Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

6.12.2017 w kościele miało miejsce spotkanie z Świętym Mikołajem. Dzieci mogły się zapoznać z historią Świętego biskupa Mikołaja. Urodził się prawdopodobnie ok. III wieku w Licji dzisiejszej Turcji. Był wrażliwy na ludzką biedę i nieszczęścia, chętnie pomagał innym. Został biskupem w mieście Mira. W całym chrześcijańskim świecie kult świętego Mikołaja zaczął szybko się rozpowszechniać. W Studzienicach również i jak co roku przychodzi do wszystkich dzieci, które otrzymują słodkie podarunki.

  

W dniu 18.10.2017r. odbyła się lekcja biblioteczna w ramach projektu „Na tropie ojczystego”, zajęcia przeprowadziła p. Ola Sobańska. Podczas lekcji dzieci z klasy VI musiały rozszyfrować kod a następnie rozwiązać zadania, które zostały ukryte w książkach. Zabawa w detektywów przyniosła wiele emocji, praca z książką poszerza wiedzę o kulturze języka polskiego.

Czytaj więcej: Detektywistyczne śledztwo

7-8 sierpnia w Sercu Wsi przy Bibliotece Publicznej w Studzienicach odbyły się warsztaty teatralne, które zostały przeprowadzone przez aktorów Teatru Bajkowe Skarbki Śląskie. Zajęcia mogły się odbyć dzięki Radzie Sołeckiej w Studzienicach. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym się różnią marionetki, pacynki i kukiełki, tworzyły własne pacynki.

Czytaj więcej: Magia teatru

W czasie wakacji zostały przeprowadzone zajęcia plastyczne dla dzieci. Podczas zajęć uczestnicy wykonywali kolorowe rybki, literki abecelki, pojemniki z słomek.

 

Czytaj więcej: Z biblioteką zawsze weselej

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.