Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku pod hasłem „Czytanie łączy” i właśnie z tej okazji bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Radocha, dla których starsze koleżanki z Publicznego Gimnazjum nr 2 przeczytały krótkie wierszyki i opowiadania. Bibliotekarka wraz z gimnazjalistkami odwiedziła również Żłobek Miejski.


 

W dniach 8 i 11.06.18 zostały zaproszone do biblioteki klasy IV SP5. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odbyły się dwa spotkania „Czytamy z harcerzami” przy współudziale uczennic kl. II gimnazjum. Na początku opowiedziały one w paru słowach o swojej drużynie harcerzy wodnych i przeczytały one fragmenty książki A. Stelmaszczyk „Gdzie jest Kunegunda”, opowiadającej o przygodach uczennicy szkoły podstawowej Marysi na pierwszym w jej życiu obozie harcerskim. Następnie goście zostali podzieleni na grupy, które musiały wypełnić dwa testy. Pierwszy – ortograficzny – pozwolił poznać zasady, dzięki czemu zagubienie się w lesie na biwaku może okazać się nie takim znów strasznym przeżyciem. Drugi sprawdzał czy czwartoklasiści wiedzą co zabrać na biwak. Nie brakowało też konkurencji sprawnościowych, jak strzelanie do tarczy czy zbieranie rozsypanych szyszek z zawiązanymi oczami.

 Filię nr 6 odwiedziła grupa starszaków z Niepublicznego Przedszkola Radocha w Pszczynie. Na początku dzieci zapoznały się z regulaminem i zasadami zapisu do biblioteki oraz jak należy obchodzić się z książkami. Bibliotekarka pokazała przedszkolakom różne rodzaje książek od tych najmniejszych po największe, od najcieńszych po najgrubsze, książki do kąpieli, książki z szablonami, z dźwiękami itp. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak „Książka z dziurą”, pełna śmiesznych rysunków i pomysłów na zabijanie nudy.

 Na zakończenie spotkania dzieci złożyły życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza.

Filie biblioteczne nr 3 i  nr 6 również włączyły się do Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Z książkami pod pachą skierowały swoje kroki do żłobka "Troskliwe Misie". Dzieci bardzo grzecznie i uważnie wysłuchały wierszy oraz krótkich opowiastek, później z ciekawością oglądały książki z obrazkami (które zostały dobrane z myślą o ich wieku). Zajęcia udowodniły że nawet malutkie dzieci w żłobku potrafią zainteresować się książkami a zajęcia mogą być miłe i owocne.

Dni Książki i Praw Autorskich w Zespole Szkół nr 1 stały się okazją do świętowania w różnej formie przez cały tydzień.

Poniedziałek 23.04 – uczniowie klas trzecich PG nr 2 uczcili Święto Książki malowaniem cytatów i rysunków związanych z książką.

Wtorek 24.04 – gimnazjaliści uczestniczyli w lekcji „O fantasy z gimnazjalistami”, z cyklu „Różne oblicza literatury”

Czwartek 26.04 -  Uczniowie kl. IV SP nr 5  uczestniczyli w zajęciach Akademii Pana Kleksa. Poznali mieszkańców Akademii, wzięli udział w lekcji geografii w wydaniu Pana Kleksa i zajęciach kleksografii.  Każde zadanie było punktowane, a w nagrodę uczniowie otrzymywali piegi. Największą trudność sprawiła lekcja przędzenia liter. 

Piątek 27.04 – projekcja cz. 2 filmu „Akademia Pana Kleksa”.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.