Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

21.06. 2017 bibliotece  zawitały wraz z latem motylki z biedronkami. Dzieci z przedszkola w czasie spotkania mogły się dowiedzieć po czym można poznać lato, co się za dzieje za naszymi oknami. Jak można korzystać z słońca a czego należy unikać. Ważnym tematem były plany na wakacje, gdzie można odpoczywać?  Z książka na wakacje

Od 2001 co roku w ramach kompanii cała Polska Czyta Dzieciom trwa święto OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM. Tegoroczne przypada w dniach 3-10.06 pod hasłem „Czytanie Zbliża”. Z tej okazji dzieci z przedszkola  wysłuchały opowiadania o sympatycznych zwierzątkach z leśnej polany. Parauszek, Usia i Łopatek urządzali bajkowe pikniki, lubiły słuchać opowieści z bajkowej księgi, a potem wcielać się w bohaterów. Tym razem przyjaciele  postanowili pobawić się w Indian.

Bibliotekarz to osoba pracująca w bibliotece, która opiekuje się książkami, wypożycza, doradza i robi wiele innych rzeczy. Z pracą bibliotekarza zapoznały się dzieci z przedszkola w Studzienicach. Dowiedziały się również, co się musi wydarzyć zanim książka trafi do biblioteki. Następnie dzieci wspólnie tworzyły opowieść za pomocą obrazków. 

 

18.05.2107 odbyło się spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk - pisarką, dziennikarką radiową, tłumaczką. Pani Barbara na co dzień pracuje w Radiu Kraków, prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci „Alfabet”. Jest laureatką nagrody IBBY, Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych za  upowszechnianie czytelnictwa, za audycję „Książka na szóstkę”. Otrzymała nagrodę literacką im. K. Makuszyńskiego za książki „ Zuzanka z pistacjowego domu”. Wyróżniona przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY za książkę” Dżok”.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk

Dlaczego warto czytać książki to pytanie zostało zadane dzieciom z klasy III a na spotkaniu 12.05.2017 z bibliotekarką w Tygodniu Bibliotek. Podczas zajęć zostały zadane kolejne pytania. Jak wyglądałby świat bez książek? Czym uczniowie by się zajmowali, gdyby nie było książek? Czego byśmy w sobie nie mogli rozwinąć bez czytania? Uczniowie mogli zapoznać się z różnego typu książkami baśniami, encyklopediami, słownikami, popularnonaukowymi. Poznali zalety książek, dlaczego warto po nie sięgać? Po długiej dyskusji dzieci jednogłośnie stwierdziły:

 

Warto czytać książki

Czytanie uczy myślenia

 Czytanie pobudza wyobraźnię

 Czytanie rozwija umiejętność wysławiania się

Czytanie wyrabia cierpliwość

 Mniejsze mamy problemy z ortografią

 


 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.