Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

         Dnia 30.05. 2016 do Zespołu Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach zawitała autorka książek dla dzieci Pani Zofia Stanecka. Organizatorem spotkania była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie. Spotkanie odbyło się także dzięki wsparciu finansowemu rodziców jednego z uczniów. Zofia Stanecka stała się w ostatnich latach prawdziwą sławą. Jej „Basia”, seria traktująca o rozmaitych perypetiach uroczej, kilkuletniej bohaterki została w ostatnich latach prawdziwym przebojem i podbiła serca dzieci i to nie tylko dziewczynek, ale i chłopców, którzy – dla równowagi – otrzymali od pani Zosi bardziej chłopackiego „Franka”. (Nawiasem mówiąc, co jest bardzo dobrą wiadomością, w projekcie jest powstanie animowanego filmu o Basi). Przyniosła na spotkanie z dziećmi dwie swoje nowe książki. Pierwsza z nich to jeszcze pachnące drukarnią przygody dwojga ciekawych świata jedenastoletnich przyjaciół – Domino i Mukiego, opisane w powieści „Domino i Muki po drugiej stronie czasu”.  Druga – to „Świat według dziadka” ,książka dostrzeżona przez krytykę, doceniona i nagrodzona.

 20 maja dzieci z klasy II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przyszły na zajęcia do biblioteki. Zapoznały się z historią pewnego jajka. Uczniowie zastanawiali  się nad uczuciami zwierząt, które obdarzały piękne tajemnicze jajo. Czy one były szczere? Jak się zachowały gdy z złocistego jajka wykluł się ptaszek o brzydkim wyglądzie? I kto okazał się szczery w swoich uczuciach oraz odpowiedzialny za malca?

 

10.05 2016r. odbyła się lekcja biblioteczna, której tematem była ochrona naszej Planety Ziemi. Omawialiśmy co należy zrobić aby nasza planeta była czysta dla przyszłych pokoleń.

 Dzieci z klasy III przeczytały książkę „Marta i ufoludek”, następnie mówiły, co można a co należy zrobić z niepotrzebnymi rzeczami. Kolejnym etapem spotkania było wykonanie  ufoludków. Na koniec dzieci mogły sobie wypożyczyć książki.

 

 

Na spotkanie z książką w Tygodniu Bibliotek przyszły dzieci z przedszkola w Studzienicach. Wysłuchały fragmentów wierszy Jana Brzechwy. Dzieciom bardzo się podobały i wykazały się dużą znajomością utworów. Następnie oglądały samodzielnie  kolorowe książki, co sprawiło im nie małą frajdę.

5.04.2016 w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Studzienicach odbył się IV Wieczór z Bajką. Zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną oraz MPBP filię w Studzienicach. W tym roku na spotkanie zostały zaproszone dzieci klas   I i  II . Dzieci deklamowały, czytały wiersze znane i te mniej znane.  Niespodzianką było przedstawienie pt.:"WIOSENNE WIADOMOŚCI RADIA LAS" przygotowane przez Panie z Bibliotek Publicznej i szkolnej, w którym wzięli udział uczniowie klas II, V i VI . Artyści na koniec spotkania otrzymali dyplomy uznania za odwagę i piękne przygotowanie.

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.