A- A A+

17.02.2017 r. Bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola. Rozmawialiśmy o książkach, co to jest książka,  jak powstaje. Dzieci wykazały się niesamowitą znajomością budowy książki. Książka jest jak najlepszy przyjaciel, z który  możemy się śmieć, smucić, cieszyć. Pokazuje nam jaki jest piękny świat realny i ten z wyobraźni. 

 

Spotkanie przedszkolaków w bibliotece odbyło się 14.12. 2016. Dzieci zapoznały się z przygodami sympatycznej małej myszki Tupcia. Bohater książki przygotowywał się do świąt Bożego Narodzenia i wiedział, aby dostać prezent powinien zachowywać się grzecznie, ale nie zawsze mu to wychodziło. Na szczęście potrafił dostrzec co jest istotne w świętach i w sama porę poprawił swoje zachowanie. Przedszkolaki przygód Tupcia wysłuchały z wielkim skupieniu i zainteresowaniem. Opowiadanie bardzo się im spodobało i zachęciło do obejrzenia innych opowiadań o Tupciu Chrupciu oraz innych książeczek. Dzieci znalazły swoje ulubione bajeczki i z radością je przeglądały.

 

22.11. 2016 odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy III. Dzieci zapoznały się z twórczością, życiem Janusza Korczaka. Wspólnie przeczytały książkę Iwony Chmielewskiej  „Pamiętnik Blumki”. Tytułowa bohaterka Blumka jest jedną z wychowanek, domu sierot nazywanym Naszym Domem, znajdującym się w Warszawie przy ulicy Krochmalnej 92. Przedstawia dwanaścioro dzieci z sierocińca ich zalety i wady, radości, sukcesy, małe wielkie zwycięstwa. Opowiada o najważniejszych zasadach, jakie stosował Stary Doktor -Janusz Korczak, człowiek niezwykły, pełen ciepła, miłości i poświęcenia w stosunku do swych małych podopiecznych. Pewne fragmenty z książki brzmią jak zasady, przesłanie Janusza Korczaka których powinni przestrzegać rodzice czy wszyscy dorośli.

 

W tym roku nie zabrakło śniegu na spotkanie z Świętym Mikołajem, które odbyło się 4.12.2016. Dzieci z  niecierpliwością i utęsknieniem czekały na pojawienie się Świętego Mikołaja. Czas oczekiwania umiliło przedstawienie „Kiedy On wreszcie przyjdzie”. Gdy się pojawił zacny gość po przywitaniu dzieci zaprosiły Mikołaja do wspólnej zabawy przy muzyce, pomimo sędziwego już wieku Mikołaj z radością towarzyszył dzieciom w tańcach. Mówiły wiersze, którymi chciały  usprawiedliwić swoje nie zawsze dobre zachowanie. Po takim powitaniu Mikołaj z radością i uśmiechem na twarzy rozdał dzieciom upominki, na które tak długo czekały. Do zobaczenia za rok.

 

W miesiącu sierpniu Filia biblioteczna w Studzienicach zorganizowała dla najmłodszych czytelników zajęcia pt.  BIBLIOTECE NIE NUDZIMY SIĘ . Na jednym spotkaniu dzieci rysowały swój wymarzony dom, na kolejnym zapoznały się z przygodami krecika. Uczestnicy spotkań mogli się przez chwilę wczuć w rolę biznesmena w grze eurobiznes. Dla stęsknionych za szkołą czekała przygoda w matematycznym zoo.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.