Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

8.02.2019 Klasy pierwsze odwiedziły bibliotekę. Zostały im przybliżone pojęcia „Baśń” i „ Bajka”, dzieci poznały różnice miedzy tymi pojęciami. Wykazały się bardzo dobrą znajomością baśni, bajek i wierszy. Wykonywały zadania Bajkowa mieszanka, Sezon na kaczki i baśniowe zagadki.  Zapoznały się z literaturą piękną dla dzieci.

 

W ramach Dnia Bezpiecznego internetu, który przypadał 5.02.2019  uczniowie klasy drugiej dowiedzieli się jakie zagrożenia może nieść internet gdy nieprawidłowo się z niego korzysta. Zobaczyli film z serii Sieciaki, w którym w  prosty sposób został  przedstawiony problem. Utrwalając zasady bezpiecznego poruszania się w świecie wirtualnym dzieci otrzymały różne zadania dotyczące sieci. Na zakończenie spotkania zapoznały się z księgozbiorem dziecięcym.

6.12.2018 dzieci klasy drugiej odwiedziły Bibliotekę. Na zajęciach zapoznały się z  twórczością jednej z najbardziej znanych polskich artystek dwudziestolecia międzywojennego, Zofii Stryjeńskiej, malarki, ilustratorki, projektantki. Lubiła bardzo intensywne kolory, które są znakiem rozpoznawczym jej malarstwa. Drugoklasiści samodzielnie przeczytali książkę „O Zofii co zbiera kolory”, szukali kolorów w wykreślance, tworzyły tęczę. Na koniec zapoznały się z księgozbiorem dziecięcym.

Uprzejmie informujemy, że Filia Studzienice będzie nieczynna w dniach 30.01 - 05.02.2019r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zajęciach, wyjaśniających pojęcia i funkcję poszczególnych części książki oraz przybliżających prawidłowe korzystanie z różnych słowników. Aby łatwiej zapamiętać budowę książki czwartoklasiści zobaczyli prezentację multimedialną.  Zapoznali się z rodzajem i zasadami  korzystania z słowników. Praktyczną  częścią zajęć było uzupełnianie krzyżówek i zdań na temat budowy książek oraz wyszukiwanie z słowników różnych wyrazów. Na zakończenie dzieci obejrzały prezentację o życiu Jana Brzechwy, która przedstawiała różne ciekawostki z Jego życia.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.