Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Uprzejmie informujemy, że Filia Piasek w dniach 13-14 stycznia 2020 r. będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Nasza biblioteka została punktem zbiórki dwóch akcji:

1) „Zbiórka Mikołajkowa 2019” – po raz drugi wspieraliśmy małych pacjentów Oddziału Onkologii Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Zdrowia Dziecka w Katowicach. Wraz ze Stowarzyszeniem IV Piętro zbieraliśmy absolutnie wszystko, dla dzieci w wieku 0-18 lat: - zabawki, książki, gry, kosmetyki itp. dla nastolatek.

Miło mi poinformować, iż w czasie tegorocznej zbiórki udało się zapełnić prezentami 3 kartony. Wśród podarunków znalazły się gry, zabawki, książki, płyty z muzyką, kosmetyki i trochę maszketów.
Dziękuję wszystkim dużym i małym elfom za zaangażowanie i zachęcam do przyłączenia się za rok  ;)


2) Wspieramy działania Fundacji „Zwierzęca Arkadia” z Jankowic.

W bibliotece prowadzimy punkt zbiórki dla zwierząt bezdomnych i pokrzywdzonych przez los. Zbieramy: plastikowe nakrętki, darowizny materialne (karma, smycze, obroże, miski, koce, zabawki dla zwierząt, środki czystości).
Akcja jest bezterminowa.

Więcej o fundacji na stronie www.zwierzeca-arkadia.org

 

Co ma wspólnego Miś z tortillą? Do czego można użyć kostki do gry, patyczków do uszu i kolorowych kredek? Co znajduje się w tajemniczych kopertach? Kim są goście z biblioteki? Z okazji Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki oraz uczniowie DOREW spotkali się z bibliotekarką aby uczcić najbardziej znaną i lubianą przytulankę. Poznaliśmy historię spotkania prezydenta Theodora Roosvelta z niedźwiadkiem, wysłuchaliśmy przygód o „Misiu łakomczuchu” oraz sprawdziliśmy się z wiedzy o misiach z książek i filmów. Dodatkową atrakcjami były wystawki książek, misiowe quizzy, gry i zabawy. Znaleźli się również chętni na stworzenie obrazów za pomocą kostki do gry i tajemniczego kodu. Efektem tej niezwykłej zabawy są zabawne prace plastyczne – podobizny misiów, które można oglądać do końca grudnia w naszej bibliotece. Przedszkolaki zaprezentowały piosenki o pluszakach i chętnie fotografowały się z misiami – Stefanem i Rafałem.
W 9 spotkaniach udział wzięło 160 dzieci i opiekunów. Dziękuję i zapraszam do wspólnego świętowania za rok

 

Zdjęcia z wspólnego świętowania dostępne są również na stronie przedszkola w Piasku:

Smerfy

http://przedszkolewpiasku.blogspot.com/2019/11/dzien-pluszowego-misia-u-smerfow.html

Jeżyki
http://przedszkolewpiasku.blogspot.com/2019/11/dzien-pluszowego-misia-u-jezy.html

Pszczółki

http://przedszkolewpiasku.blogspot.com/2019/11/pszczoki-swietuja-dzien-pluszowego-misia.html

Biedronki
http://przedszkolewpiasku.blogspot.com/2019/12/dzien-pluszowego-misia-w-biedronkach.html


Żabki
http://przedszkolewpiasku.blogspot.com/2019/11/dzien-pluszowego-misia-zabki.html

Wychowankowie Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Piasku mogli przenieść się do świata bajek! Świat ten jak każdy wie, jest pełen przygód i niesamowitych emocji. 7 listopada wychowankowie wszystkich grup wraz z rodzicami oraz wychowawcami przygotowali piękne stroje przedstawiające postacie z bajek. W tych pięknych przebraniach zebrali się w sali kominkowej i brali udział w licznych zabawach i rywalizacjach poznając przy tym najwspanialsze przygody naszych ulubionych bohaterów z bajek!Bardzo miło wspominam to wydarzenie, gdyż zostałam zaproszona jako gość specjalny. Dziękuję za wspólne świętowanie i do zobaczenia w bibliotece!

Zdjęcie dzięki uprzejmości DOREW

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.