Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

28 listopada filie biblioteczne nr 3 i nr 6 przygotowały dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie zajęcia o tematyce patriotycznej, z okazji 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości. Pensjonariuszom przybliżono historię Polski od rozbiorów po odzyskanie przez Polskę niepodległości. Czytane teksty przeplatane były prezentacją i wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, rozwiązywaniem krzyżówki. W zajęciach wzięło udział 50 osób.

Z okazji Dnia Postaci z Bajek zaproszono klasy pierwsze SP5 na spotkanie z baśniami. Dzieci wysłuchały kilku baśni Andersena, Perrault i innych przeczytanych przez starsze koleżanki. Nasi mali goście mieli też okazję sprawdzić swoją wiedzę o baśniach i ich bohaterach odpowiadając na zagadki, uczestnicząc w quizie „Jaka to baśń” i rozwiązując krzyżówkę. Z zaciekawieniem pierwszaki obejrzały prezentację multimedialną „W baśniowym świecie”. Swoją bystrość mogły sprawdzić w różnych konkurencjach: przebieranie się za postacie bajkowe, konkurencja „Kopciuszek” – rozdzielanie soczewicy, grochu i fasoli oraz opowiadanie Czerwonego Kapturka do ilustrowanej historii. Można powiedzieć, że nasze pierwszaki to bystre dzieciaki!

 

Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 w dniu 17.10 zawitały z książeczkami dla dzieci do grupy starszaków. Dzieci słuchały wierszyków, krótkich zabawnych historii, oglądały pięknie ilustrowane i nowoczesne książeczki dla maluchów. W zajęciach uczestniczyły 2 grupy.

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 6 w Pszczynie w dniu 2 listopada 2018r. będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 6 w Pszczynie będzie nieczynna w dniu 18 października 2018r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.