Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

   27.10.2015 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czytam sobie w bibliotece”. Temat był nawiązaniem do książki Ewy  Nowak „Szarka”.  Dzieci wraz z osobą prowadząca za pomocą prezentacji multimedialnej dokonały krótkiej charakterystyki kilku zwierząt. Zapoznali się z ich  tropami. Zadaniem uczniów było dopasowanie tropu  do właściwego  zwierzęcia. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało dyplom.

 

16.09.2015 r. odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu CZYTAM SOBIE W BIBLIOTECE  jest  to projekt zorganizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Założenie tego projektu to promowanie czytelnictwa w najmłodszych grupach.

Na lekcje biblioteczną zostały zaproszone dzieci z klasy drugie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach.Dzieci razem z osobą prowadzącą czytały książkę „Maja na tropie jaja”, następnie odbyła się pogadanka o podróży, jak należy się do niej przegotować, co jest potrzebne. Kolejnym etapem zajęć było spakować walizki, które sami przygotowali z pudełek. Wybrać środek lokomocji  i wyruszyć w podróż, celem podróży były państwa Francja, Włochy, Egipt.

  

 

W czasie wakacji można było miło spędzić czas w bibliotece. Dzieci przychodziły do biblioteki na różnorodne zajęcia. Spotkania mianowicie dotyczyły jak bezpiecznie odpoczywać w czasie wakacji. Podczas zajęć dzieci słuchały baśni Andersena, których jak dotąd nie znały m.in. „Krzesiwo”, „Słowik”, oglądały bajki, wykonywały ilustracje, układały puzzle oraz głośno czytały bajki.

 

W miesiącu sierpniu w bibliotece, można było oglądać wystawę poświęconą wybitnemu  pisarzowi H.Ch. Andersenowi. Wystawa została zorganizowana z okazji 210. rocznicy jego urodzin. W czasie wakacji podczas zajęć dzieci mogły zapoznać się z twórczością pisarza.

W dniach 21 i 22.05 odbyły się kolejne spotkania z okazji 210. rocznicy urodzin wybitnego duńskiego pisarza. Dzieci z klas I i II został zaproszone do biblioteki na spotkanie z bajkowym światem Andersena. Po zapoznaniu się z twórczością i baśniami Andersena, dzieci wykonały projekty okładek do jego baśni. Dla II klasy zostały przygotowane dodatkowe zadania, zagadki oraz konkurs z znajomości baśni.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.