Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

            22.05.2018 po raz pierwszy bibliotekę odwiedziły najmłodsze dzieci z przedszkola, grupa Motylków. Zapoznały się zasadami panującymi w  bibliotece,  jak należy się zachowywać , co zrobić aby stać się czytelnikiem. Motylki wysłuchały  opowiadania, napisanego przez nasza lokalną pisarkę Panią Helenę Pasławską.  Pani Helena napisała pierwszą książeczkę dla dzieci pt. „ Magiczny świat Ewy i Elenki” Dzieciaki w skupieniu i zainteresowaniem słuchały przygód małej dziewczynki. Na zakończenie oglądały kolorowe książeczki.


 

 W ramach Tygodnia Bibliotek dzieci ze studzienickiego przedszkola - grupy Mrówek i Pszczółek  odwiedziły  bibliotekę.

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA

Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem, przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, Kamishibai jest doskonałym narzędziem ułatwiającym naukę czytania i opowiadania, Dla najmłodszym to jest świetna zabawa. Dzieci same również mogą tworzyć swoje historyjki. W czasie ferii dzieci mogły się spotkać w bibliotece aby wysłuchać opowiadania „Rower Walentynki” oraz stworzyć własną obrazkową historyjkę. Historia ta opowiadała o ich przeżyciach w czasie ferii. Zrobiły również walentynkowe serca aby obdarować swoich bliskich.

 

 

29.03.2018 odbyło się spotkanie z dziećmi klas trzecich szkoły podstawowej. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze przedświątecznej. Rozmawialiśmy o ważnych tematach dotyczących Wielkanocy, istocie każdego dnia Wielkiego Tygodnia. Co powinno znaleźć się w koszyku i jakie mają znaczenie, symbol podstawowe pokarmy. Dzieci również pięknie czytały wiersze o Wielkanocy, rozwiązywały zagadki i kolorowały pisanki. Na zakończenie spotkania uczniowie wypożyczyli książki.


 

14.12.2017 w Szkole Podstawowej w Studzienicach przy współpracy Biblioteki Publicznej i Szkolnej odbył się konkurs czytelniczo-biblioteczny „Idą święta idą”. Temat konkursu związany był z tradycjami i zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci musiały się zapoznać z tekstem, przeczytać ze zrozumieniem, a później czekały na nie zadania. W pierwszej konkurencji odpowiadali na pytania, następna konkurencja przebiegła szybko, polegała na ułożeniu puzzli. Kolejne zadania to uzupełnianie zdań, rozwiązywanie krzyżówki oraz ułożenie życzeń i zaadresowaniem prawidłowo koperty. Walka o tytuł zwycięzcy była wyrównana, wszystkie dzieci wyśmienicie sobie poradziły.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.