A- A A+

W czasie wakacji zostały przeprowadzone zajęcia plastyczne dla dzieci. Podczas zajęć uczestnicy wykonywali kolorowe rybki, literki abecelki, pojemniki z słomek.

 

Czytaj więcej: Z biblioteką zawsze weselej

7-8 sierpnia w Sercu Wsi przy Bibliotece Publicznej w Studzienicach odbyły się warsztaty teatralne, które zostały przeprowadzone przez aktorów Teatru Bajkowe Skarbki Śląskie. Zajęcia mogły się odbyć dzięki Radzie Sołeckiej w Studzienicach. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym się różnią marionetki, pacynki i kukiełki, tworzyły własne pacynki.

Czytaj więcej: Magia teatru

21.06. 2017 bibliotece  zawitały wraz z latem motylki z biedronkami. Dzieci z przedszkola w czasie spotkania mogły się dowiedzieć po czym można poznać lato, co się za dzieje za naszymi oknami. Jak można korzystać z słońca a czego należy unikać. Ważnym tematem były plany na wakacje, gdzie można odpoczywać?  Z książka na wakacje

 

Od 2001 co roku w ramach kompanii cała Polska Czyta Dzieciom trwa święto OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM. Tegoroczne przypada w dniach 3-10.06 pod hasłem „Czytanie Zbliża”. Z tej okazji dzieci z przedszkola  wysłuchały opowiadania o sympatycznych zwierzątkach z leśnej polany. Parauszek, Usia i Łopatek urządzali bajkowe pikniki, lubiły słuchać opowieści z bajkowej księgi, a potem wcielać się w bohaterów. Tym razem przyjaciele  postanowili pobawić się w Indian.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.