A- A A+

11.03.2019 wczesnym rankiem przed śniadankiem przyszły dzieci na spotkanie bajek. Uśmiechów było co nie miara, bo przedszkolaki to wspaniałe bajkolaki. Nie dały się niczym zaskoczyć i każdą bajkową zagadkę w mig odgadły. Cieszymy się bardzo z Panią Agnieszką, że spotkałyśmy się z wspaniałymi znawcami Bajkowego Świata. Dziękujemy i starszym uczniom, którzy pomagali zwiedzać tę wspaniałą krainę baśni.

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek, który przypadał 3 marca, uczniowie klas piątych zostali zaproszeni na lekcję biblioteczną. Na początku dzieci zapoznały się z regulaminem korzystania z biblioteki. Kolejnym punktem było zobaczenie prezentacji multimedialnej „Najsławniejsi Polscy Pisarze Polscy dla dzieci”. Następnie piątoklasiści dostali do wykonania zadania: krzyżówkę, zagadki. Najtrudniejsze zagadnienie dotyczyło dopasowania tytułu książki do autora. Jednak uczniowie wykazali się sprytem i pomagali sobie korzystając z książek znajdujących się w bibliotece.


8.02.2019 Klasy pierwsze odwiedziły bibliotekę. Zostały im przybliżone pojęcia „Baśń” i „ Bajka”, dzieci poznały różnice miedzy tymi pojęciami. Wykazały się bardzo dobrą znajomością baśni, bajek i wierszy. Wykonywały zadania Bajkowa mieszanka, Sezon na kaczki i baśniowe zagadki.  Zapoznały się z literaturą piękną dla dzieci.

 

W czasie ferii dzieci uczestniczyły z zajęciach, które odbywały się w bibliotece. Podczas spotkań wykonywały walentynkowe serca i ozdoby z papieru. W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, przypadający w lutym, zobaczyły film z serii „ Sieciaki” oraz rozwiązywały zadania związane z bezpieczeństwem w internecie.

 

W ramach Dnia Bezpiecznego internetu, który przypadał 5.02.2019  uczniowie klasy drugiej dowiedzieli się jakie zagrożenia może nieść internet gdy nieprawidłowo się z niego korzysta. Zobaczyli film z serii Sieciaki, w którym w  prosty sposób został  przedstawiony problem. Utrwalając zasady bezpiecznego poruszania się w świecie wirtualnym dzieci otrzymały różne zadania dotyczące sieci. Na zakończenie spotkania zapoznały się z księgozbiorem dziecięcym.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.