Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Z okazji Tygodnia Bibliotek zostały zaproszone do Biblioteki dzieci z najmłodszej grupy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Studzienicach.

Na początku dzieci mogły sie dowiedzieć, że Majjest miesiącem, w którym Książki, Biblioteki mają swoje urodziny, z tej okazji wysłuchały wiersza pt. " Książka" .

Następnie zaczęłyPrzygodę z Kaczką Dziwaczką.Wsłuchane w wiersz Jana Brzechwy Kaczka Dziwaczka,a następnie w piosenkę pod tym samym tytułem z filmu „Akademia Pana Kleksa” zapoznały się z główną bohaterką wiersza.

Kolejnym krokiem był quiz na temat wiersza.

Następnie dzieci wzięły udział w zabawie DOTKNIJ i ROZPOZNAJ. Zabawa polegała na tym, aby przedszkolaki dotykały rekwizytów znajdujących się w koszyku i rozpoznały co to jest.

Zabawa nie była łatwa, ale z pomocą Pani maluchy poradziły sobie.

 

Na pożegnanie dzieciaki zostały poczęstowane słodyczami.

Dnia 5.12.2011 roku znów zawitał do Studzienic Mikołaj. W tym roku gościnnie wystąpiły dzieci z klasy drugiej Zespołu Szkolno Przedszkolnego pod opieką wychowawcy Aleksandry Gregorczyk. Przedstawiły "Bajkę o Mrozie" podczas, której przyszedł upragniony gość: Mikołaj z prezentami. Dzieci z radością przywitały Mikołaja, a po rozdaniu podarków prosiły aby za rok znów do nich przyszedł.

Pragnę podziękować Pani Oli, klasie drugiej z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego za współpracę, sponsorom oraz Pani Sołtys Jolancie Spek.

Jeśli chcesz wziąć udział w bezpłatnym kursie języka angielskiego.

Biblioteka Publiczna w Studzienicach Zaprasza wszystkie dzieci wieku 6-12 lat.

Program FunEnglish w Bibliotece.

Metoda FunEnglish to nauka przez zabawę. Dzieci bawiąc, uczą się języka angielskiego. Głównym celem zajęć jest nauka przez zabawę.

Zapraszamy chętne dzieci w dniach i godzinach wypożyczeń Biblioteki. Liczba miejsc ograniczona!

Zajęcia prowadzone będą we współpracy z "FunEnglish w bibliotece"

W ramach programu FUNDACJI ING DZIECIOM w Bibliotece Studzienicach 23.11.2011 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami tejże fundacji.

Zaproszono Wychowawcę z uczniami klasy I z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Studzienicach.

W czasie spotkania została dzieciom przeczytana Bajka "Lucjan lew, jakiego nie było”

Odbył się konkurs KTO uważnie słucha Bajki, wybrane dzieci otrzymały nagrody.

Dla pozostałych dzieci również zostały przygotowane książki i drobne upominki.

W zamian dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę i wręczyły kwiaty Tygrysowi Lucjanowi oraz pozostałym Gościom.

Po zakończeniu spotkania odbyła się lekcja Biblioteczna, na której chętne dzieci mogły się zapisać do Biblioteki. Zapoznając się wcześniej z regulaminem.

Na koniec każde zapisane dziecko mogło poraz pierwszy samodzielnie wypożyczyć książkę do domu.

Dnia 21.10. oraz 25.10.2011 kolejny raz gośćmi Biblioteki były dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Studzienicach. Dla dzieci z grupy maluchów była to pierwsza przygoda z Biblioteką. Po raz pierwszy mogły zobaczyć tyle zgromadzonych książek, które można wypożyczyć do domu. Dowiedziały się co należy robić aby książki były jak najdłużej ładne, niezniszczone.

Dzieci z grup średniaków i starszaków były już w Bibliotece. Wiele zapamiętały z poprzednich wizyt, a kilkoro dzieci zostało stałymi czytelnikami.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.