Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Mimo, iż na horyzoncie już wakacje, chętnie podzielę się informacjami o tym, co słychać w naszej bibliotece. W czerwcu spotykałam się z dziećmi i młodzieżą na zajęciach z książką i nie tylko. Tradycyjnie wysłuchaliśmy kilku mądrych historii w grupach przedszkolaków w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz spotkaliśmy się z Pszczółkami i Smerfami na lekcjach bibliotecznych. Uczniowie DOREW również wpadli z wizytą po nowe książki i na lekcję. Ostatnimi gośćmi byli pierwszoklasiści z ZSP. Klasa I integracyjna poznała tajniki pracy bibliotekarza, dzięki zabawnym przygodom znanej już Kici Koci. Uczniowie mieli ponadto możliwość sprawdzić się w quizie detektywistycznym, który pozwalał im jeszcze lepiej poznać piaskową książnicę.
Dziękuję wszystkim dzieciom i młodzieży za odwiedziny biblioteki w roku szkolnym 2018/2019 i zapraszam w odwiedziny w czasie wakacji jak i w nowym nadchodzącym roku szkolnym.
Udanych i spokojnych wakacji!

 

6 czerwca uczniowie klas IV a, IV b i V (51 os.) Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszczynie uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych dotyczących książek dla młodych czytelników. Głównym tematem zajęć cyklu „Różne oblicza literatury młodzieżowej” była powieść obyczajowa.

Czytaj więcej: Czerwcowe wieści zza bibliotecznej lady

Filia w Piasku współpracuje z sąsiadującym Przedszkolem oraz Dziennym Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczym. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom spotykamy się na głośnej lekturze wybranych książek. W tym miesiącu były to „W lesie” – książka z ruchomymi obrazkami A. Boisrobert i  L. Rigaud oraz  "Narodziny" A. Gallo i P. Bastrada, "Zwierzęta i ich mamy na świecie" oraz "Małe zwierzęta".

    Z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Dziecka w Filii w Piasku zorganizowana zostanie wystawa prac przedszkolaków i podopiecznych DOREW „Mamy i ich dzieci”. Zapraszam od 3 do  28 czerwca do obejrzenia kolorowanek zdobionych tradycyjnie jak i z wykorzystaniem niezwykłych przyborów. Wystawa będzie dostępna w godzinach otwarcia biblioteki.

   Przy tej okazji zachęcam wszystkich rodziców do polubienia bibliotecznego Fanpage’u – Biblioteka Piasek, gdzie na bieżąco informuję o tym, jaką książkę czytamy. Polecam ponadto odwiedziny w bibliotece, gdzie można jeszcze raz, z dzieckiem, oddać się ciekawej lekturze.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.