Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Drugoklasiści odwiedziły bibliotekę, aby przypomnieć sobie  jak funkcjonuje Biblioteka Publiczna i czym się różni od szkolnej. Zapoznały się z literaturą dziecięcą.  Jedna z uczennic przeczytała wiersz „Prośby książki”, żeby utrwalić zasady poszanowania książek.

 

 

 

29.09. 2019 przypadał Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z tej okazji odbył się cykl spotkań  w przedszkolu i klasach pierwszych. Dzieci mogły wysłuchać bajki o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, oraz opowiadania o dzieciach z klasy pierwszej, które nie zawsze są chętne czytać książki. Pierwszaki, również odwiedziły Bibliotekę. Na zajęciach zapoznały się zasadami obowiązującymi w „ domku książek”, Dowiedziały się o co proszą książki i poznały dziecięcy księgozbiór.

W dniach 8.07. oraz 9.07. 2019  odbyły się spotkania z Teatrem Bajkowe Skarbki Śląska. W pierwszym dniu zostały przeprowadzone warsztat teatralno-taneczne.  W kolejnym dniu dzieci zobaczyły przedstawienie „W piekarni mistrza Bartłomieja”. Niezwykła historia oparta była na  motywach bajki o toruńskich piernikach.

W lipcowym wakacyjnym czasie odbywały się zajęcia podczas, których dzieci pokazały jakie są kreatywne. Zadania były różne, np. na podstawie wysłuchanego opowiadania o wróżkach mu wykonać ilustrację, wybrać się z Nelą w daleką podróż. Robiły piękne naszyjniki czy zawieszki. Tworzyły własne kolorowanki na podstawie ulubionych bajek oraz kolorowały kreatywne pudełka.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.