Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W środę 29 maja 2013r. dwie grupy starszaków (42 dzieci) z ZSP nr 10 w Piasku obejrzało film pt.: „Sekret Eleonory”.

Reakcje dzieci podczas oglądania filmu były różne. Przedszkolaki wraz z ożywionymi postaciami bajek przeżywały przygody w krainie baśni. Razem z bohaterami śmiały się ale i bały złych postaci.

Film starał się pokazać dzieciom głębię prawdziwej przyjaźni oraz wielki szacunek do słowa pisanego jakimi są książki.

Po skończonym seansie przedszkolaki dzieliły się swoimi wrażeniami, potrafiły odpowiedzieć na zadawane pytania związane z filmem i wyobraźnią dziecka próbowały wymyślić inne zakończenie do filmu pt: „Sekret Eleonory”. Swoje uczucia i myśli po obejrzeniu filmu przedstawiły w swoich pracach plastycznych.

Oj działo się działo...

I znowu w Bibliotece Publicznej w Piasku było wesoło i radośnie, bowiem razem z ZSP nr 10 w Piasku 27 maja 2013 w ramach Tygodnia Bibliotek odbyła się impreza środowiskowa pt.: „Szlakiem książki po Śląsku połączona z Dniem Matki”.

Przedszkolaki przedstawiły inscenizacje bajek po śląsku, zaśpiewali i zatańczyli. Zostali tez pasowani na czytelnika. Nie obyło się także bez stroju śląskiego i poczęstunku śląskim kołoczem.

W części drugiej imprezy z okazji Dnia Matki dzieci zaśpiewały i złożyły wszystkim mamom wzruszające życzenia, a także obdarowały je własnoręcznie wykonanymi upominkami i kwiatkiem.

Mali wykonawcy z grupy Pani Beaty Szymura dołożyły wszelkich starań aby impreza była ukazaniem szacunku i miłości dla naszej „Małej Ojczyzny” którą jest Śląsk, a goście mogli poczuć radość, wspólną zabawę ale i profesjonalizm.

W Bibliotece Publicznej w Piasku w Kąciku Pomysłów można zobaczyć mini wystawę z okazji „Dnia Matki”. Autorem prac jest Agnieszka Chrobok.

W dniach 13 i 17 maja 2013 r. w  Bibliotece Publicznej w Piasku było wiosennie i radośnie, bowiem do biblioteki przyleciała pszczółka Maja i jej przyjaciele.


W ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się lekcje biblioteczne w klasach 0 – 6.

Między innymi uczniowie klas drugich wysłuchali przygód pszczółki Maji, a także zaśpiewali i zatańczyli o niej piosenkę.

 

Następnie uczniowie ochoczo zabrali się do wykonywania prac plastycznych. A jak im wyszły portrety ich ulubieńców oceńcie Państwo sami.

 

   

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia w Piasku wzięła udział w konkursie literackim pt. „Śląskie zwyczaje w moim domu”, którego organizatorem była MPBP w Pszczynie. Celem konkursu było napisanie opowiadania w gwarze śląskiej, jej znajomość i duma z własnej tradycji.

Spośród piętnastu prac nagrody zdobyły dwie czytelniczki:

I miejsce – Krystyna Sklorz

Wyróżnienie – Helena Fuks

 

Nagrody zostały wręczone 19 maja 2013 r. podczas „Spotkań pod Brzymem”.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.