Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniu 25.11.  bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola w Studzienicach. Przedszkolaki dowiedziały się z książki o Dobrych manierach,  porady jak należy się zachować się w bibliotece. Zapoznały się z księgozbiorem. Następnie wysłuchały wierszy z zbioru Marii Konopnickiej Najpiękniejsze wiersze. A na koniec z radością same przeglądały książeczki.

JAN TWARDOWSKI  (1915-2006) poeta, prozaik, kapłan... Pisał dla małych i dużych  jego dorobek jest ogromny. Za całokształt twórczości, otrzymał wiele nagród min. w 1996 roku odznaczony  Orderem Uśmiechu, w 2000 roku nagrodą IKAR, a rok później TOTUS, która zwana jest również "katolickim Noblem". W 1999 roku Katolicki Uniwersytet Lubelski przyznał mu tytuł doktora honoris causa.

W dniach 03.11. – 25.11.2015 w Bibliotece Publicznej w Studzienicach  można było obejrzeć wystawę poświęconą wybitnemu poecie.

 „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

 


03. 11.2015 odbyły się zajęcia na podstawie książki Rafała Witka „MUR”. Było to kolejne spotkanie z  cyklu „Czytam sobie w bibliotece”. Na początku odbyła się pogadanka o codziennych przeszkodach (ból głowy, choroba, niegrzeczni koledzy, strach itp.). Próbowaliśmy powiedzieć co to jest mur dlaczego i co się z tym wiąże gdy powstanie. Następnie dzieci czytały książkę „Mur” oraz otrzymały kartki z kleksami w kształcie stworka- potworka, miały za zadanie przemienić je w coś zabawnego. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały teczki CZYTAM SOBIE W BIBLIOTECE.

W dniach 17.11. oraz 18.11.2015 bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola w Studzienicach. Na początku spotkania dzieci wysłuchały pogadanki  na temat zachowania się w bibliotece oraz szanowania książek. Zostały im przeczytane bajki „Kubusiowe opowieści” , „Krówka Modnisia”. A potem,  przeglądając książeczki przeniosły się w krainę bajek.

   27.10.2015 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czytam sobie w bibliotece”. Temat był nawiązaniem do książki Ewy  Nowak „Szarka”.  Dzieci wraz z osobą prowadząca za pomocą prezentacji multimedialnej dokonały krótkiej charakterystyki kilku zwierząt. Zapoznali się z ich  tropami. Zadaniem uczniów było dopasowanie tropu  do właściwego  zwierzęcia. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało dyplom.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.