Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Heleną Pasławskąi promocję  książki „Opowiadania". Spotkanie odbędzie się18.03.2011r. godz. 17.00 w PszczynieKlub "13"przy ulicy Bednarskiej 13. Więcej informacji w M-PBP Pszczyna Filia Studzienice lub pod numerem tel.: ( 32 447 21 28). Wstęp wolny.

Organizatorzy: M-PBP Pszczyna Filia Studzienice, Pszczyńskie Centrum Kultury

 

  Dnia 5.12.2010r. Po raz kolejny odbyło się spotkanie z Mikołajem w Remizie Strażackiej w Studzienicach. Spotkanie zorganizowała kierownik biblioteki M-PBP Filia Studzienice. 
Przygotowany był program artystyczny, w którym brały udział dzieci szkolne i przedszkolne ze Studzienic.  Wszystkie dzieci wspólnie bawiły się przy muzyce. Zabawę osłodzono słodyczami ufundowanymi przez sponsorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 24 września 2010 Biblioteka w Ćwiklicach oraz Biblioteka w Studzienicach zorganizowały spotkania autorskie z Konradem Małkiem, autorem bajek dla dzieci oraz wierszy publikowanych między innymi w „Gościu Niedzielnym”. Spotkania te odbyły się w Szkole Podstawowej w Ćwiklicach oraz w Szkole Podstawowej w Studzienicach i wzięli w nich udział uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami. W trakcie spotkań pisarz opowiadał dzieciom o świecie roślin i kwiatów oraz podkreślał jak ważna jest dla nas przyroda i wszystko to, co nas otacza. Pan Konrad wtajemniczył dzieci w świat swej baśni ekologicznej „Podaj mi rękę kwiatku”, którą napisał dla swoich córek Magdy i Ani, aby odwdzięczyć się im za to, że są. Książki pana Konrada ilustrowała jego starsza córka Anna. Dzieci ochoczo zadawały wiele pytań, na które nasz gość chętnie odpowiadał , ale również był mile zaskoczony wiedzą naszych najmłodszych uczniów. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały ilustracje z Jego książek wraz z dedykacją pisarza.

W dniach 22 października i 2 listopada 2010r. w bibliotece w Studzienicach gościły dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego tej miejscowości.
Bibliotekarka, pani Stencel przygotowała dla przedszkolaków różne ciekawe zajęcia. Czytała dzieciom bajeczki, zapoznała dzieci z regulaminem biblioteki, m.in. omówiła jak zostać czytelnikiem filii. Największą atrakcja dla małych gości było samodzielne przeglądanie i wybieranie książeczek.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.