Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia w Piasku podjęła kontynuację cyklu wystawy rękodzieła twórczości regionalnej pt.: "Ukryte talenty".

Odwiedzając bibliotekę do końca grudnia br. można podziwiać misternie wykonane prace z różnych gatunków makaronów autorstwa Pani Beaty Lazarek. Warto zobaczyć pomysły, precyzję i kunszt rękodzieła p. Beaty.
Chętnych zapraszamy do obejrzenia wystawy.

 

W Bibliotece Publicznej w Piasku dnia 9 czerwca 2011r. odbyło się spotkanie autorskie z początkującą pisarką Heleną Pasławską, wieloletnią mieszkanka powiatu pszczyńskiego, mianowicie Studzienic oraz byłą mieszkanką Piasku.

Jej pasją są podróże ale przede wszystkim pisanie literatury kobiecej zawsze kończącej się optymistycznie.

Pani Helena złapała wiatr w żagle i realizuje swoje marzenia w pisaniu powieści, które jak sama mówi „ idą jej tym łatwiej bo nie brakuje jej pomysłów”.

Na spotkaniu czytelników z Panią Heleną bibliotekarka przeprowadziła mini – wywiad na temat jej twórczości literackiej, a obecni goście dostali do wglądu wydane książki, które można było zakupić.

Do tej pory zostały wydane dwie powieści : „Opowiadania” i „Zerkając na Wschód”. Trzecia powieść pt: „Świat Elizy” jest w trakcie pisania. Jej akcja będzie się toczyć na Śląsku.

Spotkanie z Panią Pasławską zakończyło się ciepłą i miłą atmosferą.

W Bibliotece Publicznej w Piasku udostępniono czytelnikom wystawę z okazji 100 rocznicy urodzin Czesława Miłosza i „Roku Miłosza”.

Wystawa przedstawiała portret Miłosza, kalendarium życia i twórczości oraz recenzje i wypowiedzi poetów, historyków i krytyków literackich.

Wystawę odwiedziło wielu czytelników oraz odbyły się dwie lekcje biblioteczne dla uczniów klas 6 . Uczniowie mieli okazję utrwalić sobie wiadomości o naszym wielkim twórcy oraz dowiedzieć się nowych, ciekawych faktów z życia Czesława Miłosza.

Tegoroczne hasło bibliotek brzmi: „ Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”.

Jak co roku już od kilku lat w ramach Tygodnia Bibliotek w miesiącu maju nasiliły się odwiedziny dzieci i młodzieży w bibliotece. Skutkiem były liczne lekcje biblioteczne w klasach od 0-6 na różne tematy. Były one prowadzone nie tylko na poważnie ale i na wesoło. Ponadto od 10 lat biblioteka prowadzi cykliczne spotkania z przedszkolakami. Można by powiedzieć, że przez tą dziesięcioletnią współpracę z ZSP nr 10 w Piasku biblioteka „wychowała” sobie młodych czytelników.

Dzieci przez ten okres nie tylko słuchały bajek i opowiadań, to także prace manualne i liczne zabawy poprzez które przedszkolaki uczą się jak bawią się dzieci w innych krajach oraz z jakiego kraju te zabawy pochodzą.

Właśnie to najmłodsze pokolenie pod hasłem :„Podróże do Książkolandii” 27 maja bieżącego roku przedstawiło inscenizację pod tytułem :”Spotkanie z Królową Bajek” w połączeniu z Dniem Matki. Spotkanie zostało poprzedzone przez bibliotekarkę krótkim odczytem pt.: ”Jak wychować pożeracza książek”.

Liczne bajkowe dialogi, konkursy oraz śpiewane i tańczone piosenki wzbogacone muzyka akordeonową umiliły wszystkim gościom szybko upływający czas. Wielką niespodzianką dla mam było wręczenie przez przedszkolaki dużych ozdobnych serc. W tym momencie ze wzruszenia nie jednej mamie zakręciła się łezka w oku.

Z okazji dziesięciolecia współpracy Biblioteki Publicznej Filia w Piasku z przedszkolem na ręce bibliotekarki została wręczona pamiątkowa antyrama.

Impreza zakończyła się w miłej atmosferze pasowaniem na czytelnika i rozdaniem książeczek ufundowanych przez Bibliotekę Publiczną.

Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia w Piasku rozpoczęła cykl wystawy rękodzieła twórczości regionalnej pt. „Ukryte talenty”.

Do końca grudnia bieżącego roku w bibliotece można zobaczyć piękne haftowane obrazy o różnej tematyce, które są wykonane metodą krzyżykową i gobelinową autorstwa Pani Heleny Pytel. Wszystkie prace są udokumentowane w albumie. Pasją P. Helenki są także robótki frywolitkowe oraz haft angielski. Zapraszam wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.