Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

 

 

05.02.2013 roku odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci z klasy I Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Studzienicach.

Dzieci na zajęciach dowiedziały się co to jest BIBLIOTEKA na czym polega praca BIBLIOTEKARZA.

Zapoznały się z zasadami korzystania ze ZBIORÓW . Jak zostać czytelnikiem.Dzieci, które chciały zapisać się do BIBLIOTEKI mogły to zrobić. Samodzielnie wybrać i książkę.

 

 

6.12.2012 w Studzienicach tradycyjnie już odbyła się impreza środowiskowa Spotkanie z Mikołajem.

Tradycją również staje się współpraca Biblioteki Publicznej z Zespołem Szkolno -Przedszkolnym w Studzienicach. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem dzieci z klasy III Królewna Śnieżka, które przygotowała Pani Aleksandra Gregorczyk.

Mali aktorzy wyśmienicie się spisali, a publiczność nagrodziła ich gromkimi oklaskami. W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja dzieci mogły potańczyć w kółeczku przy świątecznej muzyce.

Finałem było przybycie Świętego Mikołaja, oczywiście z workiem prezentów.

 

Dnia 16.11.2012r. do Biblioteki przyszły dzieci z przedszkola z grupy pięciolatków - Pszczółki.

Na zajęciach mogły dowiedzieć się czym się różni Biblioteka od księgarni, na czym polega praca bibliotekarza, dlaczego trzeba pamiętać o porządku w bibliotece. Za pomocą obrazków mogły zobaczyć kolejne etapy powstawania książki. W kolejnej części spotkania dzieci wysłuchały opowiadania z książki Zaciura L. "Czyżyk i spółka". Zabawiły się w zgadywanki oraz zaśpiewały piosenkę o Panu Listopadzie.

Po Pszczółkach weszły dzieci z grupy czterolatków – Biedroneczki. Dla nich została przygotowana pogadanka jak należy oglądać bajki, aby nie zniszczyć książki. Została przeczytana książka z serii poczytamy razem "Kubuś Puchatek - Z wiatrem w zawody". Biedroneczki mogły również jaki wcześniejsza grupa pobawić się w zgadywanki i pooglądać książki.

 

25 listopada obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Może trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 110 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

 

Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Studzienicach odbyła się 23 listopada lekcja biblioteczna dla uczniów klasy II. Dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego miały okazję spotkać się zp. Renatą Misiurą liderem akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Każde dziecko przyniosło ukochanego pluszaka. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z historią PLUSZOWEGO MISIA. Pani Renata opowiedziała historię polskiego misia Misia Uszatka , następnie uczniowie prezentowali swoje ukochane mięciutkie misie. Chwilkę porozmawialiśmy o prawdziwych niedźwiedziach: co jedzą, w jaki sposób przygotowują się do zimy, jak nazywają się legowiska niedźwiedzi itp.Dzieci poznały również inne misie takie jak : misia Colargola, Paddingtona, Kubusia Puchatka, Misia Yogi, Gumisie, Troskliwe Misie. Uczniowie mogli obejrzeć herby polskich miast w których symbolem jest niedźwiedź . Wiele radości i emocji sprawiła zabawa z chustą KLANZA i kolorowym tunelem, taniec misiów do piosenki ‘Pokochaj pluszowego misia” oraz zabawa stary niedźwiedź mocno śpi Zachwycone dzieci zabawą, zagadkami i tańcem ze swoimi pluszowymi ulubieńcami miło spędziły czas. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki, zakładki do książki oraz słodką niespodziankę.

 

8.11.2012 r. Biblioteka Publiczna w Studzienicach gościła dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach. Najstarszą grupę przedszkolną Mrówki. Po powitaniu, dzieci przedstawiły się i opowiedziały jak można bawić się w jesienny czas.

Posłuchały bajki o jesieni z książki pt."Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem".

Następnie zaśpiewały piosenkę o jesieni. W kolejnej części spotkania dzieci odpowiadały na przygotowane dla nich zagadki, z którymi sobie świetnie poradziły. Ulubioną częścią zajęć jest samodzielne oglądanie książeczek.

Na zakończenie zaśpiewały koleją jesienną piosenkę.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.