Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniu 16.12.2015 odwiedziły Bibliotekę dzieci z klas pierwszych. Na początku spotkania odbyła się pogadanka na temat: Po co są książki, czego można się dowiedzieć z książek, jak należy się dbać o nie. Następnie uczniowie  zapoznali się z zasadami korzystania z zbiorów bibliotecznych. Wysłuchali opowiadania z książki „Świąteczne opowieści”, Wierszy o Świętach. Na koniec dzieci mogły się zapisać do biblioteki i wypożyczyć książki co sprawiło im wiele radości.

 

W dniu 6.12.2015r. odbyło się już VII spotkanie z Mikołajem. Aby umilić dzieciom oczekiwanie na Mikołaja zostali zaproszeni specjalni goście Elf i Aniołek. Wraz z dziećmi bawili się w różne zabawy taneczne, przygotowywali prezent -gwiazdki dla Świętego Mikołaja. Następnym etapem oczekiwania był występ  dzieci z klasy II a. Gdy przybył Najważniejszy Gość-Święty Mikołaj nastąpiła ogólna radość i z niecierpliwością dzieci czekały na wręczenie przez niego prezentów. Dzięki sponsorom każde dziecko dostało od Mikołaja batonika a wszyscy mogli częstować się ciastem, kawą i cukierkami.

Do zobaczenia Mikołaju za rok.

W dniu 25.11.  bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola w Studzienicach. Przedszkolaki dowiedziały się z książki o Dobrych manierach,  porady jak należy się zachować się w bibliotece. Zapoznały się z księgozbiorem. Następnie wysłuchały wierszy z zbioru Marii Konopnickiej Najpiękniejsze wiersze. A na koniec z radością same przeglądały książeczki.

W dniu 3.12.2015 w klasie drugiej odbyła się lekcja biblioteczna ”Bawimy się w teatr”. Dzieci korzystając z różnych fragmentów z książki Ewy Nowak „Szarka” tworzyły swoje historyjki. Najpierw próbowali sobie ustalić dalszą część do danego fragmentu, następnie musieli przedstawić tą historię w ilustracji. Na koniec za pomocą teatrzyku kamishibai przedstawiali swoje historie.

JAN TWARDOWSKI  (1915-2006) poeta, prozaik, kapłan... Pisał dla małych i dużych  jego dorobek jest ogromny. Za całokształt twórczości, otrzymał wiele nagród min. w 1996 roku odznaczony  Orderem Uśmiechu, w 2000 roku nagrodą IKAR, a rok później TOTUS, która zwana jest również "katolickim Noblem". W 1999 roku Katolicki Uniwersytet Lubelski przyznał mu tytuł doktora honoris causa.

W dniach 03.11. – 25.11.2015 w Bibliotece Publicznej w Studzienicach  można było obejrzeć wystawę poświęconą wybitnemu poecie.

 „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

 


Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.