Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

29.10.2014 grupa maluszków z przedszkola po raz pierwszy przyszły do Biblioteki Publicznej. Mogły zobaczyć,  ile może być książek w jednym miejscu.Poznały zasady jak należy dbać o książkę, wysłuchały bajki "Tupcio Chrupcio Przedszkolak na medal" dzieci same mogły pooglądać książki, które bardzo im się podobały.

 

 

28.10.2014 dzieci z przedszkola w Studzienicach odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Na spotkaniu został przeczytany wiersz Jana Brzechwy Kaczka-Dziwaczka, następnie przedszkolaki  wysłuchały zmienioną formę wiersza. Ich zadaniem było zgadnąć, w które miejsca zostały wstawione inne wyrazy. Dzieci świetnie dały sobie radę z zagadkami. Na koniec z radością oglądały kolorowe książki.

 

9.06.2014 roku odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy III. Lekcja ta miała na celu zachęcenie dzieci do wypoczynku z książką w czasie wakacji. Uczniowie najpierw rysowali mapę drogi do biblioteki, po czym odbyła się pogadanka na temat roli książki w życiu dziecka. Dzieci czytały fragmenty książek oraz rozwiązywały zagadki związane z bajkami. Na zakończenie kilkoro dzieci zachęciło pozostałych uczniów do przeczytania książek, które wcześniej same czytały i bardzo im się podobały.

 

W dniu 15.10.2014 dzieci z klasy I b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach odwiedziły  Bibliotekę Publiczną. Na spotkaniu dzieci poznały regulamin biblioteki, dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece, co zrobić aby stać się czytelnikiem. Zapoznały się z godzinami pracy biblioteki. Na zakończenie spotkania przeczytany został wiersz zachęcający do częstego odwiedzania biblioteki i czytania książek.

16.05.2014 w bibliotece odbyły się zajęcia dotyczące bajek, baśni znanych i mniej znanych. Dzieci wysłuchały piosenki Cała Polska Czyta Dzieciom, a następnie w krótkiej pogadance mogły wypowiedzieć się na temat swoich ulubionych bajek. Dzieci wysłuchały zagadek dotyczących różnych bajek i wykazały się przy tym dobrą znajomością przedstawianych bajek. W kolejnej części spotkania same rozwiązywały krzyżówki, łamigłówki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.