Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniu 13.06 w Filii nr 6 odbyło się pasowania uczniów klas I SP nr 5 na czytelników. Z tej okazji przygotowano wraz z uczennicami kl. II PG nr 2 krótką uroczystość. Z przygotowanej inscenizacji mali goście mogli się dowiedzieć jakie korzyści daje czytanie książek i jak o nie dbać. Każdy musiał też zdać egzamin na znajomość bajek. Wszyscy wykazali się znakomitą wiedzą i udowodnili, że są godni miana czytelników. Każdy pasowany czytelnik dostał na pamiątkę zakładkę, a każda klasa dyplom pamiątkowy.

W dniach 8 i 11.06.18 zostały zaproszone do biblioteki klasy IV SP5. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odbyły się dwa spotkania „Czytamy z harcerzami” przy współudziale uczennic kl. II gimnazjum. Na początku opowiedziały one w paru słowach o swojej drużynie harcerzy wodnych i przeczytały one fragmenty książki A. Stelmaszczyk „Gdzie jest Kunegunda”, opowiadającej o przygodach uczennicy szkoły podstawowej Marysi na pierwszym w jej życiu obozie harcerskim. Następnie goście zostali podzieleni na grupy, które musiały wypełnić dwa testy. Pierwszy – ortograficzny – pozwolił poznać zasady, dzięki czemu zagubienie się w lesie na biwaku może okazać się nie takim znów strasznym przeżyciem. Drugi sprawdzał czy czwartoklasiści wiedzą co zabrać na biwak. Nie brakowało też konkurencji sprawnościowych, jak strzelanie do tarczy czy zbieranie rozsypanych szyszek z zawiązanymi oczami.

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku pod hasłem „Czytanie łączy” i właśnie z tej okazji bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Radocha, dla których starsze koleżanki z Publicznego Gimnazjum nr 2 przeczytały krótkie wierszyki i opowiadania. Bibliotekarka wraz z gimnazjalistkami odwiedziła również Żłobek Miejski.


 

Filie biblioteczne nr 3 i  nr 6 również włączyły się do Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Z książkami pod pachą skierowały swoje kroki do żłobka "Troskliwe Misie". Dzieci bardzo grzecznie i uważnie wysłuchały wierszy oraz krótkich opowiastek, później z ciekawością oglądały książki z obrazkami (które zostały dobrane z myślą o ich wieku). Zajęcia udowodniły że nawet malutkie dzieci w żłobku potrafią zainteresować się książkami a zajęcia mogą być miłe i owocne.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.