Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

22.11. 2016 odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy III. Dzieci zapoznały się z twórczością, życiem Janusza Korczaka. Wspólnie przeczytały książkę Iwony Chmielewskiej  „Pamiętnik Blumki”. Tytułowa bohaterka Blumka jest jedną z wychowanek, domu sierot nazywanym Naszym Domem, znajdującym się w Warszawie przy ulicy Krochmalnej 92. Przedstawia dwanaścioro dzieci z sierocińca ich zalety i wady, radości, sukcesy, małe wielkie zwycięstwa. Opowiada o najważniejszych zasadach, jakie stosował Stary Doktor -Janusz Korczak, człowiek niezwykły, pełen ciepła, miłości i poświęcenia w stosunku do swych małych podopiecznych. Pewne fragmenty z książki brzmią jak zasady, przesłanie Janusza Korczaka których powinni przestrzegać rodzice czy wszyscy dorośli.

 

W miesiącu sierpniu Filia biblioteczna w Studzienicach zorganizowała dla najmłodszych czytelników zajęcia pt.  BIBLIOTECE NIE NUDZIMY SIĘ . Na jednym spotkaniu dzieci rysowały swój wymarzony dom, na kolejnym zapoznały się z przygodami krecika. Uczestnicy spotkań mogli się przez chwilę wczuć w rolę biznesmena w grze eurobiznes. Dla stęsknionych za szkołą czekała przygoda w matematycznym zoo.

 20 maja dzieci z klasy II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przyszły na zajęcia do biblioteki. Zapoznały się z historią pewnego jajka. Uczniowie zastanawiali  się nad uczuciami zwierząt, które obdarzały piękne tajemnicze jajo. Czy one były szczere? Jak się zachowały gdy z złocistego jajka wykluł się ptaszek o brzydkim wyglądzie? I kto okazał się szczery w swoich uczuciach oraz odpowiedzialny za malca?

         Dnia 30.05. 2016 do Zespołu Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach zawitała autorka książek dla dzieci Pani Zofia Stanecka. Organizatorem spotkania była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie. Spotkanie odbyło się także dzięki wsparciu finansowemu rodziców jednego z uczniów. Zofia Stanecka stała się w ostatnich latach prawdziwą sławą. Jej „Basia”, seria traktująca o rozmaitych perypetiach uroczej, kilkuletniej bohaterki została w ostatnich latach prawdziwym przebojem i podbiła serca dzieci i to nie tylko dziewczynek, ale i chłopców, którzy – dla równowagi – otrzymali od pani Zosi bardziej chłopackiego „Franka”. (Nawiasem mówiąc, co jest bardzo dobrą wiadomością, w projekcie jest powstanie animowanego filmu o Basi). Przyniosła na spotkanie z dziećmi dwie swoje nowe książki. Pierwsza z nich to jeszcze pachnące drukarnią przygody dwojga ciekawych świata jedenastoletnich przyjaciół – Domino i Mukiego, opisane w powieści „Domino i Muki po drugiej stronie czasu”.  Druga – to „Świat według dziadka” ,książka dostrzeżona przez krytykę, doceniona i nagrodzona.

Na spotkanie z książką w Tygodniu Bibliotek przyszły dzieci z przedszkola w Studzienicach. Wysłuchały fragmentów wierszy Jana Brzechwy. Dzieciom bardzo się podobały i wykazały się dużą znajomością utworów. Następnie oglądały samodzielnie  kolorowe książki, co sprawiło im nie małą frajdę.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.