A- A A+

29.03.2018 odbyło się spotkanie z dziećmi klas trzecich szkoły podstawowej. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze przedświątecznej. Rozmawialiśmy o ważnych tematach dotyczących Wielkanocy, istocie każdego dnia Wielkiego Tygodnia. Co powinno znaleźć się w koszyku i jakie mają znaczenie, symbol podstawowe pokarmy. Dzieci również pięknie czytały wiersze o Wielkanocy, rozwiązywały zagadki i kolorowały pisanki. Na zakończenie spotkania uczniowie wypożyczyli książki.


 

Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem, przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, Kamishibai jest doskonałym narzędziem ułatwiającym naukę czytania i opowiadania, Dla najmłodszym to jest świetna zabawa. Dzieci same również mogą tworzyć swoje historyjki. W czasie ferii dzieci mogły się spotkać w bibliotece aby wysłuchać opowiadania „Rower Walentynki” oraz stworzyć własną obrazkową historyjkę. Historia ta opowiadała o ich przeżyciach w czasie ferii. Zrobiły również walentynkowe serca aby obdarować swoich bliskich.

 

 

6.12.2017 w kościele miało miejsce spotkanie z Świętym Mikołajem. Dzieci mogły się zapoznać z historią Świętego biskupa Mikołaja. Urodził się prawdopodobnie ok. III wieku w Licji dzisiejszej Turcji. Był wrażliwy na ludzką biedę i nieszczęścia, chętnie pomagał innym. Został biskupem w mieście Mira. W całym chrześcijańskim świecie kult świętego Mikołaja zaczął szybko się rozpowszechniać. W Studzienicach również i jak co roku przychodzi do wszystkich dzieci, które otrzymują słodkie podarunki.

  

14.12.2017 w Szkole Podstawowej w Studzienicach przy współpracy Biblioteki Publicznej i Szkolnej odbył się konkurs czytelniczo-biblioteczny „Idą święta idą”. Temat konkursu związany był z tradycjami i zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci musiały się zapoznać z tekstem, przeczytać ze zrozumieniem, a później czekały na nie zadania. W pierwszej konkurencji odpowiadali na pytania, następna konkurencja przebiegła szybko, polegała na ułożeniu puzzli. Kolejne zadania to uzupełnianie zdań, rozwiązywanie krzyżówki oraz ułożenie życzeń i zaadresowaniem prawidłowo koperty. Walka o tytuł zwycięzcy była wyrównana, wszystkie dzieci wyśmienicie sobie poradziły.

W dniu 18.10.2017r. odbyła się lekcja biblioteczna w ramach projektu „Na tropie ojczystego”, zajęcia przeprowadziła p. Ola Sobańska. Podczas lekcji dzieci z klasy VI musiały rozszyfrować kod a następnie rozwiązać zadania, które zostały ukryte w książkach. Zabawa w detektywów przyniosła wiele emocji, praca z książką poszerza wiedzę o kulturze języka polskiego.

Czytaj więcej: Detektywistyczne śledztwo

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.