtona i innych misiów oraz wystawa prac wykonanych przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 21 im. Misia Puchatka.

 

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 6 w Pszczynie będzie nieczynna w dniach 24.12 (Wigilia) oraz 31.12 (Sylwester).

Zaproszenie na Mikołajki w bibliotece przyjęły klasy czwarte Szkoły Podstawowej nr 5 . Uczniom przedstawiono ciekawostki z życia autora serii „Mikołajka”, René Goscinnego. Nasi goście sprawdzili się też w znajomości treści lektury. Mieli za zadanie rozwiązać test oraz krzyżówkę. Swoją bystrość mogli sprawdzić w zadaniach na skojarzenia, poprawiając błędy w tekstach czy wyszukując w podanych fragmentach odpowiedzi na pytania. Trzeba przyznać, że praca w grupach była bardzo owocna.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.