Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniu 3.12.2015 w klasie drugiej odbyła się lekcja biblioteczna ”Bawimy się w teatr”. Dzieci korzystając z różnych fragmentów z książki Ewy Nowak „Szarka” tworzyły swoje historyjki. Najpierw próbowali sobie ustalić dalszą część do danego fragmentu, następnie musieli przedstawić tą historię w ilustracji. Na koniec za pomocą teatrzyku kamishibai przedstawiali swoje historie.

 

W dniu 25.11.  bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola w Studzienicach. Przedszkolaki dowiedziały się z książki o Dobrych manierach,  porady jak należy się zachować się w bibliotece. Zapoznały się z księgozbiorem. Następnie wysłuchały wierszy z zbioru Marii Konopnickiej Najpiękniejsze wiersze. A na koniec z radością same przeglądały książeczki.

W dniach 17.11. oraz 18.11.2015 bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola w Studzienicach. Na początku spotkania dzieci wysłuchały pogadanki  na temat zachowania się w bibliotece oraz szanowania książek. Zostały im przeczytane bajki „Kubusiowe opowieści” , „Krówka Modnisia”. A potem,  przeglądając książeczki przeniosły się w krainę bajek.

 

JAN TWARDOWSKI  (1915-2006) poeta, prozaik, kapłan... Pisał dla małych i dużych  jego dorobek jest ogromny. Za całokształt twórczości, otrzymał wiele nagród min. w 1996 roku odznaczony  Orderem Uśmiechu, w 2000 roku nagrodą IKAR, a rok później TOTUS, która zwana jest również "katolickim Noblem". W 1999 roku Katolicki Uniwersytet Lubelski przyznał mu tytuł doktora honoris causa.

W dniach 03.11. – 25.11.2015 w Bibliotece Publicznej w Studzienicach  można było obejrzeć wystawę poświęconą wybitnemu poecie.

 „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

 


03. 11.2015 odbyły się zajęcia na podstawie książki Rafała Witka „MUR”. Było to kolejne spotkanie z  cyklu „Czytam sobie w bibliotece”. Na początku odbyła się pogadanka o codziennych przeszkodach (ból głowy, choroba, niegrzeczni koledzy, strach itp.). Próbowaliśmy powiedzieć co to jest mur dlaczego i co się z tym wiąże gdy powstanie. Następnie dzieci czytały książkę „Mur” oraz otrzymały kartki z kleksami w kształcie stworka- potworka, miały za zadanie przemienić je w coś zabawnego. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały teczki CZYTAM SOBIE W BIBLIOTECE.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.