Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

18 stycznia przypadał Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu, 137 lat temu urodził się twórca Kubusia, Alan Aleksander Milne. Autor stworzył bardzo sympatycznego uwielbiającego miodek misia, który jest znany nie tylko przez dzieci. Z tej okazji odbyły się zajęcia w przedszkolu Studzienicach. Na początku dzieci musiały dostać się do Stumilowego Lasu poprzez wysoką trawę, przeskakując kałuże, maszerując przez most, gdy przedszkolaki doszły na miejsce, zostały zaproszone na teatrzyk „Kubuś Puchatek idzie do lekarza” . Opowiadaniu dzieci przekonały się, iż wizyty u lekarza nie są takie straszne. A przyjaciele zawsze dodają odwagi. Na zakończenie spotkania dzieci pobawiły się w teatrzyk. Znanym cytatem przemiłego misia to: Dzień bez przyjaciela to jak dzbanek, w którym nie została nawet kropelka miodu.

5 listopada obchodzone święto postaci z bajek, celem tego święta jest przypomnienie postaci z kultowych bajek. Z tej okazji w bibliotece miało miejsce spotkanie uczniów trzecich klas. Dzieci dostały różne zadania z, którymi bardzo dobrze sobie poradziły. Jedno z nich to zabawa w „ skojarzenia” czyli odgadywanie tytułów bajek z ciągu nazw przedmiotów. Pod koniec zajęć trzecioklasiści przeczytali bajkę o Jasiu i Małgosi, forma bajki zrobiła na nich bardzo duże wrażenie. Bajką rozkładanką, niektóre dzieci spotkały się po raz pierwszy.

Drugoklasiści odwiedziły bibliotekę, aby przypomnieć sobie  jak funkcjonuje Biblioteka Publiczna i czym się różni od szkolnej. Zapoznały się z literaturą dziecięcą.  Jedna z uczennic przeczytała wiersz „Prośby książki”, żeby utrwalić zasady poszanowania książek.

 

 

 

W piękny, słoneczny, październikowy dzień odwiedziły bibliotekę przedszkolaki aby dowiedzieć się co robi w Bibliotece bibliotekarz. Praca bibliotekarki nie polega tylko na wypożyczaniu książek  i wydawaniu ich czytelnikom, czasami jest jak psycholog, który wysłuchuje innych, bo czytelnicy przychodzą też porozmawiać, podzielić się smutkami, radościami, pośmiać się. Pracownik biblioteki prowadzi zajęcia, dba o porządek w pomieszczeniu, naprawia książki. Jednym z zadań jest prowadzenie na bieżąco dokumentów.  Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały zadanie aby zrobić ilustrację do ulubionych bohaterów książkowych ukrytych w bibliotece.

 

29.09. 2019 przypadał Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z tej okazji odbył się cykl spotkań  w przedszkolu i klasach pierwszych. Dzieci mogły wysłuchać bajki o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, oraz opowiadania o dzieciach z klasy pierwszej, które nie zawsze są chętne czytać książki. Pierwszaki, również odwiedziły Bibliotekę. Na zajęciach zapoznały się zasadami obowiązującymi w „ domku książek”, Dowiedziały się o co proszą książki i poznały dziecięcy księgozbiór.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.