Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Filia w Piasku współpracuje z sąsiadującym Przedszkolem oraz Dziennym Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczym. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom spotykamy się na głośnej lekturze wybranych książek. W tym miesiącu były to „W lesie” – książka z ruchomymi obrazkami A. Boisrobert i  L. Rigaud oraz  "Narodziny" A. Gallo i P. Bastrada, "Zwierzęta i ich mamy na świecie" oraz "Małe zwierzęta".

    Z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Dziecka w Filii w Piasku zorganizowana zostanie wystawa prac przedszkolaków i podopiecznych DOREW „Mamy i ich dzieci”. Zapraszam od 3 do  28 czerwca do obejrzenia kolorowanek zdobionych tradycyjnie jak i z wykorzystaniem niezwykłych przyborów. Wystawa będzie dostępna w godzinach otwarcia biblioteki.

   Przy tej okazji zachęcam wszystkich rodziców do polubienia bibliotecznego Fanpage’u – Biblioteka Piasek, gdzie na bieżąco informuję o tym, jaką książkę czytamy. Polecam ponadto odwiedziny w bibliotece, gdzie można jeszcze raz, z dzieckiem, oddać się ciekawej lekturze.

Od początku maja w bibliotece panowała gorąca atmosfera. Od 8 do 15 maja świętowaliśmy Tydzień Bibliotek. Wszyscy goście odwiedzający w tych dniach książnice mogli obejrzeć książki o nietypowej grafice, niezwykłych formatach i z magicznymi stronami. Do przejrzenia zachęcały również Kroniki biblioteki oraz Złota księga, w której można było zapisać swoje życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Kolejno, można było sprawdzić swoja orientację po pomieszczeniach i zbiorach biblioteki, biorąc udział w  quizie detektywistycznym. Na pamiątkę odwiedzin, chętni wykonywali zakładki techniką scrapbookingu – zdobienia za pomocą ozdobnych dziurkaczy, nożyczek i kolorowych tektur. Z powodu popularności wystawy, przedłużono ją do 17 maja (piątek). W tym czasie bibliotekę odwiedziło aż 300 gości. Były to wizyty indywidualne jak i zorganizowane, m. in. dwie grupy uczniów DOREW.  Dziękuję za zainteresowanie i zapraszam do wspólnego świętowania za rok! 

7 maja uczniowie klas IV i VIII spotkali się na lekcjach bibliotecznych dotyczących literatury dla młodzieży.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek bibliotekarki z MPBP w Pszczynie przeprowadziły zajęcia dla 56 czwartoklasistów. Uczniowie, pracując w grupach poznawali przykładowe tytuły, po które sięgają ich rówieśnicy. Na podstawie załączonych materiałów, każda z grup, pracując jak detektyw Sherlock Holmes tworzyła analizę sylwetek głównych bohaterów oraz odnajdowała główne wątki poruszane w tekstach. Następnie, uczniowie otrzymywali notatki o powieściach dla młodzieży do wspólnego uzupełnienia. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały zakładki z listą autorów piszących dla nastolatków.

Ósmoklasiści natomiast spotkali się w bibliotece szkolnej z bibliotekarką, aby zgłębiać swoją wiedzę o fantasy. Najpierw dzielili się posiadanymi informacjami w czasie prezentacji omawiającej gatunek a następnie sprawdzali się w quizie o książkach, grach i filmach o tej tematyce. Zadaniem praktycznym dla uczniów była krótka improwizacja scenki, która mogłaby pochodzić z literatury fantasy. W tym celu wybrana młodzież miała możliwość przebrania się w stroje smoka, wróżki, dam dworu, rycerzy, mędrców czy rodziny królewskiej. Po uzupełnieniu notatki o gatunku, uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki z polecaną literaturą fantasy. W zajęciach wzięło udział 15 uczniów.

 

W czwartek 23 maja w naszej bibliotece odbyły się warsztaty artystyczne "Kwiaty w pudełku". Dwanaścioro dzieci przygotowało dla swoich mam przepiękne prezenty. Zajęcia prowadziła Pani Klaudia Kapek-Cofała, która wprowadziła uczestników w tajniki techniki scrapbookingu. Było gwarno, wesoło i kolorowo.

Czytaj więcej: Prezenty dla Mam w wersji 3d

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.