Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
Filie biblioteczne nr 3 i 6 w poniedziałek 23.12 zorganizowały warsztaty świąteczne.Dzieci z zielonych pachnących gałązek wykonały świąteczne stroiki. Stroiki przyozdobione zostały w szyszki (wcześniej pokolorowane), kolorowe bombki, włosy anielskie i inne pomysłowe dodatki. Z płyt CD powstały kolorowe zawieszki do okien.

18 grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w bibliotece odbyło się „Spotkanie przy kominku”. Licealiści czytali  uczniom klas pierwszych opowieści przy których odkrywaliśmy magię świąt, śpiewając kolędy.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2019 Filia nr 6 będzie nieczynna. 

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

Która dziewczynka nie marzy o tym, by być królewną? Ale czy życie królewskiej córki  jest naprawdę bajkowe? O tym mogli się przekonać się uczniowie klas pierwszych i kl. 2 b SP nr 5 zaproszeni  do biblioteki na przedstawienie kukiełkowe pt. „Królewna się nudzi”. Główna bohaterka przedstawienia  - królewna Aldona – bardzo się nudziła. Głowił się  tata-król, głowiła się mama-królowa co z tym fantem zrobić. Król chciał nawet skarbem wynagrodzić tego, kto znajdzie rozwiązanie tego arcypoważnego problemu. Nikt nie potrafił im pomóc. Znalazła się jednak jedna osoba – wiedźma Baba Jaga. Miała ona tajemny plan: księżniczka odkryje coś, co sprawi, że dzień szybko jej upłynie i zapomni o nudzie: nauczy się pracować, zyska przyjaciółkę Matyldę, odkryje tajemnicę zamkową: okazało się, że na zamku istniała kiedyś biblioteka. A Matylda zapewniała, że dzięki książkom nigdy już nie będzie się nudzić! Trzeba było ją znaleźć! Przyjaciółki ruszyły w drogę! I znalazły! Król i królowa byli zachwyceni.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 5 listopada 2019 r. Filia nr 6 w Pszczynie będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.