Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

1) Od września zmieniają się godziny otwarcia naszej biblioteki w piątki. Zapraszam w biblioteczne progi od 11.00 do 17.00.

2) Przypominam, iż zgodnie z regulaminem MPBP w Pszczynie dokumenty wypożyczane są na 35 dni. Proszę o terminowość. Istnieje możliwość przedłużenia terminu zwrotu, ale niezbędna w tym przypadku jest informacja dla bibliotekarza – osobiście, telefonicznie bądź mailowo. W innym przypadku zostaje naliczana kara w wysokości 1 zł/ mies. za każdy przetrzymany dokument + koszty kontaktu telefonicznego (2 zł) lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej (4-7 zł) lub mailowo (bezpłatnie).

3) Zapraszam do biblioteki Użytkowników, z którymi różnymi sposobami kontaktowałam się w sprawie zwrotu przetrzymanych dokumentów

4) Proszę o zwrot lektur wypożyczonych jeszcze w poprzednim roku szkolnym. Zachęcam przy tej okazji do odwiedzania biblioteki szkolnej, która ma bogaty księgozbiór a przede wszystkim większą ilość lektur.

5) Jeśli znajdą się chętni, na przekazanie lektur do szkoły podstawowej bądź liceum ze swojego księgozbioru, to bardzo chętnie przyjmę. W naszej bibliotece takich pozycji nigdy nie za mało.

6) Dzieci i młodzież do 15 roku mogą zostać czytelnikami po wypełnieniu przez rodzica bądź opiekuna prawnego karty zapisu. Dalsze korzystanie z biblioteki nie wymaga już obecności osoby dorosłej.

7) Przypominam o zabieraniu ze sobą karty bibliotecznej aby skorzystać z usług biblioteki.

8) Od września kontynuujemy spotkania z książką w przedszkolu, szkole jak i wraz z podopiecznymi DOREW. O tym co robimy i jakie tytuły czytamy – zachęcam do obserwacji lektury postów na Facebooku.

9) Trwa głosowanie w konkursie Kinder. W dalszym ciągu mamy szansę na nowe książki i 2 bardzo wygodne pufy. Głosujemy do 4.11.2019 r.

10) Wszelkie informacje o działalności biblioteki znajdują się na tablicy „Kaniówki”, Facebooku, stronie internetowej oraz w „Wieściach z Piosku”.

                                                                                                  Do zobaczenia w bibliotece

 

Mimo wakacji, w naszej bibliotece nie było ani pusto ani nudno. W lipcu odbył się dla dzieci cykl zajęć „Wakacje śladami Neli Małej Reporterki”. 16-ścioro uczestników pogłębiało swoją wiedzę, rozwijało talenty i rozbudzało głód podróżniczy dzięki wirtualnym spotkaniom z Nelą oraz poprzez udział w warsztatach. Dziękujemy przy tej okazji za wsparcie Partnerom: Firmie Patentus S.A., C&H sp. j. sklep spożywczy, Supersam sp. j. Jabłońscy J. B. W. M oraz firmie „Miś”. 

Czytaj więcej: Biblioteczne wieści - powiew wakacji

Uprzejmie informujemy, że Filia Piasek w dniu 18 września 2019 r. będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że Filia Piasek będzie nieczynna w dniach 18 - 25 września 2019r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.