Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

8 marca w ramach „Dnia Bezpiecznego Internetu”, który był obchodzony   9.02.2016,  w bibliotece na lekcji  bibliotecznej spotkały się dzieci z klasy II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Odbyła się krótka pogadanka na temat bezpieczeństwa w Internecie, na co dzieci powinny zwracać uwagę, jak się zachować gdy napotkają treści, które nie są przeznaczone dla nich. Następnie dostały zadania do rozwiązania labirynt, krzyżówkę, kolorowankę.

 

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu podczas ferii odbyły się spotkania z dziećmi wieku 5- 12 lat. Tegoroczne hasło to”Razem tworzymy lepszy Internet". Spotkania dotyczyły tego, jak poruszać się w Internecie aby nie obrażać, nie robić przykrości innym, szanować innych internautów. Dzieci zobaczyły kreskówki dotyczące różnych sytuacji, które mogą  spotkać każdego, kto korzysta z Internetu. Aby się oderwać od komputera  rozwiązywały przygotowane zadania, zagadki, rebusy.

 

W dniu 16.12.2015 odwiedziły Bibliotekę dzieci z klas pierwszych. Na początku spotkania odbyła się pogadanka na temat: Po co są książki, czego można się dowiedzieć z książek, jak należy się dbać o nie. Następnie uczniowie  zapoznali się z zasadami korzystania z zbiorów bibliotecznych. Wysłuchali opowiadania z książki „Świąteczne opowieści”, Wierszy o Świętach. Na koniec dzieci mogły się zapisać do biblioteki i wypożyczyć książki co sprawiło im wiele radości.

 

 

 

 

W dniu 6.12.2015r. odbyło się już VII spotkanie z Mikołajem. Aby umilić dzieciom oczekiwanie na Mikołaja zostali zaproszeni specjalni goście Elf i Aniołek. Wraz z dziećmi bawili się w różne zabawy taneczne, przygotowywali prezent -gwiazdki dla Świętego Mikołaja. Następnym etapem oczekiwania był występ  dzieci z klasy II a. Gdy przybył Najważniejszy Gość-Święty Mikołaj nastąpiła ogólna radość i z niecierpliwością dzieci czekały na wręczenie przez niego prezentów. Dzięki sponsorom każde dziecko dostało od Mikołaja batonika a wszyscy mogli częstować się ciastem, kawą i cukierkami.

Do zobaczenia Mikołaju za rok.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.